Raport RFBenchmark: marzec 2021 r.

W serwisie RFBenchmark opublikowano najnowsze dane, związane z wydajnością sieci mobilnych. Raport przedstawia wyniki za marzec 2021 r. Wedle informacji testowych Play zaczyna “deptać po piętach” Orange, który dotąd był liderem. W Raporcie przeczytamy m.in.:
Internet mobilny w Polsce – który operator był najlepszy w marcu 2021?
Średnia szybkość pobierania danych: Orange
W cierpliwość muszą uzbroić się ci obserwatorzy rynku usług telekomunikacyjnych, którzy czekają na zmiany w kategorii średniej szybkości pobierania danych. Orange znowu potwierdził swoją, przyznajmy, dość wyraźną przewagę nad rywalami. Operator ten uzyskał 38,4 Mb/s i o ponad 2 Mb/s wyprzedził T-Mobile (36,2 Mb/s). O trzecie miejsce wyrównany bój stoczyły Plus i Play. Ten pierwszy okazał się niewiele lepszy (31,1 Mb/s) i tym samym Play musiał uznać wyższość konkurenta (30,5 Mb/s).
Średnia szybkość wysyłania danych: Play
Okazuje się, że jednak możemy liczyć na małą dawkę emocji. Pierwsza od sierpnia 2020 roku zmiana lidera w zestawieniu średniej szybkości wysyłania danych stała się faktem. Play, podobnie jak ponad 6 miesięcy temu, zdetronizował Orange dzięki rezultatowi 18 Mb/s. Pomarańczowy operator, który wprost zadomowił się na pierwszym miejscu, uzyskał “jedynie” 17,1 Mb/s. Trzeci, podobnie jak przy średniej szybkości pobierania plików, uplasował się Plus (16,3 Mb/s). Klasyfikację zamknął T-Mobile notując 14,7 Mb/s.
Najniższa wartość ping: T-Mobile
Do koloru pomarańczowego i fioletowego w naszym rankingu zwycięzców pewnie dołączamy magentę. T-Mobile znów najlepszy pod względem najniższej wartości ping (31,5 ms). Niewiele gorsze okazało się Orange (32,4 ms), a trzecia pozycja przypadła tym razem sieci Play (36,5 ms). Sporo miejsca do usprawnienia w tej kwestii ma Plus, który zajął ostatnie miejsce (39,9 ms).
pełna treść Raportu

źródło: Notel