Nowy rozdział w historii mobilnych innowacji: Otwórz się na więcej z Galaxy Z Fold3 5G i Galaxy Z Flip3 5G

Nowy rozdział w historii mobilnych innowacji: Otwórz się na więcej z Galaxy Z Fold3 5G i Galaxy Z Flip3 5G. Samsung zaprezentował dziś Galaxy Z Fold3 5G i Galaxy Z Flip3 5G, rozpoczynając tym samym nowy rozdział w historii urządzeń składanych. Te innowacyjne i zaprojektowane z prawdziwym kunsztem urządzenia klasy premium wprowadzają kluczowe udoskonalenia, których oczekiwali użytkownicy. W efekcie nowe foldy zapewniają większą trwałość i lepsze wrażenia z użytkowania. Od ikonicznego designu po wciągającą rozrywkę – Galaxy Z Flip3 5G i Galaxy Z Fold3 5G otwierają przed użytkownikami nowe możliwości pracy, oglądania i grania. Ci, którzy potrzebują urządzenia o najlepszych dostępnych parametrach w zakresie efektywności i wciągającej rozrywki, docenią Galaxy Z Fold3 5G. To prawdziwy gigant wielozadaniowości, zapewniający zupełnie nowy poziom wydajności, pozbawiony zbędnych elementów wyświetlacz Infinity Flex o przekątnej 7,6” [1], a także – dostępny po raz pierwszy w tej klasie urządzeń – rysik S Pen Fold Edition [2]. Z kolei dla tych, którzy cenią sobie styl i funkcjonalność, idealnym wyborem będzie Galaxy Z Flip3 5G. Ten smukły, kompaktowy smartfon, który bez trudu zmieści się w kieszeni, oferuje udoskonalone funkcje aparatu i większy [3] ekran zewnętrzny, świetnie sprawdzający się podczas korzystania z urządzenia w biegu.
Galaxy Z Fold3 5G i Z Flip3 5G to kolejny dowód na to, że Samsung redefiniuje możliwości, jakie składane smartfony oferują użytkownikom, zapewniając im elastyczność i wszechstronność tak potrzebne w dzisiejszym, rozpędzonym świecie – powiedział Dr. TM Roh, President and Head of Mobile Communications Business, Samsung. – Jako pionier i branżowy lider w kategorii fold jesteśmy niezwykle dumni z możliwości kontynuowania naszej tradycji innowacji. Galaxy Z Fold3 5G i Z Flip3 5G oferują użytkownikom technologie, które za sprawą ekosystemu opartego na otwartości i innowacji umożliwiają im maksymalne wykorzystanie każdej chwili.
Trwałe i kunsztownie wykonane
Użytkownicy marki Samsung oczekują, że ich foldy będą trwałe. Dlatego właśnie smartfony Galaxy Z najnowszej generacji stworzono z niezrównanym wręcz kunsztem i szczególnym naciskiem na trwałość konstrukcji. Jako pierwsze foldy, Galaxy Z Fold3 5G i Z Flip3 5G oferują wodoodporność zgodną z wymogami normy IPX8 [4], dzięki czemu użytkownicy nie muszą się już obawiać niespodziewanego deszczu. W obu urządzeniach konstrukcja oparta jest na bardzo wytrzymałej, ale lekkiej ramie Armor ALUMINIUM – najtrwalsze rozwiązanie, jakiego użyto dotychczas w jakimkolwiek smartfonie Samsung – oraz najmocniejsze szkło Corning® Gorilla® Glass Victus™, by chronić smartfony przed zadrapaniami czy upadkami. Co więcej, oba urządzenia oferują nową ochronną powłokę z rozciągliwego materiału PET [5], a także zoptymalizowane warstwy panelu ekranu głównego, w efekcie czego jest on o 80% bardziej wytrzymały niż we wcześniejszych modelach. Jako lider w zakresie urządzeń z kategorii fold, Samsung nieustannie udoskonala swoje urządzenia, by pozostały niezawodne przez wiele lat użytkowania. Rewolucyjny zawias Hideaway Hinge, po raz pierwszy wprowadzony w Galaxy Z Flip, sprawia, że nowy smartfon może utrzymać dowolny kąt otwarcia, oferując innowacyjne wrażenia z korzystania z trybu Flex [6]. Dzięki ulepszonej technologii Sweeper, kurz i inne cząsteczki nie przedostają się do wnętrza zawiasu, a samo urządzenie wyróżnia się jeszcze smuklejszą konstrukcją. Galaxy Z Fold3 5G i Z Flip3 5G poddano też wyśrubowanym, zweryfikowanym przez Bureau Veritas testom, które wykazały, że urządzenia bez trudu wytrzymują aż 200 000 złożeń [7]. Są do tego wyposażone w najnowszy, wydajny procesor wykonany w technologii 5 nm i kompatybilne z technologią 5G [8], co przekłada się na optymalne wrażenia z użytkowania na każdym poziomie.


