Ericsson: Zaproszenie na webinar: 5G, a inteligentny rozwój obszarów wiejskich

Firma Ericsson zaprasza do wzięcia udziału w spotkaniu online, na którym eksperci Ericsson wyjaśnią w jaki sposób technologia 5G może wspomóc inteligetny rozwój obszarów wiejskich. Kryzys wywołany przez COVID-19 pokazał, jak ważna jest łączność. Blisko połowa obywateli Europy zamieszkuje obszary wiejskie. Wzrasta zapotrzebowanie na szybkie, bezpieczne i niezawodne sieci, umożliwiające pracę, naukę i zdalny dostęp do usług publicznych, takich jak służba zdrowia.
Kryzys spowodowany przez koronawirusa obnażył przepaść cyfrową.
5G, a realizacja priorytetów UE
Według Przewodniczącej Komisji Europejskiej, Ursuli von der Leyen, nie da się osiągnąć „Europy równych szans”, podczas gdy czterdzieści procent Europejczyków mieszkających na obszarach wiejskich wciąż nie ma dostępu do szybkich łączy szerokopasmowych. Zapewniając przystępny cenowo i niezawodny stały dostęp do internetu na obszarach wiejskich, sieć 5G może pomóc rozwiązać ten problem.
Inteligentny sektor rolniczy
Badanie przeprowadzone przez Analysys Mason 5G Action Plan Review for Europe dowodzi, że sieć 5G może zapewnić obszarom wiejskim 55 miliardów euro dodatkowych korzyści. 5G rozwinie inteligentne rolnictwo, umożliwi automatyzację, monitorowanie i zdalne kontrolowanie maszyn i systemów. Przełomowa technologia 5G zapewnia platformę dla niezliczonej liczby czujników, które mogą być wykorzystywane do monitorowania żywego inwentarza i gromadzenia danych w czasie rzeczywistym na temat warunków glebowych, upraw i wilgotności powietrza. Nowa technologia 5G oznacza bardziej produktywne i zrównoważone rolnictwa, a także wzmocnienia integracji ekonomicznej na obszarach wiejskich.
Rejestracja: zarejestruj się na wydarzenie 
Data wydarzenia: 25 lutego, 2021 roku, godzina 11:00
Prelegenci: Prelegenci wydarzenia

źródło: Ericsson