RFBenchmark: duże zmiany – internet mobilny w Polsce (maj 2021)

Duże zmiany – internet mobilny w Polsce (maj 2021). Serwis internetowy RFBenchmark.pl opublikował majowy ranking operatorów komórkowych w Polsce. Przedmiotem badania była jakość i szybkość Internetu mobilnego w Polsce. Pierwszy raz od czerwca 2020 roku w kategorii średniej szybkości samodzielnym liderem został T-Mobile. Pod względem wysyłania danych na prowadzeniu nadal jest Play, natomiast najniższą wartość ping odnotował w maju Orange. W maju wiele osób odreagowała kilkumiesięczny lockdown i wyruszyła na aktywny wypoczynek. Doskonale widać to po liczbie wykonanych pomiarów. Majowy ranking został przygotowany na bazie 273359 przeprowadzonych testów w aplikacji RFBENCHMARK. To prawie 90% pomiarów więcej niż w kwietniu
Średnia szybkość pobierania danych
T-Mobile (43,2 Mb/s) wyraźnie wyprzedził Orange (39,4 Mb/s) i zasłużenie zajął pierwszą pozycję w tabeli. Ostatni raz T-Mobile był samodzielnym liderem pod względem średniej szybkości pobierania danych w czerwcu 2020 roku. Na dalszych miejscach zameldował się kolejno Play (37,4 Mb/s) i Plus (32,2 Mb/s).
Średnia szybkość wysyłania danych
Play utrzymuje się na wywalczonym w marcu pierwszym miejscu w zestawieniu średniej szybkości wysyłania danych. W maju pozycję lidera dał wynik 18,1 Mb/s, co pozwoliło wyprzedzić Orange (16,7 Mb/s), T-Mobile (16,3 Mb/s) oraz Plusa (16 Mb/s).
Najniższa wartość ping
Orange odnotował w maju średni najniższy wynik ping (31,6 ms) i przynajmniej w jednym zestawieniu wyszedł na prowadzenie. Kolejne miejsca należą do T-Mobile (32 ms) oraz Play (35,2 ms). Ranking zamyka Plus z wynikiem (43,9 ms).
pełna treść Raportu

źródło: Notel