„Chodź, chodź, chodź” – zobacz klip do utworu Rosalie nagrany wyłącznie smartfonem Galaxy S21 Ultra 5G

„Chodź, chodź, chodź” – zobacz klip do utworu Rosalie nagrany wyłącznie smartfonem Galaxy S21 Ultra 5G. Stylistyka lat 90-tych, gra światłem, maski które nosimy w social mediach i… smartfon Galaxy S21 Ultra 5G w roli głównej kamery – tak wyglądał plan teledysku do utworu Rosalie „Chodź, chodź, chodź” wyreżyserowanego i zrealizowanego przez reżyserski duet Andiamo.
( Foto: Bartek Makowski / @mb1one)

„Chodź, chodź, chodź” to muzyczny komentarz do kondycji międzyludzkich relacji w erze social mediów i nowych technologii. „Coraz częściej zakładamy maski, tworzymy swoje wizerunki, pokazujące nas w tej najlepszej odsłonie” – mówi Rosalie. Zwizualizowania tego niełatwego tematu podjął się reżyserski duet Andiamo, czyli Mateusz Erdmann i Michał Więckowski, a ich podstawowym narzędziem pracy na planie teledysku był najnowszy smartfon Samsung Galaxy S21 Ultra 5G. Jak sprawdził się w roli kamery w rękach twórców, którzy na co dzień korzystają z profesjonalnego sprzętu filmowego?
(Foto: Bartek Makowski / @mb1one)

„Praca na planie z nowym Galaxy S21 Ultra 5G, jako główną i jedyną kamerą była dużym wyzwaniem. Jednak mimo początkowych obaw jakie nam towarzyszyły, musimy przyznać, że smartfon Galaxy S21 Ultra 5G sprawdził się bardzo dobrze i finalnie jesteśmy zadowoleni z efektów” – podsumowuje duet Andiamo. Stylistyka klipu nawiązuje do kultowej epoki najntisów, a konwencja scenariusza osadzona jest na prezentowaniu licznych wcieleń Rosalie, w nawiązaniu do masek które przybieramy w mediach społecznościowych. Galaxy S21 Ultra doskonale radzie sobie w gorszych warunkach oświetleniowych, dzięki czemu twórcy mogli użyć na planie licznych zabiegów z grą światłem i cieniem prezentując Rosalie w różnych odsłonach.
(Foto: Bartek Makowski / @mb1one)

Podczas realizacji scen do klipu wykorzystywany był przede wszystkim główny 108 Mpx obiektyw w trybie PRO i możliwość nagrywania w 4K, które oferuje nowy smartfon Galaxy S21 Ultra 5G. „Niewielki rozmiar i waga, obiektywy o różnych ogniskowych, czy możliwość nagrywania przy słabym świetle są to elementy które dają wolność i swobodę. Byliśmy bardzo zaskoczeni trybem PRO, który pozwalał m.in. na kontrolę ISO, temperatury barwnej, nasycenia kolorów oraz przesłony obiektywów” – oceniają Mateusz Erdmann i Michał Więckowski z duetu Andiamo. „Galaxy S21 Ultra 5G to smartfon stworzony do wyzwań foto i wideo. Jesteśmy podekscytowani, że możemy przełamywać pewne schematy, a nasze urządzenia w rękach utalentowanych twórców wyzwalają kreatywność i pozwalają realizować artystyczną wizję.” – podsumowuje Magdalena Sielachowicz – Nowakowska, Head of Marketing, Samsung Electronics Polska.

Premierowy klip do utworu „Chodź, chodź chodź” nakręcony w całości przy użyciu Galaxy S21 Ultra można zobaczyć na oficjalnym profilu artystki: Rosalie Official. Więcej informacji o smartfonie Galaxy S21 Ultra 5G i jego fotograficznych możliwościach można znaleźć tutaj. Klip do utworu Rosalie powstał przy udziale popkulturowego portalu Poptown. Na planie teledysku wykorzystany został również najnowszy telewizor Samsung The Sero, który dzięki obrotowemu ekranowi po połączeniu ze smartfonem zapewnia dostęp do ulubionych treści dopasowując się do pionowej lub poziomej orientacji.

Rosalie
Piosenkarka i autorka tekstów, której styl – balansujący między mainstreamem a undergroundem – bywa najczęściej określany jako alternatywne R&B z wpływami soulu, elektroniki oraz hip-hopu. Na swoim koncie ma m.in. wydanie – Enuff EP i albumu Flashback oraz wspólne nagrania z Taco Hemingwayem, Mesem, Otsochodzi czy elektronicznym duetem Catz ‘N Dogz. W marcu tego roku nakładem DEF JAM Recordings Poland ukazał się jej kolejny album „IDeal” z którego pochodzi m.in. utwór „Chodź, chodź, chodź”. Na początku 2021 Rosalie. została nominowana do nagrody Fryderyków w dwóch kategoriach: „Album roku soul, R’N’B, gospel” i „Utwór roku”.

Andiamo
Reżyserski duet Andiamo tworzą Mateusz Erdmann i Michał Więckowski, którzy specjalizują się głównie w produkcji filmów dokumentalnych, teledysków i reklam. W swoich pracach poszukują oryginalności i autentyczności stawiając równocześnie na wrażliwość i wyjątkowy sposób odczuwania świata. Jak sami mówią o swoim procesie twórczym: „Sercem jesteśmy najbliżej dokumentalnego języka, nie rezygnujemy jednak z kreacji. Odkrywamy nowe zamiast korzystać ze sprawdzonych i przewidywalnych”.

źródło: Samsung