Galaxy Z Fold3 5G: niezrównana efektywność i rozrywka
Wystarczy rozłożyć Galaxy Z Fold3 5G, by móc cieszyć się kinowymi wrażeniami z oglądania i w pełni zanurzyć się w ulubione treści na wyświetlaczu Infinity Flex 7,6”, który – za sprawą nowego, umieszczonego pod ekranem aparatu – jest pozbawiony wszelkich elementów rozpraszających uwagę. Minimalna liczba pikseli w miejscu wycięcia na aparat oznacza, że Galaxy Z Fold3 5G oferuje większą powierzchnię wyświetlania ulubionych aplikacji. Zastosowana w ekranie nowa technologia wyświetlania Eco² sprawia zaś, że jest on o 29% [9] jaśniejszy, a jednocześnie zużywa mniej energii [10]. Urządzenie oferuje też jeszcze płynniejsze przewijanie i szybszą interakcję dzięki adaptacyjnej częstotliwości odświeżania Super Smooth 120 Hz, dostępnej teraz na obu ekranach – głównym i zewnętrznym. W Galaxy Z Fold3 5G po raz pierwszy w przypadku serii Galaxy Z Samsung wykorzystał cenioną technologię znaną z serii Note: rysik S Pen (sprzedawany osobno). Użytkownicy mogą teraz korzystać ze zoptymalizowanych funkcji rysika na składanym wyświetlaczu, co idealnie sprawdzi się w przypadku wielozadaniowości w drodze. Na ekranie głównym Galaxy Z Fold3 5G łatwiej niż kiedykolwiek można teraz notować jednocześnie uczestnicząc w wideorozmowie, czy odznaczać z listy zrealizowane zadania, czytając maile. Przeznaczony do Galaxy Z Fold3 5G rysik dostępny jest w dwóch wersjach: S Pen Fold Edition i S Pen Pro [11]. Obie wersje wyposażone są w specjalnie zaprojektowaną końcówkę, która została wyposażona w technologię ograniczenia siły nacisku, co chroni ekran główny smartfonu. Nowy S Pen wyróżnia się jeszcze mniejszym opóźnieniem, co przekłada się na wierne odwzorowanie pisma i zapewnia płynne i intuicyjnie sporządzanie notatek. Miłośnicy efektywności docenią udoskonalone funkcje trybu Flex, który pozwala realizować jeszcze więcej zadań jednocześnie, np. dołączać do wideorozmowy na górnej części ekranu Galaxy Z Fold3 5G i równocześnie sprawdzać notatki ze spotkania w jego dolnej połowie. Usprawniona funkcja Wiele Okien [12] oznacza, że można jeszcze łatwiej umawiać się SMS-owo na kolację, w tym samym czasie sprawdzając w kalendarzu dostępne terminy, a wszystko to na imponującym ekranie urządzenia. Co więcej, na Galaxy Z Fold3 5G można tworzyć skróty, by później ponownie otwierać wybrane pary aplikacji dzięki App Pair. Z kolei nowy pasek zadań [13] pozwala szybko przechodzić pomiędzy aplikacjami bez potrzeby powrotu do ekranu głównego. Smuklejszy, cieńszy i lżejszy design Galaxy Z Fold3 5G zapewnia jeszcze większą mobilność urządzenia. Smartfon dostępny jest w trzech ponadczasowych kolorach: czarnym, zielonym i srebrnym.
