Samsung wprowadza nową jednostkę dostępową 5G ze zintegrowanymi antenami

Samsung wprowadza nową jednostkę dostępową 5G ze zintegrowanymi antenami. SEUL, Korea – 22 czerwca 2021 r. – Samsung Electronics Co., Ltd. zaprezentował dziś nowe rozwiązanie ułatwiające operatorom komórkowym wdrażanie sieci 5G. Zaprezentowaną podczas wydarzenia „Sieci Samsung: zdefiniowane na nowo”, nową jednostkę dostępową One Antenna Radio wyposażono w zintegrowane anteny, co daje operatorom możliwość uproszczenia i przyspieszenia instalacji 5G poprzez umieszczenie w jednej obudowie radia z systemem Massive MIMO 3,5 GHz z pasywnymi antenami dolnego i średniego zakresu częstotliwości. Ponieważ operatorzy nadal rozszerzają zasięg 5G, zasadniczym wyzwaniem z jakim muszą się zmierzyć, jest ograniczona ilość miejsca w lokalizacjach montażu i na masztach. Jednostka dostępowa Samsung „wszystko w jednym” sprosta zróżnicowanym wymaganiom dotyczącym środowiska i warunków miejsca montażu, ułatwiając tym samym instalację, oszczędzając miejsce i zmniejszając koszty operatorów. Nowe rozwiązanie stanie się częścią oferowanych przez Samsung od początku 2022 r. urządzeń sieci radiowej (RAN), które w pierwszej kolejności będą oferowane na rynku europejskim.

Najważniejsze zalety jednostki dostępowej Samsung One Antenna Radio obejmują:
Estetyka montażu: W udoskonalonym rozwiązaniu zastosowano sprzęt o niedużych rozmiarach, który łatwo wpasowuje się w środowisko miejskie, a jednocześnie ograniczono ilość okablowania i elementów sprzętowych, co znacząco ogranicza ingerencję w estetykę centrów naszych miast.
Uproszczona instalacja: Wdrożenie jest łatwiejsze dzięki wyeliminowaniu konieczności oddzielnego instalowania i podłączania nadajników i odbiorników i wielu anten, co przyspiesza instalację i obniża koszty robocizny.
Niższe koszty operacyjne: Mniej przestrzeni zajmowanej w miejscach montażu lub na masztach przekłada się na obniżenie kosztów operatorów, w tym kosztów wynajmu i konserwacji.
Jesteśmy dumni, że możemy przedstawić naszą jednostkę dostępową One Antenna Radio, która zapewnia niezrównaną w branży wydajność i jest dostosowana do wdrażania w różnych warunkach – powiedział Wonil Roh, Senior Vice President, Head of Product Strategy, Networks Business w Samsung Electronics. Wiedząc, że akcesoria montażowe, okablowanie, ograniczenia czasowe i przestrzenne, z którymi instalatorzy mają do czynienia na miejscu montażu są wyzwaniem dla większości operatorów, stworzyliśmy rozwiązanie, które pomoże wyeliminować ten problem i stworzy możliwość wdrożenia w wielu niedostępnych obecnie lokalizacjach. Samsung jest pionierem w efektywnym dostarczaniu kompleksowych rozwiązań 5G, w tym chipsetów, odbiorników i nadajników radiowych oraz technologii sieci szkieletowej. Za sprawą nieustających działań w zakresie badań i rozwoju firma udoskonala branżowe sieci 5G, oferując wiodące na rynku urządzenia – od w pełni zwirtualizowanych RAN i sieci szkieletowych po rozwiązania dla sieci prywatnych i napędzane sztuczną inteligencją narzędzia do automatyki. Samsung dostarcza dziś rozwiązania sieciowe dla operatorów komórkowych, które zapewniają łączność setkom milionów użytkowników na całym świecie.

źródło: Samsung