Zobacz filmy uczestników 8 edycji konkursu PYD nakręcone Galaxy S21 Ultra 5G

Zobacz filmy uczestników 8 edycji konkursu PYD nakręcone Galaxy S21 Ultra 5G. Najlepsze reżyserskie pomysły dla marki Samsung zgłoszone w kategorii Branded Stories w ramach tegorocznej edycji Papaya Young Directors zostały zrealizowane przy użyciu smartfonów Galaxy S21 Ultra 5G. Samsung, jako partner technologiczny konkursu Papaya Young Directors postawił przed młodymi twórcami zadanie opowiedzenia o wyjątkowych fotograficznych funkcjach smartfonów z serii Galaxy S21 5G oraz swobodzie jaką daje technologia w wyrażaniu siebie. Spośród propozycji nadesłanych w ramach kategorii Branded Stories jury wybrało sześciu finalistów, którzy otrzymali budżet na realizację swoich reżyserskich pomysłów. Filmy zrealizowane zostały przy użyciu  smartfonów Galaxy S21 Ultra 5G. Dodatkowo film “Pics or it didn’t happen” zrealizowany w ramach tegorocznej edycji konkursu w kategorii Branded Stories otrzymał nagrodę specjalną Heliografu za szczególną wrażliwość wizualną przyznaną jego reżyserom i autorowi zdjęć: Mikołajowi Piszczanowi i Miłoszowi Sawickiemu oraz Stefanowi Żółtowskiemu. Oto przegląd twórców i finałowych filmów zrealizowanych dla Samsung w kategorii Branded Stories przy użyciu smartfonów Galaxy S21 Ultra 5G:
Mikołaj Piszczan i Miłosz Sawicki / “Pics or it didn’t happen”
Pics or it didn’t happen” to przewrotna historia chłopaka, który tłumaczy się w klasie z braku pracy domowej. „W dobie nowych technologii mamy dostęp do nawet najbardziej nieprawdopodobnych treści. W wiele z nich nigdy byśmy nie uwierzyli, gdyby nie zostały sfilmowane lub sfotografowane. Potrzeba uwieczniania wszystkiego, co nam się przydarza, jest już tak naturalna, że stała się wręcz obowiązkowa, by ktoś nas nie posądził o fantazjowanie” – wyjaśniają sami twórcy. Mikołaj i Miłosz to studenci reżyserii PWSFTviT w Łodzi, ale również autorzy i reżyserzy filmów krótkometrażowych prezentowanych na największych polskich festiwalach filmowych.

Kateřina Hroníková i Kristína Žilinčárová/ Don’t miss it
„Dont miss it”
to filmowy zapis sennych scenariuszy osób doświadczających błyskotliwych momentów codzienności. „Technologia może być narzędziem, którego potrzebujemy, aby uczynić nasze życie takim, jakim chcemy, aby było” – podsumowuje Kateřina Hroníková. Kateřina związana jest ze światem filmu od piętnastego roku życia. Z Kristíną poznały się podczas studiów i rozpoczęły wspólne pisanie scenariuszy. Obecnie Kateřina jest w trakcie studiów filmowych na Akademii Sztuk Scenicznych w Bratysławie, Kristína natomiast studiuje estetykę na bratysławkim Uniwerystecie Komeńskiego.

Jakub Woźniak i Hubert Grupiński / “Uchwyć ulotność chwili”
Film “Uchwyć ulotność chwili” to artystyczna zabawa perspektywą, która pokazuje, że nawet najzwyklejsze sytuacje z wielkomiejskiego życia mogą być równocześnie wyjątkowe i warte uchwycenia. Wystarczy być jedynie trochę bardziej obecnym, by zobaczyć, jak pozornie niepowiązane elementy mogą tworzyć wyjątkową całość. Jakub i Hubert to reżysersko – aktorski duet. Z zajawki do filmowania stworzyli kolektyw Zajafka Pictures, który to stoi za konkursową produkcją w ramach Papaya Young Directors 2021.

„Twórcy zaskoczyli nas swoimi otwartymi głowami i perspektywą patrzenia na świat. Na to liczyliśmy, to m.in. właśnie dla takich osób stworzone są smartfony Galaxy z serii S21 5G, dając swobodę w wyrażaniu siebie i przestrzeń do uwolnienia swojego kreatywnego potencjału” – podsumowuje Magdalena Sielachowicz-Nowakowska, Head of Marketing Samsung Electronics Polska.

źródło: Samsung