Samsung obsługuje pierwszą na świecie ogólnokrajową sieć bezpieczeństwa publicznego

Samsung obsługuje pierwszą na świecie ogólnokrajową sieć bezpieczeństwa publicznego. Firma Samsung we współpracy z czołowymi operatorami telefonii komórkowej dostarcza w Korei urządzenia do pierwszej na świecie ogólnokrajowej sieci LTE (PS-LTE) zgodnej z 3GPP. Sieć PS-LTE, działająca w paśmie 700 MHz, zapewnia szybką i niezawodną łączność służbom ratowniczym w ramach ponad 330 organizacji i agencji bezpieczeństwa publicznego, w tym policji, straży pożarnej, ratownictwa medycznego i wojska. Wdrożenie obejmuje opracowaną przez Samsung funkcję o znaczeniu krytycznym Push-to-Talk (MCPTT) z możliwością transmisji multimedialnej, będącą nowo opracowaną wersją Multimedia Broadcast Multicast Service (eMBMS). Pozwala ona na transmisję z jednej komórki do nawet 2500 urządzeń użytkowników – to ponad dwukrotnie więcej niż liczba urządzeń obsługiwanych przez technologie poprzedniej generacji. W tej realizacji sieć PS-LTE została również połączona z istniejącymi sieciami LTE-Maritime (LTE-M) i LTE-Railway (LTE-R), które już działały w paśmie 700 MHz. Dzięki ogólnokrajowemu zasięgowi sieć służy jako ujednolicona platforma zapewniająca interoperacyjność różnych instytucji bezpieczeństwa publicznego. Zapewnia to dostępność w czasie rzeczywistym i lepsze możliwości komunikacji między agencjami i personelem w sytuacjach awaryjnych. – Firma Samsung z dumą uczestniczy w tworzeniu w Korei pierwszej na świecie ogólnokrajowej sieci PS-LTE opartej na standardach 3GPP i wykorzystującej nasze kompleksowe rozwiązania PS-LTENiezawodna sieć ma zasadnicze znaczenie dla realizowanej w czasie rzeczywistym komunikacji pomiędzy wieloma instytucjami w sytuacjach awaryjnych. Będziemy wzmacniać koreańską sieć PS-LTE poprzez oferowanie zaawansowanych rozwiązań spełniających najwyższe standardy niezawodności, wydajności i bezpieczeństwa – mówi Seungil Kim, Vice President, Head of Korea Business, Networks Business w Samsung. Firma Samsung została wybrana na dostawcę kompleksowych rozwiązań PS-LTE – od infrastruktury po urządzenia – obsługujących rozbudowę sieci PS-LTE, która rozpoczęła się w 2018 roku. Jej implementacja została zaś zakończona w marcu bieżącego roku. Dzięki wielu pomyślnym wdrożeniom sieci, Samsung pozostaje liderem w rozwoju sieci bezpieczeństwa publicznego nowej generacji. W ubiegłym roku Samsung zademonstrował pierwsze na świecie połączenie wideo Mission Critical Push-to-X (MCPTX) na platformie w chmurze. Firma zajmuje także wiodącą pozycję, jeśli chodzi o standaryzację MCPTX w ramach sieci 5G. Więcej informacji udostępniono w dwóch przygotowanych przez Samsung materiałach – dokumencie technicznym i infografice – dotyczących sieci o znaczeniu krytycznym:
Infografika: Sieć o znaczeniu krytycznym w Korei prezentacja obecnego krajobrazu sieci o znaczeniu krytycznym w Korei
Dokument techniczny: Rozwiązania sieciowe sieci o znaczeniu krytycznym omówienie najważniejszych, oferowanych przez Samsung elementów i funkcji sieci o znaczeniu krytycznym – w tym MCPTX, eMBMS), Land Mobile Radio (LMR) i funkcji współdziałania MCPTX.
Samsung jest pionierem w pomyślnym dostarczaniu kompleksowych rozwiązań 5G, w tym chipsetów, odbiorników i nadajników radiowych oraz technologii sieci szkieletowej. Za sprawą nieustających działań w zakresie badań i rozwoju firma udoskonala branżowe sieci 5G, oferując wiodące na rynku urządzenia – od w pełni zwirtualizowanych RAN i sieci szkieletowych po rozwiązania dla sieci prywatnych i napędzane AI narzędzia do automatyki. Samsung zapewnia dziś łączność operatorom sieci komórkowych obsługujących setki milionów użytkowników na całym świecie.

źródło: Samsung