Galaxy Z Flip3 5G: perfekcyjna równowaga stylu, funkcjonalności i nieprzerwanej zabawy
Galaxy Z Flip3 5G daje użytkownikom możliwość wyrażenia siebie za pomocą wyrazistego koloru, smukłego designu i funkcji klasy premium. To prawdziwie ekspresyjne urządzenie dostępne jest w czterech modnych barwach – beżu, zieleni, lawendzie i czerni – z nowymi, stylowymi akcesoriami w postaci etui z pierścieniem bądź paskiem [14], które ułatwiają trzymanie i składanie smartfonu. Przeprojektowany ekran zewnętrzny Galaxy Z Flip3 5G jest teraz czterokrotnie większy [15], co pozwala odczytywać powiadomienia i wiadomości bez potrzeby rozkładania urządzenia. Za sprawą widżetów tego ekranu użytkownicy mogą bez trudu zerkać na swój harmonogram, sprawdzać prognozę pogody i śledzić liczbę wykonanych danego dnia kroków, mogą też dopasować tapetę ekranu zewnętrznego do koloru urządzenia, by cieszyć się spójnym designem. Galaxy Z Flip3 5G oferuje ponadto najdoskonalsze opcje rejestrowania i udostępniania ważnych chwil. Aparat smartfonu wyposażono w kilka nowych funkcji, za sprawą których w trybie Flex użytkownicy mogą robić jeszcze piękniejsze selfie bez konieczności trzymania smartfonu w dłoni. Mogą również szybko zrobić zdjęcie, a nawet nagrać wideo, nie rozkładając urządzenia – wystarczy, że na ekranie zewnętrznym użyją funkcji szybkiego ujęcia, dwukrotnie wciskając przycisk zasilania Galaxy Z Flip3 5G. Także przewijanie treści jest teraz super płynne dzięki nowej, adaptacyjnej częstotliwości Super Smooth 120 Hz [16]. Na Galaxy Z Flip3 5G można w wygodny sposób oglądać vlogi na YouTube czy ulubiony serial. Za sprawą nowych, udoskonalonych głośników stereo oraz technologii dźwięku przestrzennego Dolby Atmos® urządzenie zapewnia wciągający dźwięk przestrzenny o niezwykłej czystości i głębi – niezależnie od odtwarzanych treści wideo lub audio. Nowy panel trybu Flex sprawia z kolei, że aplikacje lepiej się prezentują, a ich obsługa jest bardziej intuicyjna. Kiedy smartfon jest częściowo złożony, panel oferuje nowe sposoby wchodzenia w interakcje z urządzeniem – zapewnia bowiem wygodniejsze oglądanie, przenosząc obraz wideo na górną część ekranu, a kontrolę ustawień – takich jak jasność czy głośność – na jego dolną połowę.
Zoptymalizowane rozkładane urządzenia otwierają nowe możliwości
Seria Galaxy Z daje użytkownikom dostęp do większej liczby aplikacji w pełni wykorzystujących możliwości rozkładanego ekranu. Samsung rozszerza partnerstwa z wiodącymi firmami, takimi jak Google czy Microsoft, by użytkownicy mogli cieszyć się większą pulą ulubionych aplikacji, dostosowanych do ich wyjątkowych potrzeb. Mogą teraz korzystać np. z w pełni zoptymalizowanych wideoczatów w ramach Microsoft Teams: po rozłożeniu urządzenia zobaczą pełen szczegółów obraz prezentacji, a poniżej twarze rozmówców. Jeśli chodzi o najlepszą efektywność w pracy, tryb podwójnego panelu Microsoft Outlook stworzony z myślą o urządzeniach Samsung pozwala – niczym na komputerze – wyświetlić całą wiadomość e-mail, jednocześnie ukazując z boku podgląd innych. To jednak nie koniec: nowa funkcja Samsung Labs [17] sprawia, że użytkownicy mogą w dowolnym momencie optymalizować jeszcze większą liczbę aplikacji pod kątem składanego ekranu. Co więcej, Samsung wciąż pracuje nad tym, by umożliwić programistom tworzenie aplikacji zapewniających wyjątkowe wrażenia z użytkowania. By zaoferować im jeszcze więcej opcji, jednocześnie gwarantując wysokiej jakości optymalizację, firma wspiera Remote Test Lab (RTL) [18], dzięki któremu programiści mogą bezpośrednio instalować i testować swoje aplikacje w czasie rzeczywistym niezależnie od tego, gdzie się znajdują.
Galaxy Buds2: słuchawki dla wszystkich – dźwięk klasy premium i komfortowe dopasowanie
Kolejnym członkiem rodziny Galaxy są Galaxy Buds2. To słuchawki zaprojektowane tak, by można je było wygodnie nosić przez cały dzień, ciesząc się brzmieniem najwyższej klasy, które pozwala zawsze i wszędzie skupić się na słuchanych treściach. Będące częścią ekosystemu Galaxy słuchawki Buds2 to idealny towarzysz dla smartfonu, tabletu czy smartwatcha Galaxy. Niezależnie od tego, czy Galaxy Buds2 służą do słuchania muzyki, czy do uczestniczenia w wideokonferencji, zapewniają wszystkie funkcje, pozwalające użytkownikom zanurzyć się w ich własny świat. Dynamiczne, dwudrożne głośniki generują wyraziste, czyste wysokie tony oraz głębokie basy, a funkcja aktywnej redukcji szumów blokuje do 98% [19] dźwięków w tle. A gdy tylko użytkownik potrzebuje usłyszeć to, co dzieje się wokół niego, może z powrotem włączyć otaczające dźwięki, ustawiając ich głośność na jednym z trzech poziomów [20]. Co więcej, podczas rozmów telefonicznych głos brzmi jeszcze wyraźniej, a to za sprawą nowego rozwiązania, opartego na maszynowym uczeniu, które identyfikuje i usuwa różnorodne hałasy z otoczenia. Galaxy Buds2 to jak dotychczas najmniejsze i najlżejsze słuchawki douszne Samsung. Charakteryzują się ikonicznym, zakrzywionym kształtem, który zapewnia wyższą jakość dźwięku. Z kolei jeszcze doskonalszy komfort noszenia jest możliwy dzięki „Testowi dopasowania słuchawek” w aplikacji Galaxy Wearable. Słuchawki dostępne są w czterech nowoczesnych kolorach [21], które dopełnią stylu użytkownika – grafitowym, białym, oliwkowym i lawendowym – można dobrać do nich również etui innych firm.
