Samsung Galaxy A52, A52 5G i A72 – innowacje stają się dostępne dla wszystkich

Samsung Galaxy A52, A52 5G i A72 – innowacje stają się dostępne dla wszystkich. Nowe smartfony Samsung Galaxy A umożliwiają korzystanie z niesamowitych technologii w przystępnych cenach. Samsung zaprezentował smartfony Galaxy A52, A52 5G i A72, dzięki którym wyjątkowe innowacje stają się dostępne dla wszystkich. Najnowsze smartfony Samsung Galaxy A pozwalają komunikować się i wyrażać siebie przy pomocy niesamowitego aparatu, zanurzyć się w doskonale odwzorowanych treściach wizualnych dzięki wyświetlaczowi oferującemu płynne przewijanie. Komfort użytkowania zapewniają innowacyjne, charakterystyczne dla serii Galaxy udogodnienia, takie jak wodoodporność i długie działanie baterii. Dodatkowo smartfony rozszerzą gamę mobilnych doświadczeń użytkowników, otwierając im dostęp do szerszego ekosystemu Galaxy obejmującego połączone urządzenia, takie jak Galaxy Buds Pro, Galaxy SmartTag czy Galaxy Tab [1]. – Samsung dąży do zapewniania użytkownikom tego, czego najbardziej pragną i potrzebują. Dlatego nasza wizja dotycząca serii Galaxy A opierała się na upowszechnieniu innowacji Galaxy tak, by były dostępne dla wszystkich – mówi TM Roh, President and Head of Mobile Communications Business, Samsung Electronics. – Galaxy A52, A52 5G i A72 urzeczywistniają filozofię marki Galaxy za sprawą przełomowych innowacji, usług i funkcji oferowanych w przystępnych cenach. Kreacja, komunikacja i wyrażanie siebie przy pomocy niesamowitego aparatu
W przypadku jakości aparatów, Samsung stawia poprzeczkę naprawdę wysoko. Modele smartfonów A52, A52 5G i A72 nie stanowią wyjątku od tej reguły. Ekscytujące innowacje w zakresie fotografowania i nagrywania dostępne w nowych smartfonach pozwalają użytkownikom czerpać większą przyjemność z fotografowania z użyciem wszechstronnych funkcji.
Kompleksowe doświadczenia: Teraz można z łatwością rejestrować ostre i wyraziste zdjęcia i wideo, a to za sprawą wszechstronnego poczwórnego aparatu, w tym głównego o wysokiej rozdzielczości 64 MP. Funkcja Przechwyć kadr pozwoli użytkownikom natychmiast zmienić najlepsze chwile z filmu 4K w obrazy w jakości aż 8 MP. Dodatkowo Optymalizator scenerii, który działa w oparciu o AI, umożliwi rejestrowanie ujęć przy optymalnych ustawieniach, i szeroki wybór spośród 30 kategorii, takich jak „jedzenie”, „krajobraz” czy „zwierzęta”.
Stabilność w dzień i w nocy: Bez względu na to, czy użytkownik filmuje kogoś tańczącego, czy rejestruje pokaz nowego deskorolkowego tricku, OIS (optyczny stabilizator obrazu) sprawi, że zdjęcia i nagrania będą ostre i nieporuszone. Nie trzeba już też rezygnować z uwieczniania ważnych chwil ze względu na słabe oświetlenie. Tryb Noc wykorzystuje przetwarzanie wieloklatkowe, zapewniając wyraziste ujęcia – nawet w nocy.
Zabawa podczas rejestracji treści – Użytkownicy mogą nadać treściom charakter i wyjątkowy styl, korzystając z AR Emocji i funkcji Mój filtr. A w Trybie Rozrywka [2] mogą także zastosować dostępne na Snapchacie efekty AR podczas używania natywnej aplikacji aparatu.
Uczta dla oka – niesamowity wyświetlacz i wyrafinowany design
Samsung udoskonala zarówno wrażenia, jak i stylistykę za sprawą wyrazistego wyświetlacza i designu, które idealnie dopasują się do stylu życia każdego użytkownika.
