Galaxy Tab S7 FE 5G i Galaxy Tab A7 Lite: najnowsze tablety w portfolio Samsung Galaxy Tab

Galaxy Tab S7 FE 5G i Galaxy Tab A7 Lite: najnowsze tablety w portfolio Samsung Galaxy Tab. Galaxy Tab S7 FE oferuje cenione przez użytkowników funkcje, rysik i wyświetlacz o przekątnej 12,4” w przystępnej cenie; kompaktowy Galaxy Tab A7 Lite to z kolei idealne rozwiązanie dla tych, którzy będąc w drodze, pragną rozrywki. Samsung wprowadza do oferty dwa nowe tablety: Tab S7 FE i Galaxy Tab A7 Lite. Pierwszy z nich oferuje rozwiązania znane z Galaxy Tab S7 – w tym rozległy wyświetlacz, który sprawdzi się w mobilnej rozrywce, kreatywnej pracy i multitaskingu. Tablet Galaxy Tab A7 Lite to idealna opcja dla ceniących mobilność – kompaktowy rozmiar sprawdzi się podczas wakacyjnych podróży.
Samsung Galaxy Tab S7 FE
Nowy tablet Galaxy Tab S7 FE w przystępnej cenie oferuje rozwiązania znane użytkownikom z modelu Tab S7. Przede wszystkim wyposażony jest w duży wyświetlacz – za sprawą przekątnej 12,4” [1] urządzenie zapewnia nowy poziom rozrywki, efektywności i kreatywności.

Tablet Galaxy Tab S7 FE sprawdzi się również jako efektywne narzędzie pracy. Wchodzący w skład zestawu rysik S Pen pozwala w pełni wykorzystać duży wyświetlacz, by szybko i sprawnie realizować zadania. Z kolei aplikacja Samsung Notes umożliwia proste przekształcenie odręcznych notatek w tekst cyfrowy. Zapiski można ponadto organizować przy pomocy automatycznych tagów, a inteligentne wyszukiwanie pozwala łatwo i szybko odnaleźć pożądaną notatkę – niezależnie od tego, czy została ona sporządzona odręcznie, czy przy użyciu klawiatury [2]. Jeśli realizacja danego projektu wymaga jednoczesnego korzystania z wielu zakładek lub aplikacji, nie ma powodu do obaw – najnowszy tablet Galaxy Tab S7 FE bez trudu radzi sobie z multitaskingiem. Widok podzielonego ekranu umożliwia pracę na trzech aplikacjach równocześnie, dzięki czemu użytkownik może na jednym ekranie przeglądać internet, robić notatki i odtwarzać wideo. Panel przy krawędzi pozwala zapisać wygodny skrót do ulubionych dwóch lub trzech aplikacji, dzięki temu można uruchomić je błyskawicznie. Galaxy Tab S7 FE spełnia również oczekiwania użytkowników, którzy poszukują dodatkowych sposobów na zwiększenie efektywności pracy. Dzięki Samsung DeX i klawiaturze Book Cover [3] z tabletu można korzystać niczym z laptopa, podczas realizacji zadań ciesząc się interfejsem analogicznym do tego, jaki oferuje komputer. A rozwiązanie Drugi Ekran [4] sprawi, że tablet Galaxy Tab S7 FE stanie się podczas pracy na komputerze dodatkowym ekranem – dzięki temu użytkownicy mogą zwiększyć swoją efektywność, korzystając z rozszerzonego widoku. Także podczas pracy koncepcyjnej tablet zapewnia narzędzia zwiększające kreatywność. Clip Studio Paint i Canva [5] współpracują z rysikiem S Pen, co przekłada się na idealnie płynne i wyraziste rysunki i projekty. Nowi użytkownicy otrzymują w prezencie bezpłatny, 6-miesięczny okres próbny [6] na Clip Studio Paint, bez ograniczeń mogą zatem odkrywać swoje talenty i próbować swoich sił w tworzeniu cyfrowych dzieł sztuki. Z kolei osoby często robiące notatki ucieszy fakt, że także funkcja Noteshelf oferowana jest bez opłat [7]. Dzięki temu przy pomocy rysika mogą oni tworzyć precyzyjne kolorowe zapiski. Galaxy Tab S7 FE, oferuje równie gładkie i stylowe metalowe wykończenie, co Tab S7. Tablet dostępny jest w trzech kolorach: czarnym, srebrnym i zielonym. Mimo dużego wyświetlacza tablet jest smukły i lekki, a przy tym wyposażony w potężną baterię –z łatwością można więc na nim streamować treści, pracować i tworzyć bez potrzeby szukania najbliższego gniazdka.

