realme, Counterpoint, GSMA oraz Qualcomm we wspólnej debacie nt. przyszłości 5G. Transmisja już 3 czerwca

realme, Counterpoint, GSMA oraz Qualcomm we wspólnej debacie nt. przyszłości 5G. Transmisja już 3 czerwca. Warszawa, 27 maja 2021 r. – „Globalizacja 5G: Dostępność dla wszystkich” to hasło przewodnie szczytu 5G, współorganizowanego przez realme, GSMA, Qualcomm oraz Counterpoint. Dyskusję ekspertów, którzy omówią temat rozwoju sieci 5G z różnych perspektyw, można będzie śledzić online 3 czerwca o godzinie 11:00.

5G bez ograniczeń
realme, najszybciej rozwijający się producent smartfonów na świecie, uważa popularyzację sieci 5G za jeden ze swoich kluczowych celów na najbliższe lata. Marka upowszechnia technologię 5G poprzez wprowadzanie na rynek kompatybilnych z nią urządzeń 5G w dostępnych cenach. Tym razem, w rozważaniach o rozwoju 5G w skali globalnej realme towarzyszyć będą GSMA (GSM Association), międzynarodowa organizacja zrzeszająca operatorów komórkowych, Qualcomm, producent m.in. procesorów do smartfonów (Qualcomm INDIA&SAARC) oraz firma analityczna Counterpoint (Counterpoint Research Inc.). W pierwszej części spotkania każdy z uczestników przedstawi krótką prezentację, w której omówi temat globalizacji 5G z punktu widzenia swojej organizacji.
Na scenie staną:
– Kalvin Bahia, Główny Ekonomista w GSMA Intelligence,
– Peter Richardson, Wiceprezes i Współzałożyciel Counterpoint oraz
– Rajen Vagadia, Prezes Qualcomm INDIA&SAARC.
Następnie głos zabiorą dwaj przedstawicieli marki realme – Johnny Chen, Global Brand Marketing Head oraz Madhav Sheth, Wiceprezes realme oraz CEO na region Europy i Indii. Po części indywidualnej, wszyscy paneliści spotkają się na wspólnej debacie poświęconej rozwojowi sieci 5G.
Jedna technologia, trzy różne perspektywy
realme zapowiedziało niedawno, że w 2022 roku wszystkie smartfony marki będą obsługiwały sieć 5G. Popularyzacja najnowszych technologii wśród młodych ludzi na całym świecie to misja producenta, dla której realizacji szybka sieć ma kluczowe znaczenie. – Wierzymy, że 5G będzie największym czynnikiem przyspieszającym inteligentne życie młodych ludzi na całym świecie – powiedział Madhav Sheth, zapowiadając swoje wystąpienie na czerwcowym wydarzeniu. Podczas spotkania dowiemy się także, jakie są plany marki na nadchodzące linie produktowe w różnych półkach cenowych.Perspektywę rynku przedstawi Peter Richardson z firmy Counterpoint, który skupi się na trendzie upowszechniania 5G pod względem dostępności cenowej i liczbach, wskazujących kluczowych graczy na rynku smartfonów obsługujących najszybszy standard sieci. Dyskusję uzupełni wystąpienie przedstawiciela GSMA, które będzie dotyczyć m.in. rozwoju 5G na rynkach wschodzących i barier jakie mu towarzyszą oraz roli tej technologii w pobudzeniu wzrostu gospodarczego w post-pandemicznym świecie. Przedstawiciel Qualcomm opowie natomiast o współpracy z producentami smartfonów i optymalizowaniu systemów w celu uzyskania maksymalnej wydajności i tym samym pełniejszego korzystania z możliwości 5G.
Jak dołączyć do wydarzenia?
Debata „Globalizacja 5G: Dostępność dla wszystkich” rozpocznie się 3 czerwca o godzinie 11:00 i będzie można śledzić ją na żywo online na oficjalnym kanale realme Polska na YouTube: https://youtu.be/oH9MtML6J-M

źródło: realme