Większa jasność i płynność: Pora „zanurzyć się” w ulubione seriale na wyrazistym wyświetlaczu Samsung Super AMOLED. Częstotliwość odświeżania wynosząca 120 Hz w przypadku Galaxy A52 5G i 90 Hz w przypadku Galaxy A52 i A72 sprawia, że przewijanie treści jest jeszcze płynniejsze. Co więcej, posty w mediach społecznościowych można wygodnie śledzić i przewijać, nawet w świetle dziennym, a to za sprawą jasności rzędu 800 nitów.
Wygoda oglądania: Wyświetlacz uzyskał certyfikat „Eye Care” [3], ponadto za sprawą rozwiązania Ochrona Wzroku [4] automatycznie dostosowuje temperaturę barwową prezentowanych treści na podstawie schematu użytkowania smartfonu w celu ograniczenia zmęczenia wzroku.
Wyrafinowany design: Nowe urządzenia serii Galaxy A cechuje odświeżony, prosty, lecz charakterystyczny design o zaokrąglonych brzegach i minimalistycznej obudowie aparatu.
Jeszcze większe możliwości dzięki mocy niesamowitego ekosystemu Galaxy Wrażenia z użytkowania nowych smartfonów serii Galaxy A są jeszcze lepsze za sprawą płynnych połączeń i nowych możliwości oferowanych przez ekosystem Samsung Galaxy.
Doskonała organizacja i kontrola: SmartThings łączy się z tysiącami urządzeń tworzących inteligentny dom i steruje nimi bezpośrednio ze smartfonu Galaxy A, obsługując w ten sposób m.in. urządzenia wearables, tablety, komputery PC i telewizory. SmartThings Find lokalizuje sparowane sprzęty, pokazując ich lokalizację w bardziej intuicyjny i szczegółowy sposób. A jak namierzać niepodłączone urządzenia bądź przedmioty? Wystarczy przymocować do nich działający via Bluetooth lokalizator Galaxy SmartTag [5].
Wygodne wspólne słuchanie muzyki: Czy to podczas wspólnego treningu w domu, czy przy przedstawianiu przyjaciołom ulubionego utworu, wreszcie można razem słuchać muzyki. Music Share w prosty sposób synchronizuje telefon z urządzeniem przyjaciela, by udostępniać muzykę bez potrzeby parowania głośników. Można także sparować smartfon z dwoma zestawami Galaxy Buds, by cieszyć się wspólnym słuchaniem dzięki funkcji Buds Together.
Łatwe łączenie i udostępnianieQuick Share ułatwia przesyłanie zdjęć i filmów (bez względu na rozmiar) na znajdujące się w pobliżu urządzenia Galaxy. Teraz użytkownik szybko uzyska więc zgodę wszystkich zainteresowanych przed upublicznieniem grupowego selfie. Natomiast Private Share [6] pozwala jednym dotknięciem zmienić zakres dostępności upublicznionych treści lub całkowicie ją zablokować.
Większe oczekiwania i większa satysfakcja dzięki niesamowitym podstawowym funkcjom Galaxy
Nowe smartfony z serii Galaxy A oferują niezbędne funkcje, na które zasługują wszyscy użytkownicy Galaxy.
Komfort użytkowania: Teraz można podjąć ryzyko, a nawet nieco się pobrudzić, bez martwienia się o Galaxy A52, A52 5G i A72, ponieważ za sprawą zgodności z wymogami normy IP67 są one odporne na wodę i pył [7]. Z kolei Samsung Care+ [8] pozwala przygotować się na to, co nieprzewidziane, dzięki natychmiastowemu wsparciu i gwarantowanej pomocy w przypadku uszkodzeń i awarii. Dodatkowo o to, co najważniejsze, zadba wbudowany Samsung Knox [9] – system zabezpieczeń klasy militarnej firmy Samsung, który chroni osobiste informacje i dane w czasie rzeczywistym.


Długo działająca bateria: Użytkownicy mogą bez przeszkód rejestrować, tworzyć i oglądać treści. Pojemna, działająca długo bateria [10] w przypadku A52 o pojemności 4500 mAh, a w przypadku A72 – 5000 mAh [11].
Hiperszybkie 5G – Tempo życia jest imponujące, a smartfon musi być w stanie dotrzymać mu kroku. Dzięki mocy, hiperwysokiej prędkości i doskonałej wydajności Galaxy A52 5G jest gotowy na korzystanie z łączności 5G. [12]
Funkcje klasy premium: Modele A52, A52 5G i A72 wyposażono w niezbędne udogodnienia, w tym głośniki stereo i możliwość rozszerzenia pamięci do 1 TB [13]. Dodatkowo przeprojektowany One UI 3.1 oferuje bardziej intuicyjne wrażenia i spójne interakcje za sprawą poprawionej prędkości, mniejszej liczby elementów rozpraszających uwagę i eksponowania ważnych informacji.