Samsung Galaxy Tab A7 Lite
Oferowany w przystępnej cenie najnowszy tablet Galaxy Tab A7 Lite to nieodłączny towarzysz pozwalający użytkownikom cieszyć się treściami i grami, również w czasie podróży. Ekran o przekątnej 8,7” oraz smukła, wytrzymała metalowa obudowa sprawiają, że tablet możemy komfortowo przenosić. Cienkie ramki wokół wyświetlacza i potężne podwójne głośniki z Dolby Atmos dodatkowo uatrakcyjniają odtwarzane filmy, programy czy gry. Urządzenie oferuje mnóstwo miejsca na wszystkie ulubione treści użytkownika, dzięki pamięci wewnętrznej  wynoszącej nawet 64 GB, którą przy pomocy karty MicroSD można rozszerzyć do 1 TB. [8] Czterordzeniowy procesor gwarantuje, że treści zostaną płynnie i szybko odtworzone. Długodziałająca bateria, adaptacyjne szybkie ładowanie 15 W [9] i opcjonalne LTE [10] sprawiają, że Galaxy Tab A7 Lite doskonale sprawdza się zarówno podczas oglądania ulubionego serialu, jak i gamingu w drodze. Tablet dostępny jest w szarej i srebrnej wersji kolorystycznej.
Dostępność
Galaxy Tab A7 Lite będzie dostępny w sprzedaży na początku czerwca, a Galaxy Tab S7 FE w drugiej połowie czerwca 2021.
Więcej informacji znaleźć można na: www.samsung.com/pl/.

Specyfikacja techniczna

Samsung Galaxy Tab S7 FE
Wyświetlacz 12,4” * 2560 x 1600 (WQXGA) TFT* Mierzony po przekątnej jako pełen prostokąt bez uwzględniania zaokrąglonych rogów. Rzeczywista powierzchnia wyświetlania jest mniejsza z uwagi na zaokrąglone rogi.
System operacyjny Android 11
Wymiary 185,0 x 284,8 x 6,3 mm
Waga* 608 g* Może się różnić w zależności od rynku i operatora.
Aparat [Tylny] 8 MP, Autofokus[Przedni] 5 MP
Pamięć* 6 GB RAM i 128 GB pamięci wewnętrznejKarta microSD** do 1 TB

* Dostępna pamięć może się różnić w zależności od kraju, modelu, koloru lub operatora. Rzeczywista dostępna ilość miejsca może się różnić w zależności od fabrycznie zainstalowanego oprogramowania oraz od kraju i modelu, a także rozmiaru i formatu plików.

** Karta microSD sprzedawana osobno.

Procesor Ośmiordzeniowy Snapdragon 750G2 x 2,2 GHz + 6 x 1,8 GHz
Bateria* 10 090 mAh (obsługa superszybkiego ładowania 45 W**)* Typowe wartości testowane są w warunkach laboratoryjnych przez niezależne podmioty zewnętrzne. Wartości typowe to szacowane wartości średnie z uwzględnieniem odchyleń pojemności wśród baterii w poddanej testowi próbie w standardzie IEC 61960..

** Ładowarka 45 W i 25 W sprzedawana osobno.

Łączność* 5G**LTE
Wi-Fi 5 (802.11 a/b/g/n/ac),
Wi-Fi Direct, Bluetooth® v5.0
* Dostępność modelu 5G/LTE może się różnić w zależności od kraju i operatora.
** Wymaga optymalnego połączenia 5G. Usługi 5G dostępne są tylko w lokalizacjach obsługujących 5G w krajach gotowych na ten standard. Rzeczywista prędkość może się różnić w zależności od kraju, operatora i środowiska użytkownika.
Kolor* Mystic BlackMystic Silver
Mystic Green
* Dostępność kolorów może się różnić w zależności od kraju, regionu i operatora.
Złącza USB typu C 3.2 Gen1 (wyjście DP)
Czujniki Akcelerometr, kompas, żyroskop, czujnik światła, czujnik Halla
GPS GPS+GLONASS, Beidou, Galileo
Audio Dwa głośniki stereo dostrojone przez AKG, Dolby Atmos®
Wideo Nagrywanie: FHD (1920 x 1080) @ 30 kl./sek.Odtwarzanie: UHD (3840 x 2160) @ 30 kl./sek.
Akcesoria* Rysik S Pen (w zestawie), etui Book Cover, klawiatura Book Cover – do nabycia osobno.
Samsung Galaxy Tab A7 Lite
Wyświetlacz 8,7” * 1340 x 800 (WXGA+) TFT* Mierzony po przekątnej jako pełen prostokąt bez uwzględniania zaokrąglonych narożników. Rzeczywista powierzchnia wyświetlania jest mniejsza z uwagi na zaokrąglone narożniki..
System operacyjny Android 11
Wymiary 212,5 x 124,7 x 8,0 mm
Waga* Wi-Fi: 366 gLTE: 371 g
Aparat [Tylny] 8 MP, Autofokus[Przedni] 2 MP​
Pamięć* 3 GB RAM i 32 GB pamięci wewnętrznej /Karta microSD** do 1 TB

