Ranking najpopularniejszych smartfonów 5G w T-Mobile – II kwartał 2021

Ranking najpopularniejszych smartfonów 5G w T-Mobile – II kwartał 2021. W poprzednim kwartale największą popularnością wśród klientów kupujących smartfony w T‑Mobile cieszyły się te od firm: Samsung, Xiaomi i Apple. W kolejnej części roku, od kwietnia do czerwca, w rankingu najchętniej wybieranych modeli pojawił się jeszcze jeden producent. Jak kształtowały się trendy sprzedażowe w poszczególnych segmentach rynku w drugim kwartale 2021 roku?
Przygotowaliśmy dla Was aktualny ranking.
Rynek urządzeń obsługujących 5G nieustannie się poszerza, a jego dynamika rozwoju wciąż pozostaje na wysokim poziomie. Sukcesywnie zwiększa się także lista smartfonów 5G dostępnych w T‑Mobile – w styczniu br. było to 20 proc. modeli, w maju – co trzeci telefon w ofercie. A z każdym następnym miesiącem znajdują się w niej nowe urządzenia.
Ich pełna lista dostępna jest tutaj:
https://www.t-mobile.pl/c/oferta-specjalna/5g-lab.
Które najchętniej kupowali klienci?
Segment premium należał do Apple, a smartfony producenta objęły dwie pierwsze pozycje – z iPhonem 12 Pro na czele. Zaraz za nim uplasował się iPhone 12 Pro Max. Trzecia lokata należała z kolei do Samsunga za sprawą modelu Galaxy S21+ 5G. To ta druga marka objęła zresztą prowadzenie w rankingu popularności smartfonów uwzględniającym urządzenia znajdujące się o półkę niżej. Najchętniej wybieranym telefonem okazał się tutaj Samsung Galaxy S21 5G. Apple wciąż cieszyło się jednak wysokim zainteresowaniem. Drugie miejsce należy bowiem do smartfona iPhone 12, a trzecie – do najbardziej kompaktowego przedstawiciela serii, czyli iPhone’a 12 mini. Nieco inaczej przedstawiają się wyniki dla tzw. średniej półki smartfonów. Choć w tym wypadku numerem 1 również okazał się Samsung – w wersji Galaxy A42 5G. na kolejnych pozycjach na listach sprzedażowych znalazło się już Xiaomi. I jest to kolejno zasługa modeli – Redmi Note 9T 5G oraz Mi 11 Lite 5G. Producent wysunął się na czoło rankingu także w przypadku urządzeń w czwartej grupie cenowej. W tym segmencie klienci T‑Mobile najczęściej decydowali się na model Redmi Note 10 5G 64 GB. Zaraz za nim uplasował się jednak nowy gracz w rankingu – Motorola – ze smartfonem Moto G50 5G.

źródło: T-Mobile