Wsparcie dla zrównoważonego rozwoju: Samsung, w celu ulepszania swoich inicjatyw na rzecz promowania zrównoważonego rozwoju, regularnie ocenia urządzenia, a także ich działanie i opakowania. W przypadku Galaxy A52, A52 5G i A72 wykorzystano masę papierową i sam papier, by zminimalizować ilość niewykorzystanego miejsca i ograniczyć użycie materiałów do pakowania [14].
– Aktualizacje oprogramowania – Samsung stara się zapewnić użytkownikom Galaxy najbardziej aktualny mobilny system operacyjny. Tak samo jest w przypadku urządzeń serii A. Dla modeli A52, A52 5G i A72 aktualizacje oprogramowania będą dostępne trzykrotnie, a regularne aktualizacje bezpieczeństwa – przez co najmniej cztery lata [15].
Dostępność
Nowe smartfony Galaxy serii A będą dostępne w kolorach fioletowym, niebieskim, czarnym i białym [16].
Więcej informacji o Samsung Galaxy A52, A52 5G i A72 można znaleźć na:
https://www.samsung.com/pl/smartphones/galaxy-a-series/

Specyfikacja Galaxy A52 Galaxy A52 5G Galaxy A72
Wyświetlacz Wyświetlacz Infinity-O FHD+ Super AMOLED 6,5” (1080 x 2400),
407 ppi
Częstotliwość odświeżania 90 Hz
Wyświetlacz Infinity-O FHD+ Super AMOLED 6,5” (1080 x 2400), 407 ppi
Częstotliwość odświeżania 120 Hz
Wyświetlacz Infinity-O FHD+ Super AMOLED 6,7” (1080 x 2400), 394 ppi
Częstotliwość odświeżania 90 Hz
* Wyświetlacz Infinity-O: niemal bezramkowy ekran pokrywający cały przód urządzenia.
* Ekran mierzony po przekątnej bez uwzględniania zaokrąglonych rogów. Rzeczywista powierzchnia wyświetlania jest mniejsza z uwagi na zaokrąglone rogi i wycięcie na aparat.
Wymiary i waga 75,1 x 159,9 x 8,4 mm
189 g
75,1 x 159,9 x 8,4 mm
189 g
77,4 x 165,0 x 8,4 mm
203 g
Aparat

 

[Przedni]
32 MP, stałoogniskowy
(F2,2; 0,8 µm)
[Przedni]
32 MP, stałoogniskowy
(F2,2; 0,8 µm)
[Przedni]
32 MP, stałoogniskowy
(F2,2; 0,8 µm)
[Tylny]
Główny: 64 MP, OIS, autofokus (F1,8; 0,8 µm)
Ultraszerokokątny: 12 MP, stałoogniskowy (F2,2; 1,12 µm)
Macro: 5 MP, stałoogniskowy (F2,4; 1,12 µm)
Głębi: 5 MP, stałoogniskowy
(F2,4; 1,12 µm)
*Zoom
Zoom cyfrowy do 10x
[Tylny]
Główny: 64 MP, OIS, autofokus (F1,8; 0,8 µm)
Ultraszerokokątny: 12 MP, stałoogniskowy (F2,2; 1,12 µm)
Macro: 5 MP, stałoogniskowy (F2,4; 1,12 µm)
Głębi: 5 MP, stałoogniskowy
(F2,4; 1,12 µm)
 *Zoom
Zoom cyfrowy do 10x
[Tylny]
Główny: 64 MP, OIS, autofokus (F1,8; 0,8 µm)
Ultraszerokokątny: 12 MP, stałoogniskowy (F2,2; 1,12 µm)
Macro: 5 MP, stałoogniskowy (F2,4; 1,12 µm)
Teleobiektyw (3x): 8 MP, OIS autofokus
(F2,4; 1,0 µm)
*Zoom
Zoom cyfrowy do 30x
Zoom optyczny 3x
AP Ośmiordzeniowy
(2 x 2,3 GHz + 6 x 1,8GHz)
Ośmiordzeniowy
(2 x 2,2 GHz + 6 x 1,8GHz)
Ośmiordzeniowy
(2 x 2,3 GHz + 6 x 1,8 GHz)
Pamięć RAM: 6/8 GB
ROM: 128/256 GB
RAM: 6/8 GB
ROM: 128/256 GB​
RAM: 6/8 GB
ROM: 128/256 GB
* Może się różnić w zależności od modelu, koloru, kraju i operatora.
