Smartfony z serii Galaxy S20, Note20 i Galaxy Z zyskują funkcje dostępne dotychczas w serii Galaxy S21 5G

Smartfony z serii Galaxy S20, Note20 i Galaxy Z zyskują funkcje dostępne dotychczas w serii Galaxy S21 5G.
Dzięki aktualizacji One UI 3.1 nowe funkcje i możliwości aparatu będą dostępne dla większej liczby użytkowników Galaxy
Najnowsza aktualizacja One UI 3.1 dostępna będzie dla urządzeń Galaxy Z Fold2 i Galaxy Z Flip oraz smartfonów z serii Galaxy S20 (Galaxy S20, Galaxy S20+, Galaxy S20 Ultra i Galaxy S20 FE) oraz Galaxy Note20 (Galaxy Note20 i Galaxy Note20 Ultra). [1] Aktualizacja, która udostępniona została najpierw w serii Galaxy S21, oferuje znakomite nowe funkcje aparatu umożliwiające robienie i edytowanie niesamowitych zdjęć i filmów, jak również nowe inteligentne funkcje, które poprawiają codzienne korzystanie z urządzenia Galaxy, by można było je jeszcze lepiej wykorzystać. – W Samsung dążymy do tego, by nasze urządzenia zapewniały najnowocześniejsze rozwiązania mobilne przez cały okres eksploatacji – mówi TM Roh, President and Head of Mobile Communications Business, Samsung Electronics. – Ogłosiliśmy aktualizację systemu operacyjnego Android trzeciej generacji dla wybranych urządzeń Galaxy, by dać użytkownikom możliwość korzystania z nowych zaawansowanych funkcji, gdy tylko staną się one dostępne. Nasza aktualizacja One UI 3.1 to kolejny ważny krok w realizacji tej misji.
Dynamiczne zdjęcia i filmy dzięki nowym, inteligentnym funkcjom aparatu
Smartfon Galaxy S21 z interfejsem One UI 3.1 wprowadził niesamowite innowacje w aparacie, dzięki czemu robienie oszałamiających zdjęć i nagrywanie profesjonalnie wyglądających filmów stało się łatwiejsze niż kiedykolwiek. Teraz także właściciele smartfonów Galaxy S20 mogą poznać działanie tych funkcji dzięki aktualizacji One UI 3.1. Nie przegapisz żadnej chwili dzięki ulepszonej funkcji Jednego Ujęcia [2], która jednocześnie i za jednym dotknięciem rejestruje różne formaty zdjęć i wideo.
[ jedno ujęcie]

W interfejsie One UI 3.1 wprowadzono Gumkę do usuwania obiektów, która pomoże Ci zoptymalizować już gotowe ujęcie. To inteligentne nowe narzędzie znakomicie przydaje się podczas wycinania niechcianych części zdjęcia bez czasochłonnej ręcznej edycji. Aby usunąć zbędny obiekt, wystarczy dotknąć miejsca, w którym się znajduje, a niepożądany element zostanie automatycznie zaznaczony i usunięty.
[Gumka do usuwania obiektów]

One UI 3.1 oferuje ulepszony dotykowy autofokus i kontroler automatycznej ekspozycji [3], dzięki czemu regulacja ostrości i jasności zdjęć jest łatwiejsza niż wcześniej, a każde ujęcie staje się doskonałe. Wystarczy przesunąć palec w lewo lub w prawo w dowolnym miejscu na ekranie, aby dostosować jasność obrazu przed zrobieniem zdjęcia.
[Dotykowy autofokus i kontroler automatycznej ekspozycji]

W interfejsie One UI 3.1 wprowadzono również nową funkcję nagrywania wieloma mikrofonami [4], która w trybie Wideo Pro umożliwia jednoczesną rejestrację dźwięku zarówno przez telefon, jak i podłączone urządzenie Bluetooth, takie jak słuchawki bezprzewodowe Galaxy Buds Pro, Buds Live i Buds+ [5]. Czy jesteś vlogerem, komentujesz nagrywane wideo, w którym chcesz być słyszany z daleka, czy też jako początkujący muzyk chcesz uzyskać profesjonalne brzmienie, osobno rejestrując dźwięk i swój głos, dzięki tej funkcji wykażesz się kreatywnością i sprawisz, że Twoje filmy będą wyglądały i brzmiały niesamowicie.
[Nagrywanie wieloma mikrofonami]

