Oddaj stary smartfon, zadbaj o środowisko i zyskaj środki na nowy sprzęt! T-Mobile startuje z nową akcją zero-waste

Oddaj stary smartfon, zadbaj o środowisko i zyskaj środki na nowy sprzęt! T-Mobile startuje z nową akcją zero-waste. Powody rozstania ze starym smartfonem bywają różne, ale rezultat pozostaje ten sam – wciąż sprawne urządzenie nierzadko trafia na dno szuflady, z którego najpewniej nie wydostanie się przez najbliższe lata. Liczba niewykorzystywanych telefonów w ten sposób szybko się mnoży. Aby zadbać o planetę, warto dać im drugie życie – i taką właśnie okazję chcemy stworzyć w T-Mobile dla naszych klientów. Od 15 lipca ruszamy z akcją wymiany używanych smartfonów – zamiast chować urządzenie w szafce, możesz przynieść je do naszego salonu, zyskać środki na nowy sprzęt, a przy okazji zrobić coś dobrego dla środowiska. Świat elektroniki rozwija się w błyskawicznym tempie. Dzięki temu każdego roku możemy korzystać z coraz to wygodniejszych i lepiej dostosowanych do naszych preferencji rozwiązań. Jednocześnie oznacza to jednak, że liczba produkowanych urządzeń wciąż rośnie. Potwierdzają to m.in. dane firmy analitycznej Canalys, zgodnie z którymi tylko od stycznia do marca 2021 roku na rynek trafiło ponad 347 mln smartfonów. To o 27 proc. więcej niż rok wcześniej w analogicznym okresie1. Zwyżkująca produkcja daje użytkownikom szerszy dostęp do ułatwiających życie technologii, ale nie pozostaje obojętna dla środowiska.

Pogodzenie interesów konsumentów i potrzeb planety nie jest zatem proste. Tym większa odpowiedzialność spoczywa na branży technologicznej, mającej wpływ na rozwój całego sektora elektroniki. Z tego względu w T-Mobile już w zeszłym roku wystartowaliśmy z akcją odnawiania używanych smartfonów. Teraz idziemy o krok dalej. Chcemy naszym klientom umożliwić oddanie sprzętu, który otrzyma drugie życie. A przy okazji stworzyć dla nich dodatkową, niemałą korzyść. Za smartfon otrzymają oni bowiem nawet do 2899 zł na zakup nowego urządzenia. Akcja obejmuje kilkadziesiąt modeli, a ich listę poszerzamy o kolejne. Znajdują się na niej smartfony marek takich jak Samsung, Apple, Xiaomi, Motorola, Huawei, Oppo, LG, Nokia czy Sony.
Wspólnie zadbajmy o środowisko i oszczędzajmy
Jak działa cały proces? Aby skorzystać z oferty, przynieś swój telefon do jednego z naszych salonów. Wystarczy samo urządzenie, nie musisz szukać pudełka czy ładowarki. Smartfon może nosić ślady użytkowania, jednak powinien być sprawny – tak, by np. połączyć się z internetem, co stanowi element procedury wyceny. W ciągu kilku minut otrzymasz propozycję ceny, którą będziemy w stanie zaoferować za urządzenie. Sprzęt zyska zaś drugie życie i trafi do nowego użytkownika lub zostanie przeznaczony na komponenty w procesie produkcji. Następnie wybierz nowy telefon z naszej oferty, tak jak ci najwygodniej – razem z abonamentem lub bez, w elastycznych ratach 0%. Dzięki tej usłudze oszczędzisz pieniądze i będziesz mógł pozwolić sobie na nowy, lepszy sprzęt. Więcej informacji na temat akcji wymiany smartfonów oraz sklepów realizujących usługę można znaleźć na stronie:
www.t-mobile.pl/c/odkup-telefonu.
Nie kupuj, regeneruj
Akcja wymiany smartfonów to nie jedyne działanie, w ramach którego dajemy telefonom drugie życie. Od listopada zeszłego roku nasi klienci mogą korzystać z programu „Smartfon regeneracja”, w ramach którego za symboliczną złotówkę mogą nabyć odnowione egzemplarze iPhone’ów.
Jak to dokładnie działa?
Odnawiamy, testujemy, a następnie oferujemy za 1 zł w przystępnych cenowo abonamentach modele telefonów marki Apple (iPhone’a 6S i 8) gwarantując, że będą solidnie służyć nowym użytkownikom i użytkowniczkom przez kolejne dwa lata.

Ekologicznie lokalnie i globalnie

Wymiana używanych telefonów czy możliwość zakupu odnowionych urządzeń to tylko dwie z szeregu naszych lokalnych inicjatyw, wspierających cele klimatyczne grupy Deutsche Telekom, której jesteśmy częścią. Zgodnie z nową strategią DT chcemy spełnić cel zerowej emisyjności (netto) dotyczący emisji pośrednich i bezpośrednich w 2025 roku, a ten dotyczący całego łańcucha dostaw już w 2040 roku – czyli o 10 lat wcześniej niż zakładaliśmy pierwotnie. Co więcej, pod koniec maja tego roku razem z innymi firmami telekomunikacyjnymi przyjęliśmy ogólnobranżowy system klasyfikacji ekologicznej Eco Rating, który umożliwi identyfikację telefonów komórkowych bardziej przyjaznych środowisku. System ten zostanie wprowadzony w całej Europie od czerwca 2021 r., obejmując telefony 12 producentów.

1 https://komorkomania.pl/39804,rynek-smartfonow-odbil-sie-od-dna-wielki-wzrost-sprzedazy.

źródło: T-Mobile