Zestawy Xiaomi Mi10T Pro 5G w Orange i w Plusie nie są takie same

Zarówno w Orange, jak i w Plusie możemy zakupić najnowszy, flagowy smartfon Xiaomi – Mi10T Pro 5G – w systemie ratalnym, bez konieczności podpisywania dodatkowej umowy, choć w Plusie… istnieje twór w postaci umowy niezobowiązującej na czas nieokreślony, gdzie zapłacimy wyłącznie za usługi, z których skorzystaliśmy. Czym jeszcze różnią się obie oferty?
Małym „drobiazgiem”.
W sieci Plus poza wspomnianym podpisaniem umowy (choć niezobowiązującej), której nie ma u konkurenta – na start musimy zapłacić 198,99 złotych na start. Tej opłaty również w Orange nie ma. Mamy za to wyższe raty, co wynika z przekalkulowania kwoty do zapłaty. Kolejną różnicą – można ją uznać za zasadniczą – jest to, że w Plusie nie ma tak naprawdę zestawu. Otrzymujemy bowiem sam telefon. W Orange otrzymujemy zestaw Xiaomi, co oznacza, że wraz z telefonem otrzymujemy jeszcze „coś”. A tym „czymś” jest odświeżacz powietrza Xiaomi Mi Air Purifier 3H. Za taki dodatek oczywiście nie płacimy żadnej kwoty dodatkowej. Jest to bowiem zestaw promocyjny, którego w Plusie nie ma. To, dlaczego go nie ma pozostawiamy do analizy naszych Czytelników. Jednym z powodów może być dostawca smartfona. Nie mamy wiedzy, kto dostarcza Xiaomi Mi 10T Pro 5G sieci Plus – wiemy natomiast, że w dystrybucji Orange znajduje się zestaw z firmy Ingram Micro Sp. z o.o. Reasumując, zanim podejmiemy decyzję o zakupie najnowszego flagowca Xiaomi – warto wziąć pod uwagę aspekty, o których wspominamy.
I jeszcze trochę o samym smartfonie
Otrzymujemy go w pudełku, w którym oprócz „igły” wspomagającej montaż karty SIM otrzymamy dwie mini-broszurki. Jedna, to opis zasad udzielonej gwarancji, drugi zaś – opis zasad bezpieczeństwa, które należy stosować podczas używania telefonu. Oprócz tego w pudełku znajduje się króciutki kabel – przelotka z portu USB na gniazdo słuchawkowe jack 3.5mm oraz podstawowy pokrowiec, który Xiaomi dołącza do swoich modeli od dłuższego już czasu. W odróżnieniu od zestawu najnowszego produktu Apple – w pudełku od Xiaomi otrzymamy również pełny zestaw do ładowania telefonu, czyli ładowarkę wraz z przewodem USB typu C. W zestawie Orange nie ma dodatkowego oprogramowania, powiązanego z usługami operatora. Według informacji, które posiadamy – nie ma go również w smartfonie, oferowanym przez Plusa
Bieżące ceny odnajdziemy w witrynach obu operatorów
W tym modelu słuchawki – zarówno w Orange, jak i w Plusie nie działa ani VoLTE oraz WiFi calling

źródło: informacja własna