* Dostępna pamięć może się różnić w zależności od kraju, modelu, koloru lub operatora. Rzeczywista dostępna ilość miejsca może się różnić w zależności od fabrycznie zainstalowanego oprogramowania oraz od kraju i modelu, a także rozmiaru i formatu plików.

** Karta microSD sprzedawana osobno.

Procesor Ośmiordzeniowy4 x 2,3 GHz + 4 x 1,8 GHz
Bateria* 5100 mAh​ (obsługa adaptacyjnego szybkiego ładowania 15 W**)* Wartość typowa testowana przez inną firmę w warunkach laboratoryjnych. Wartość typowa to szacowana wartość średnia uwzględniająca zróżnicowanie pojemności wśród próbek baterii testowanych w ramach standardu IEC 61960.

** Ładowarka 15 W sprzedawana osobno.

Łączność* 

 

LTE*Wi-Fi 5 (802.11 a/b/g/n/ac),
Wi-Fi Direct, Bluetooth® v5.0
* Dostępność modelu LTE może się różnić w zależności od kraju i operatora.
Kolor* Szary, srebrny* Dostępność kolorów może się różnić w zależności od kraju, regionu i operatora.
Złącza USB typu C 2.0, wejście na słuchawki 3,5 mm​
Czujniki Akcelerometr, kompas, czujnik światła ​
GPS GPS+GLONASS, Beidou, Galileo
Audio System dwugłośnikowy, Dolby Atmos®
Wideo Nagrywanie: FHD (1920 x 1080) @ 30 kl./sek.Odtwarzanie: FHD (1920 x 1080) @ 30 kl./sek.
Akcesoria* Etui Book Cover, etui Clear Cover* Akcesoria do kupienia osobno.

*Wszelkie podane w niniejszym dokumencie cechy, funkcje, specyfikacje i inne informacje o urządzeniach, w tym dotyczące ich korzyści, designu, ceny, komponentów, wydajności, dostępności i możliwości, mogą ulec zmianie bez powiadomienia.

[1] Ekran mierzony po przekątnej jako pełen prostokąt bez uwzględniania zaokrąglonych rogów. Rzeczywista powierzchnia wyświetlania jest mniejsza z uwagi na zaokrąglone rogi.
[2] Klawiatura jest sprzedawana osobno.
[3] Do kupienia osobno.
[4] Do korzystania z Second Screen konieczne są modele komputerów obsługujące WiDi (Wireless Display) z systemem operacyjnym Windows 10 w wersji z roku 2004 lub nowszej. Rozwiązanie jest kompatybilne z serią Galaxy Book i Samsung Notebook Plus2, a także z Samsung Notebook Plus z systemem operacyjnym Windows 10.
[5] Na wybranych rynkach Canva jest wstępnie zainstalowana na urządzeniu jako aplikacja typu „stub”. Canva Pro będzie dostępna dla użytkowników Galaxy Tab S7 FE przez 30 dni w ramach bezpłatnego okresu próbnego. Po upływie tego okresu korzystanie z Canva Pro będzie możliwe za dodatkową opłatą.
[6] Na wybranych rynkach Clip Studio Paint jest wstępnie zainstalowane na urządzeniu jako aplikacja typu „stub”. Clip Studio Paint można pobrać ze sklepu Galaxy.
[7] Noteshelf jest wstępnie zainstalowane na urządzeniu jako aplikacja typu „stub”. Funkcja obsługuje 9 języków: angielski, koreański, japoński, tradycyjny chiński, uproszczony chiński, niemiecki, włoski, francuski i hiszpański.
[8] Karta MicroSD sprzedawana osobno.
[9] Adapter podróżny do szybkiego ładowania 15 W jest sprzedawany osobno.
[10] Dostępność modelu LTE może się różnić w zależności od kraju i operatora.

źródło: Samsung