NEXERA prezentuje swój pierwszy, autorski podcast

NEXERA prezentuje swój pierwszy, autorski podcast. #SiećWdomu i posłuchaj podcastu Nexery. Hurtowy operator sieci światłowodowej zaprezentował swój autorski podcast pt. #SiećWdomu. Cykl rozmów składa się z 10 odcinków tematycznych, w których kolejni zaproszeni goście odnoszą się do różnych obszarów życia i jego cyfryzacji. Eksperci omawiają zmiany, jakich doświadczamy w wyniku dynamicznego przenoszenia się do świata wirtualnego oraz możliwości, jakie otwiera przed społeczeństwem dostęp do niezawodnej i stabilnej sieci internetowej. Gospodarzem formatu jest dziennikarz radiowy i telewizyjny Paweł Oksanowicz, stałym gościem audycji jest również Paweł Biarda, członek zarządu Nexery.
Pierwszy odcinek jest już dostępny
na stronie operatora oraz popularnych platformach streamingowych: Spotify i Podcast Index.
– Podcast to nowoczesna i angażująca forma komunikacji, za pomocą której możemy podzielić się z szeroką publicznością opiniami i spostrzeżeniami na temat tego, jak wirtualny świat przenika kolejne aspekty naszego życia. Transfer codziennych aktywności do sieci jest zjawiskiem ewolucyjnym, obserwowanym nieprzerwanie od wielu lat. Pandemia COVID-19 jednak proces ten w znacznym stopniu przyspieszyła, wymuszając cyfryzację w wielu, czasem zupełnie nowych obszarach codzienności. W tym kontekście podkreślamy też rolę, jaką w budowie nowoczesnego społeczeństwa i gospodarki odgrywa dostęp do szerokopasmowego łącza internetowego – komentuje Paweł Biarda, członek zarządu Nexery. W pierwszym odcinku podcastu #SiećWdomu prowadzący Paweł Oksanowicz wraz z zaproszonym ekspertem – Piotrem Mieczkowskim z Fundacji Digital Poland oraz Pawłem Biardą z Nexery – rozmawiają o tym, w jak dynamiczny sposób nasze codzienne życie przeniosło się do świata cyfrowego. Dotychczasowi użytkownicy internetu spędzają przed ekranami znacznie więcej czasu, ale pojawili się też nowi internauci, poszukujący możliwości realizacji codziennych spraw lub też po prostu kontaktu z innym człowiekiem.
W jakiej mierze byliśmy przygotowani do tej rewolucji? Co dokładnie się zmieniło? Jak sobie radzimy w tak przedefiniowanej rzeczywistości?
Czy możliwy jest jeszcze powrót do „dawnego” świata, czy może wypracowane rozwiązania pozostaną już z nami na przyszłość? Na ile też polska infrastruktura jest gotowa, by sprostać sytuacji? Gośćmi kolejnych odcinków będą m.in. Zbigniew Gajewski z Ośrodka dialogu i analiz ThinkTank, Paweł Pilarczyk z ITBiznes.pl, Artur Pruszko, dyrektor Forum e-Zdrowia, Szymon Ciupa, ekspert Związku Miast Polskich oraz Adam Siennica, zastępca redaktora naczelnego serwisu naEKRANIE.pl. Głównym motywem kolejnych odsłon podcastu będzie dostęp do internetu jako jeden z kluczowych aspektów wyrównywania szans i możliwości mieszkańców miast i wsi. Zaproszeni goście, odniosą się również do różnorodnych aspektów życia, które przeniosły się do cyfrowego świata, przedstawią perspektywy, jakie rysuje nam nowa rzeczywistość, oraz pochylą się nad katalizującą rolą pandemii, która nieomal z dnia na dzień nadała digitalowej transformacji niespotykaną do tej pory dynamikę. W rozmowach cytowane są wyniki badań przeprowadzonych przez agencję badawczą GfK dla Nexery na temat wykorzystania internetu wśród społeczności z #RegionówNEXERY.
– W trakcie 10-odcinkowego cyklu będziemy zastanawiać się nad potencjalnymi zagrożeniami związanymi z cyfryzacją. Wraz z ekspertami oceniamy też, w którym miejscu cyfrowej rewolucji znajdujemy się obecnie. Nie omieszkamy też pokusić się o prognozy na przyszłość. Jesteśmy przekonani, że zaproponowana seria tematyczna stanowić będzie cenne źródło informacji i inspiracji zarówno dla tych, którzy tę materię śledzą na bieżąco, jak i dla tych, którzy do tej pory nie zajmowali się podobną tematyką – dodaje Paweł Biarda.
Pierwszy odcinek cyklu jest już dostępny na stronie operatora oraz platformach Spotify i Podcast Index.
Kolejne odsłony podcastu #SiećWdomu – o tym, jak łączymy Regiony online będą sukcesywnie pojawiać się również na popularnych platformach streamingowych, takich jak: Deezer, Amazon Music, Podchaser, Gaana, JioSaavn, a także Apple Podcasts i Google Podcasts.

O firmie NEXERA
Nexera to pierwszy w Polsce wyłącznie hurtowy operator telekomunikacyjny o dużej skali, rozwijający światłowodową sieć dostępową (NGA) o wysokiej przepustowości (min.100 Mb/s). Udziałowcami Nexery są firmy od lat działające na globalnym rynku telekomunikacyjnym: Infracapital oraz Nokia. Na bazie Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC), Nexera buduje sieć światłowodową w 14 obszarach centralnej i północno-wschodniej Polski. Program ma na celu likwidację tych miejsc w kraju, które nie mają dostępu do bardzo szybkiego internetu oraz przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu obywateli Unii Europejskiej. Docelowo w zasięgu najnowocześniejszej sieci światłowodowej znajdzie się 1 mln gospodarstw domowych oraz prawie 3 tys. szkół i jednostek edukacyjnych, które zostaną objęte siecią Nexery, dzięki dofinansowaniu w ramach POPC oraz w ramach realizacji projektów własnych. Nexera w 2019 roku zainicjowała autorski raport #RegionyNEXERY2019, będący wynikiem badania przeprowadzonego wspólnie z agencją GfK. Raport jest jednym z najbardziej przekrojowych źródeł wiedzy o polskich internautach na obszarach, w których brakuje dostępu do szerokopasmowego internetu lub w których dostęp ten jest ograniczony (Raport #RegionyNEXERY do pobrania). Badanie i raport będą realizowane cyklicznie. Firma zdobyła tytuł „Innowatora Roku” w konkursie Złotych Anten, organizowanym w ramach 18. Sympozjum Świata Teleinformatyki i Infrastruktury. Otrzymała też nagrodę za Najlepsze Wdrożenie Usługi Chmurowej w konkursie Best in Cloud 2019, którego organizatorem jest redakcja Computerworld Polska. Nexera wygrała również w międzynarodowym konkursie Global Carrier Awards 2020 w kategorii OSS/BSS, dołączając tym samym do grona najbardziej cenionych firm telekomunikacyjnych na świecie, które z pasją zmieniają branżę telekomunikacyjną.

źródło: Nexera