* Rzeczywista dostępna ilość pamięci może się różnić w zależności od fabrycznie zainstalowanego oprogramowania.
Pamięć rozszerzalna i karta SIM 2 gniazda (1 SIM + 1 hybrydowe)
microSD: do 1 TB
* Karta microSD sprzedawana osobno. Dostępność może się różnić w zależności od kraju i producenta.
* Karta SIM sprzedawana osobno. Dostępność może się różnić w zależności od kraju i operatora.
* Obsługa eSIM przez urządzenie Galaxy może zostać aktywowana przez aktualizację oprogramowania lub też zablokowana na niektórych rynkach, na których została zakupiona. Dostępność usług eSIM może się różnić w zależności od operatora. Należy sprawdzić u operatora, czy dany abonament przewiduje obsługę eSIM.
Bateria 4500 mAh (typowo) 4500 mAh ​(typowo) 5000 mAh (typowo)
* Wartość typowa testowana przez inną firmę w warunkach laboratoryjnych. Wartość typowa to szacowana wartość średnia uwzględniająca zróżnicowanie pojemności wśród próbek baterii testowanych w ramach standardu IEC 61960. Oceniona (minimalna) wartość wynosi 4370 mAh w przypadku Galaxy A52 i A52 5G oraz 4860 mAh w przypadku A72. Rzeczywista żywotność baterii może się różnić w zależności od otoczenia sieciowego, schematu użytkowania i innych czynników.
Ładowanie Szybkie ładowanie 25 W
* Ładowanie przewodowe kompatybilne z QC2.0 i AFC.
System operacyjny Android 11
Sieć LTE 5G Sub6 FDD, 5G Sub6 TDD LTE
* Rzeczywista prędkość może się różnić w zależności od kraju, operatora i środowiska użytkownika.
Łączność Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac (2,4 G + 5 GHz)
Bluetooth® v 5.0
USB typu 2.0-C
Lokalizacja (GPS, Glonass, BeiDou, Galileo)
* Zasięg Galileo i BeiDou może być ograniczony. System BeiDou może nie być dostępny w niektórych krajach.
Płatności NFC
MST (tylko A52 5G w Korei)
* Dostępne w wybranych krajach. Rozwiązania płatnicze i dostępne funkcje mogą się różnić w zależności od kraju, operatora i usługodawców.
Czujniki Akcelerometr, skaner linii papilarnych, czujnik żyroskopowy, czujnik geomagnetyczny, czujnik Halla, czujnik światła, wirtualny czujnik zbliżeniowy
Uwierzytelnienie Rodzaj blokady: wzór, PIN, hasło
Rodzaj blokady biometrycznej: rozpoznanie twarzy, skaner linii papilarnych
Audio [Głośniki stereo dostrojone przez AKG]
Dźwięk przestrzenny z technologią Dolby Atmos
[Odtwarzanie dźwięku w jakości UHQ]
Obsługa 24-bitowego dźwięku UHQ
PCM: do 24 bitów
[Format odtwarzania dźwięku]
MP3, M4A, 3GA, AAC, OGG, OGA, WAV, AMR, AWB, FLAC, MID, MIDI, XMF, MXMF, IMY, RTTTL, RTX, OTA
[Bluetooth]
Podwójne audio: Po podłączeniu dwóch urządzeń Bluetooth do Galaxy A52, A52 5G lub A72 możliwe jest odtwarzanie dźwięku na obu tych urządzeniach równocześnie.
* Dźwięk odtwarzany przez te dwa podłączone urządzenia może się nieco różnić.
Skalowalny kodek: ulepszone połączenie Bluetooth w przypadku zakłóceń częstotliwości radiowej.
* Dostępne tylko dla niektórych akcesoriów firmy Samsung.
* Dźwięk odtwarzany przez te dwa podłączone urządzenia może się nieco różnić.