Wszystkie Twoje najlepsze ujęcia i ulubione momenty są przechowywane w zaktualizowanej, przejrzystej i łatwej do nawigacji Galerii[6], w której filmy i zdjęcia są teraz pogrupowane, i uporządkowane.
Nowe inteligentne funkcje, które poprawią jakość Twojego codziennego życia
Jeśli przejdziesz do Ustawień, w One UI 3.1 znajdziesz nowy tryb Ochrona Wzroku [7], który automatycznie reguluje emisję niebieskiego światła w zależności od pory dnia. Wybór cieplejszych tonów może ułatwić zasypianie wieczorem. Można też tak ustawić urządzenie, aby automatycznie dostosowywało kolory ekranu w ciągu dnia, albo samodzielnie opracować harmonogram takich zmian.
[Ochrona wzroku]

Twoja prywatność jest ważną sprawą, dlatego teraz One UI 3.1 ułatwia kontrolowanie tego, co udostępniasz. Usuń metadane ujawniające lokalizację zdjęć przed ich udostępnieniem lub użyj funkcji Private share [8], aby kontrolować, kto i na jak długo uzyska dostęp do wysyłanych przez Ciebie treści.
Nowy One UI 3.1 ułatwia ponadto łatwe korzystanie z ekosystemu Galaxy. Oprócz spójnego interfejsu, który sprawia, że bezproblemowo możesz przełączać się z telefonu na tablet i odwrotnie, w słuchawkach Galaxy Buds Pro, Buds Live i Buds+ [9] dostępna jest funkcja Łatwe łączenie słuchawek, co oznacza, że dźwięk podąża za Tobą, gdy przełączasz się z jednego urządzenia Galaxy na inne. Z kolei podczas oglądania filmów na telefonie lub słuchania ulubionych utworów czy podcastów docenisz bardziej realistyczny i wciągający dźwięk, łącząc kompatybilny telefon ze słuchawkami Galaxy Buds Pro – a to dzięki Dźwięk 360 – funkcji umieszczającej Cię w samym centrum tego, czego właśnie słuchasz.
Więcej informacji na temat interfejsu One UI:
www.samsung.com/one-ui.

[1] One UI 3.1 jest dostępne od dziś w urządzeniach serii Galaxy S20, Note20, Z Fold2 i Z Flip oraz w S10, Note10 i Fold, A71, A51, A90, A80, A70 i A50. Dostępność może się różnić w zależności od regionu i operatora.
[2] Funkcja „Jedno ujęcie” służy do rejestracji zdjęć i filmów trwających nie dłużej niż 15 sekund.
[3] Ta funkcja jest dostępna już w One UI 3.0.
[4] Ta funkcja jest dostępna tylko w seriach Galaxy S20, S20 FE, Note20, Z Fold2 i Z Flip 5G. Ta funkcja jest dostępna w smartfonach i tabletach Galaxy z interfejsem One UI 3.1 lub nowszym i można ją włączać i wyłączać w ustawieniach trybu Wideo Pro. Wymagane jest, aby na urządzeniach zarejestrowane było to samo konto Samsung. Dostępność tej funkcji może różnić się w zależności od aplikacji.
[5] Sprzedawane osobno.
[6] Ta funkcja jest dostępna już w One UI 3.0.
[7] Tryb Ochrona Wzroku jest domyślnie wyłączony i wymaga włączenia w Ustawieniach. SGS, światowy lider w dziedzinie certyfikacji, przyznał serii Galaxy S21 certyfikat Eye Care Certification poświadczający jego zdolność do skutecznego ograniczenia szkodliwego oddziaływania niebieskiego światła.
Certyfikat do wglądu na www.sgs.com.
[8] Private share jest możliwe tylko między smartfonami Galaxy z systemem Android P lub nowszym. Aby wysłać/odebrać łącze do prywatnie udostępnionego materiału, należy pobrać aplikację.
[9] W przypadku Buds Live i Buds+ wymagana jest aktualizacja oprogramowania. Aktualizacja zostanie udostępniona pod koniec lutego.

źródło: Samsung