NEXERA laureatem dwóch prestiżowych konkursów

NEXERA laureatem dwóch prestiżowych konkursów. Firma otrzymała Godło „Teraz Polska” oraz tytuł Dream Employer 2021. NEXERA została wyróżniona w dwóch konkursach. Jury „Teraz Polska” uznało innowacyjną usługę wyłącznie hurtowego dostępu do światłowodowej sieci dostępowej, którą Nexera buduje na terenie czterech Regionów w Polsce, za wyjątkowe rozwiązanie w skali kraju, przyznając tym samym firmie prestiżowe Godło „Teraz Polska”. Operator otrzymał także tytuł Dream Employer 2021 w plebiscycie nagradzającym pracodawców za najlepsze praktyki w zakresie zarządzania zespołem i tworzenia przyjaznego, rozwojowego środowiska pracy.
Godło Teraz Polska za innowacyjność usługi
Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska” już od ponad 30 lat wyłania najlepsze polskie produkty, usługi, gminy i przedsięwzięcia, które mają być symbolem jakości i wzorem dla innych. W tym roku jury nagrodziło firmę Nexera za unikatową usługę dostępu do światłowodowej sieci dostępowej w innowacyjnym modelu operatora wyłącznie hurtowego. To pierwsze tego typu wdrożenie w Polsce i istotna zmiana dla branży, gdyż zapewnia otwarty dostęp, dużą elastyczność usług i pełną transparentność w komunikacji z operatorami detalicznymi. – Jesteśmy niezwykle dumni z tego wyróżnienia. Potwierdza ono, że zespół polskich menedżerów i specjalistów, jakim jest Nexera, z sukcesem wdrożył usługę, która jest wyjątkowa nie tylko w skali Polski, ale również międzynarodowej. To zespół Nexery zrealizował w praktyce marzenie wielu firm i menedżerów branży telekomunikacyjnej o wyłącznie hurtowym operatorze infrastruktury, firmie zwinnej, z pełnym outsourcingiem operacji i całkowicie „chmurowym” podejściu do systemów IT. Nasza unikatowa usługa i innowacyjny model wyłącznie hurtowego operatora światłowodowej infrastruktury dostępowej powstał i został wdrożony w Polsce, dla polskich użytkowników naszej sieci. Działamy przede wszystkim na poziomie lokalnym, a głównymi i najważniejszymi beneficjentami naszej usługi są mieszkańcy czterech Regionów Nexery. Tym bardziej czujemy się zaszczyceni, że znaleźliśmy się w prestiżowym gronie laureatów Konkursu „Teraz Polska”. Jesteśmy dumni, że tworzymy infrastrukturę, która zmienia i rozwija Polskę, otwierając przed jej mieszkańcami nowe możliwości – mówi Paweł Biarda, członek zarządu w Nexerze.
Tytuł Dream Employer za innowacyjną kulturę organizacji
Nexera została również jednym z laureatów konkursu Dream Employer 2021. Plebiscyt nagradza pracodawców, którzy rozumieją zmiany zachodzące na rynku pracy, kreują oraz podążają za nowymi trendami, tworząc przyjazne, elastyczne, różnorodne i rozwojowe środowisko pracy. Konkurs Dream Employer jest organizowany przez wydawcę Brief.pl i ma na celu wspierać przedsiębiorców w dotarciu, rekrutacji i utrzymaniu najlepszych pracowników oraz w promowaniu organizacji wyróżniających się wyjątkową postawą i najlepszymi praktykami na rynku. – Nagroda Dream Employer to dla nas szczególne wyróżnienie, z którego jesteśmy bardzo dumni, zwłaszcza, że zostaliśmy laureatami pierwszej edycji tego konkursu. Cieszymy się, że nasza wyjątkowa struktura i kultura organizacji jest doceniana nie tylko przez naszych pracowników i partnerów, ale także grono ekspertów i uznana za wzór godny naśladowania. Od początku powstania naszej firmy budowaliśmy organizację opierającą się na zasadach dialogu i współpracy, starając się spełniać oczekiwania i dostosowując się do potrzeb naszych pracowników. Wyróżniamy się również wydajnością – jesteśmy jedną z niewielu firm na świecie, która zatrudniając nieco ponad 20 osób, realizuje projekty o ogromnej skali, tak jak nasz obecny projekt budowy sieci światłowodowej obejmującą swoim zasięgiem ponad 1 mln gospodarstw domowych w Polsce. To fenomen na skalę światową! Z powodzeniem udaje nam się realizować nasze ambitne cele i osiągać takie sukcesy, właśnie dzięki wyjątkowej kulturze organizacji, gdzie pierwszorzędną rolę odgrywa podejście partnerskie, szacunek do drugiego człowieka i nastawienie na rozwój osobisty i zawodowy. Dla obecnych i przyszłych naszych pracowników tak prestiżowe wyróżnienie jak tytuł Dream Employer to znak, że Nexera spełnia najwyższe standardy dobrego pracodawcy – wyjaśnia Jacek Wiśniewski, Prezes Zarządu w Nexerze. Nexera powstała w 2017 r. i jest pierwszym w Polsce wyłącznie hurtowym operatorem telekomunikacyjnym o dużej skali, budującym i zarządzającym dostępową siecią światłowodową w czterech Regionach Polski. Firma ma na swoim koncie sukcesy, takie jak tytuł „Innowatora Roku” w konkursie Złotych Anten, organizowanym w ramach 18. Sympozjum Świata Teleinformatyki i Infrastruktury, oraz nagroda za Najlepsze Wdrożenie Usługi Chmurowej w konkursie Best in Cloud 2019, organizowanym przez redakcję Computerworld Polska. W 2020 r. Nexera zwyciężyła w międzynarodowym konkursie Global Carrier Awards, w kategorii najlepsze wdrożenie BSS/OSS.
– Posłuchaj podcastu NEXERY #SiećWdomu i sprawdź jak łączymy Regiony online: https://www.nexera.pl/pl/podcast

źródło: Nexera