RFBenchmark: Letnia stabilizacja – Internet mobilny w Polsce (czerwiec 2021)

Letnia stabilizacja – Internet mobilny w Polsce (czerwiec 2021). Serwis internetowy RFBenchmark.pl opublikował czerwcowy ranking operatorów komórkowych w Polsce. Przedmiotem badania była jakość i szybkość Internetu mobilnego w Polsce. Liderem w kategorii średniej szybkości pobierania danych pozostaje T-Mobile. Pod względem wysyłania danych na prowadzeniu nadal jest Play, natomiast najniższą wartość ping odnotowało Orange. W czerwcu utrzymał się trend wzrostowy dotyczący liczby przeprowadzonych pomiarów. Ranking przygotowany na bazie 282406 testów w aplikacji RFBENCHMARK.
Średnia szybkość pobierania danych
T-Mobile nie pozwolił na szybką detronizacje po uzyskania prowadzenia. Operator po raz kolejny udowodnił, że jego prowadzenie nie jest jedynie sensacyjną niespodzianką. Tym razem 43,1 Mb/s pozwoliło wyprzedzić Orange (39,1 Mb/s). Trzecie miejsce w zestawieniu zajął Play z wynikiem 36,3 Mb/s, a tabelę zamknął po raz kolejny Plus (32,1 Mb/s).
Średnia szybkość wysyłania danych
Play trzeci miesiąc z rzędu okazał się najsilniejszym operatorem pod względem średniej szybkości wysyłania danych. Utrzymanie pozycji lidera było możliwe po uzyskaniu 17,8 Mb/s. Na drugim miejscu uplasował się Plus (16,5 Mb/s), a na najniższym stopniu podium Orange (16,4 Mb/s). T-Mobile ponownie nie może zaliczyć statystyki wysyłania plików do udanych, co przypieczętował ostatnim miejscem (15,8 Mb/s).
Najniższa wartość ping
Orange uzyskało 32,2 ms, co okazało się najlepszym wynikiem w stawce. “Srebro” wywalczył w czerwcu T-Mobile (32,9 ms), a zaraz za nim zameldował się Play (36,7 ms). Na czwartym miejscu odnotowano wynik Plusa (43,4 ms).
Pełna treść Raportu

żródło: Notel