* Dostępne tylko dla niektórych akcesoriów firm Samsung i AKG.
Wideo [Format odtwarzania wideo]
MP4, M4V, 3GP, 3G2, AVI, FLV, MKV, WEBM
[Połączenie z telewizorem]
Bezprzewodowe: Smart View (mirroring ekranu 1080 p przy 30 kl./sek.)
Wodoodporność IP67
* Certyfikacja przyznawana jest po pomyślnym przejściu testu polegającego na zanurzeniu w słodkiej wodzie na głębokość do 1 metra przez maks. 30 minut. Urządzenie należy opłukać / wysuszyć, jeśli jest mokre. Nie zaleca się używania na plaży, w pobliżu basenu lub mydlin.

[1] Galaxy Buds Pro, Galaxy SmartTag i Galaxy Tab sprzedawane osobno.
[2] Dostępność może się różnić w zależności od kraju i operatora.
[3] SGS, wiodąca światowa firma certyfikująca, przyznała wyświetlaczowi urządzeń Galaxy serii A certyfikat „Eye Care” w uznaniu dla oferowanej przez niego możliwości ograniczenia emisji niebieskiego światła. Certyfikat jest dostępny na www.sgs.com. [4] Funkcja Ochrona Wzroku jest domyślnie wyłączona; należy ją włączyć w Ustawieniach.
[5] Lokalizatory Galaxy SmartTag sprzedawane osobno.
[6] Private Share umożliwia bezpieczniejsze udostępnianie dzięki opartej na blockchain technologii szyfrowania i działa pomiędzy smartfonami Galaxy z systemem operacyjnym Android P lub nowszym. Aby móc wysyłać/odbierać link Private Share, należy pobrać aplikację. Po udostępnieniu osoba przesyłająca treści może cofnąć odbierającemu przyznany do nich dostęp.
[7] Galaxy A72 | A52 5G | A52 mają stopień ochrony IP67. Na podstawie wyników badania zanurzenia do 1 metra w wodzie słodkiej przez czas nieprzekraczający 30 minut. Nie zaleca się używania na plaży, w basenie i w wodzie z mydłem. W przypadku zamoczenia urządzenia słodką cieczą zaleca się opłukanie w czystej, stojącej wodzie przy jednoczesnym wciskaniu przycisków. Bezpieczne użycie jedynie w wodzie o niskim ciśnieniu. Woda płynąca pod wysokim ciśnieniem, jak woda z kranu lub prysznica, może uszkodzić urządzenie.
[8] Samsung Care+ jest dostępne w 34 krajach. Zakres ochrony może się różnić w zależności od kraju, może też być konieczne wniesienie przez użytkownika opłaty. Więcej informacji można znaleźć na stronie [https://www.samsung.com/samsung-care-plus/].
[9] Dostępność może się różnić w zależności od urządzenia.
[10] Rzeczywista żywotność baterii różni się w zależności od środowiska sieciowego, używanych funkcji i aplikacji, częstotliwości realizowania połączeń i wysyłania bądź odbierania wiadomości, liczby ładowań i wielu innych czynników.
[11] Galaxy A52 LTE i A52 5G wyposażono w baterię o pojemności 4500mAh, a Galaxy A72 – w baterię 5000 mAh.
[12] Dostępność sieci 5G i rzeczywista prędkość mogą się różnić w zależności od kraju, dostawcy sieci i środowiska użytkownika. Sieć 5G nie jest powszechnie dostępna w Polsce.
[13] Karta SD sprzedawana osobno.
[14] Materiały te uzyskały certyfikaty PEFC (Programme for the Endorsement of Forest Certification), SFI (Sustainable Forestry Initiative) oraz FSC (Forest Stewardship Council).
[15] Po pierwszym wprowadzeniu telefonu na rynek. Dostępność aktualizacji bezpieczeństwa może się różnić w zależności od urządzenia i rynku. Lista modeli, którym przysługują aktualizacje bezpieczeństwa, może ulec zmianie i będzie periodycznie rewidowana. Więcej informacji znaleźć można w zakładce „Aktualizacje bezpieczeństwa” na stronie:
– Samsung Mobile: https://security.samsungmobile.com/workScope.smsb.
[16] Dostępność kolorów może się różnić w zależności od kraju.

źródło: Samsung