Chroń bliskich w świecie rzeczywistym i wirtualnym dzięki nowym funkcjonalnościom usługi „Gdzie jest bliski – Bezpieczna Rodzina”

Chroń bliskich w świecie rzeczywistym i wirtualnym dzięki nowym funkcjonalnościom usługi „Gdzie jest bliski – Bezpieczna Rodzina”. Smartfony i tablety są dziś stałym elementem życia nie tylko dorosłych, ale również dzieci i młodzieży. Wykorzystywane świadomie i z umiarem nie tylko ułatwiają kontakt z bliskimi i są źródłem rozrywki, ale przede wszystkim stały się niezbędnym narzędziem edukacji bez którego trudno dziś wyobrazić siebie naukę. Używane nadmiernie mogą mieć negatywny wpływ na rozwój i zdrowie dzieci oraz na relacje rodzinne. Plus wychodzi na przeciw potrzebom rodziców i wprowadza nową wersję usługi „Gdzie jest bliski – Bezpieczna Rodzina”, dzięki której rodzice mają dostęp nie tylko do informacji o lokalizacji dziecka, ale także do ustawień zapewniających bezpieczeństwo w sieci.

Dzięki usłudze „Gdzie Jest Bliski” opiekun możne zlokalizować i zobaczyć na mapie miejsce, w którym przebywa bliska osoba, ma także możliwość wyznaczenia stref bezpieczeństwa i otrzymywania powiadomień za każdym razem, gdy bliski je opuści. Usługa „Gdzie Jest Bliski” zapewnia bezpieczeństwo całej rodzinie – w ciągu dnia, w każdej chwili można sprawdzić czy dziecko bezpiecznie dotarło do szkoły, czy partner nadal jest w pracy, a także czy senior wrócił ze spaceru. Nowy wariant usługi ,,Bezpieczna Rodzina’’ dodatkowo zapewnia ochronę i bezpieczeństwo w sieci. Usługa umożliwia nie tylko ochronę najmłodszych przed nieodpowiednimi dla ich wieku treściami, ale pozwala również na wybór aplikacji, do których dostęp może mieć dziecko. Dodatkowo ustawianie dziennych limitów czasu na korzystanie z telefonu zostało poszerzone o zdalne blokowanie telefonu dziecka wraz z personalizowaną wiadomością. Ta funkcja wyjątkowo odpowiada na potrzeby rodziców, a komunikaty wyświetlane na telefonie dziecka są przedstawione w przyjazny sposób dzięki postaci smoka – jako bohatera aplikacji dla dzieci. „Bezpieczna Rodzina” to niezbędnik każdego rodzica.
Teraz z poziomu swojego telefonu komórkowego można szybko sprawdzić treści wyświetlane na drugim smartfonie, można także bez problemu ustawić limit czasu korzystania z przeglądarki czy popularnych kanałów społecznościowych. Nowa wersja usługi oprócz możliwości nielimitowanej lokalizacji telefonu dziecka, ustawiania stref bezpieczeństwa, a także powiadomień o przybyciu lub opuszczeniu strefy, historii lokalizacji i SOS, daje możliwość pełnej kontroli nad smartfonem dziecka.
Usługa pozwala na:
– ustalenie limitów dziennych zabawy ze smartfonem;
– blokowanie telefonu na życzenie (posprzątaj, odrób lekcje itp.);
– blokowanie wybranych stron i aplikacji;
– ustawienie godziny blokady – pora spać;
– sprawdzenie statystyk z dziennego wykorzystania smartfona i aplikacji;
– zweryfikowanie stron odwiedzanych przez dziecko.

Specjalistyczne oprogramowanie zostało przygotowane przez niekwestionowanego lidera rynku – firmę Locon i jest to najlepsza i kompleksowa ochrona w świecie rzeczywistym i wirtualnym. Usługa „Gdzie jest bliski – Bezpieczna Rodzina” pozwala objąć kompleksową ochroną aż pięć urządzeń w cenie 9,50 zł tygodniowo.
Więcej informacji w regulaminie usługi oraz na stronie:
https://www.plus.pl/uslugi/gdzie-jest-bliski

źródło: Plus