realme ogłasza swoje plany popularyzacji 5G i zapowiada debiut flagowca realme GT w Polsce jeszcze w tym miesiącu

realme ogłasza swoje plany popularyzacji 5G i zapowiada debiut flagowca realme GT w Polsce jeszcze w tym miesiącu.
– 3 czerwca 2021 roku odbyła się debata “Globalizacja 5G: Dostępność dla wszystkich”, na której przedstawiciele realme ogłosili, że do 2020 roku udział smartfonów 5G wśród wszystkich urządzeń marki wzrośnie do 70%. Producent zapowiedział, że w najbliższych latach wprowadzi na rynek smartfon 5G w cenie ok. 100 dolarów, co ma przyśpieszyć powszechny dostęp do szybkiej sieci;
– Marka ogłosiła także, że flagowy model realme GT oparty na układzie Qualcomm Snapdragon 888 zadebiutuje w Polsce jeszcze w czerwcu tego roku. Będzie to jeden w pierwszych smartfonów z tym procesorem na naszym rynku.
Warszawa, 4 czerwca 2021 – Marka realme ogłosiła podczas wczorajszego szczytu 5G, że w ciągu trzech najbliższych lat umożliwi korzystanie z najnowszej technologii 5G w smartfonach nawet 100 milionom młodych ludzi na całym świecie. Na debacie współorganizowanej przez realme, GSMA, Counterpoint Research i Qualcomm producent zdradził także, że swoje najnowsze flagowe modele z serii GT wprowadzi na nasz rynek już w czerwcu i w lipcu tego roku. Jako pierwszy zadebiutuje gamingowy model realme GT z procesorem Snapdragon 888.

Dwa flagowce od realme jeszcze tego lata
realme wprowadzi w tym roku na rynek aż dwa flagowe smartfony, co wynika z ogłoszonej w styczniu strategii dwóch platform i dwóch flagowców. Pierwszym z nich będzie realme GT z układem Snapdragon 888, którego premiera odbędzie się jeszcze w czerwcu. Model GT poza topową wydajnością zaoferuje także m.in. innowacyjny mechanizm odprowadzania ciepła i nowoczesne wzornictwo. To jednak nie koniec flagowych premier realme na 2021 rok. W lipcu planowany jest debiut drugiego sztandarowego modelu z serii GT.
5G dla wszystkich
Wczorajsze spotkanie przedstawicieli realme, GSMA, Counterpoint Research i Qualcomm odbyło się pod hasłem “Globalizacja 5G: Dostępność dla wszystkich”. Uczestnicy wymienili się swoimi spostrzeżeniami m.in. na temat technicznych aspektów rozwoju sieci 5G na świecie i sposobów jej popularyzacji także wśród młodych użytkowników.Liderzy realme potwierdzili ambicje marki do zostania wiodącym ambasadorem popularyzacji sieci 5G w branży. W 2020 roku realme wprowadziło 14 smartfonów obsługujących standard 5G na 21 rynkach, co stanowiło ok. 40% wszystkich urządzeń producenta. Do 2022 roku firma planuje zwiększyć udział smartfonów 5G wśród wszystkich swoich urządzeń do 70% i rozszerzyć obecność marki na 50 krajów. realme zapowiedziało także, że w najbliższych latach wprowadzi na rynek smartfon 5G w cenie ok. 100 dolarów, co ma przyśpieszyć powszechny dostęp do szybkiej sieci.

Debata “Globalizacja 5G: Dostępność dla wszystkich”

Zaczynając od naszego pierwszego smartfona 5G, a więc realme X50 5G ciągle badamy nowe możliwości i innowacje, które pozwolą nam dostarczać użytkownikom coraz smuklejsze i imponujące zarówno designem, jak i wydajnością modele 5G. Wierzymy, że popularyzacja najszybszego standardu sieci to kluczowa misja realme i będziemy cieżko pracować, aby odpowiadać na potrzeby naszych klientów i ułatwiać im dostęp do innowacji, a także wspierać budowę ekosystemu 5G wspólnie z partnerami biznesowymi” – powiedział podczas szczytu 5G Madhav Sheth, Wiceprezes realme oraz CEO na region Europy i Indii. Marka realme dedykowana jest głównie młodym odbiorcom, dla których łatwy dostęp do szybkiej sieci jest szczególnie istotny. Z myślą o nich producent planuje jeszcze w 2021 uruchomienie ponad dziesięciu punktów “5G pop-up stores” na całym świecie. Będą to nowoczesne przestrzenie, w których użytkownicy będą mogli cieszyć się multimedialnymi doświadczeniami opartymi na 5G, jak wybrane gry czy rozrywka AR. Jednocześnie, realme planuje także utworzenie do końca tego roku siedmiu centrów badawczo-rozwojowych, zlokalizowanych na całym świecie i poświęconych innowacjom produktowym oraz technologii 5G. Już teraz 90% zasobów badawczo-rozwojowych marki skupia się na tej tematyce, a w ciągu dwóch najbliższych lat, realme zainwestuje kolejne 300 milionów dolarów w rozwój i popularyzację 5G w skali globalnej.
Informacje dodatkowe
· Zapis spotkania “Globalizacja 5G: Dostępność dla wszystkich” dostępny jest na:
https://www.youtube.com/watch?v=oH9MtML6J-M
źródło: realme