Więcej informacji o Galaxy Z Fold3 5G, Z Flip3 5G i Galaxy Buds2 można znaleźć na:
news.samsung.com/pl lub
www.samsung.com/galaxy.

Specyfikacja Galaxy Z Fold3 5G
Wyświetlacz Ekran główny Wyświetlacz QXGA+ Dynamic AMOLED 2X Display (22,5:18) 7,6”Infinity Flex (2208 x 1768)
374 ppi, adaptacyjna częstotliwość odświeżania 120 Hz
900 nitów (HBM), 1200 nitów (jasność szczytowa)
*Mierzony po przekątnej ekran główny Galaxy Z Fold3 5G ma 7,6” jako pełen prostokąt i 7,4”, jeśli uwzględnić zaokrąglone narożniki; rzeczywista powierzchnia wyświetlania jest mniejsza z uwagi na zaokrąglone narożniki.
Ekran dodatkowy Wyświetlacz HD+ Dynamic AMOLED 2X (24,5:9) 6,2”, 2268 x 832387 ppi, adaptacyjna częstotliwość odświeżania 120 Hz
1000 nitów (HBM), 1500 nitów (jasność szczytowa)
*Mierzony po przekątnej ekran wierzchni Z Fold3 5G ma 6,2” i jako pełen prostokąt i 6,1”, jeśli uwzględnić zaokrąglone narożniki; rzeczywista powierzchnia wyświetlania jest mniejsza z uwagi na zaokrąglone narożniki.
Wymiary i waga Złożony 67,1 x 158,2 x 16,0 mm (od strony zawiasu) – 14,4 mm (spadek)
Rozłożony 128,1 x 158,2 x 6,4 mm
Waga 271 g
Aparat Aparat przedni Aparat selfie 10 MP: F2,2, rozmiar pikseli: 1,22 μm, pole widzenia: 80˚
Aparat podekranowy Aparat podekranowy 4 MP: F1,8, rozmiar pikseli: 2,0 μm, pole widzenia: 80˚
Potrójny aparat tylny Aparat ultraszerokokątny 12 MP: F2,2, rozmiar pikseli: 1,12 μm, pole widzenia: 123˚Aparat szerokokątny 12 MP: Dual Pixel AF, OIS, F1,8, rozmiar pikseli: 1,8 μm, pole widzenia: 83˚
Teleobiektyw 12 MP: PDAF, F2,4, OIS, rozmiar pikseli: 1,0 μm, pole widzenia: 45˚
Superprzejrzyste szkło z Corning® Gorilla® Glass DX
Podwójny OIS, zoom optyczny (oddalenie 0,5x i przybliżenie 2x), zoom cyfrowy do 10x, nagrywanie HDR10+, śledzenie AF
AP Ośmiordzeniowy 64-bitowy procesor 5㎚※ 2,84㎓ (maksymalna prędkość taktowania) + 2,4㎓ + 1,8㎓
Pamięć 12 GB RAM z 512 GB pamięci wewnętrznej (UFS3.1)12 GB RAM z 256 GB pamięci wewnętrznej (UFS3.1)
*Dostępność może się różnić w zależności od rynku. Rzeczywista ilość pamięci może się różnić w zależności od rynku i modelu, a także rozmiaru i formatu plików.
Bateria Podwójna bateria 4400 mAh (typowa)*
*Wartość typowa testowana przez inną firmę w warunkach laboratoryjnych. Wartość typowa to szacowana wartość średnia uwzględniająca zróżnicowanie pojemności wśród próbek baterii testowanych w ramach standardu IEC 61960. Oceniona (minimalna) wartość wynosi 4275 mAh (oceniana moc baterii). Rzeczywista żywotność baterii może się różnić w zależności od otoczenia sieciowego, schematu użytkowania i innych czynników.
Ładowanie Szybkie ładowanie kompatybilne zarówno w wersji przewodowej, jak i bezprzewodowej*
Bezprzewodowe udostępnianie energii**Szybkie ładowanie 25 W
Szybkie ładowanie bezprzewodowe 10 W
Odwrócone ładowanie bezprzewodowe 4,5 W
*Ładowanie przewodowe kompatybilne z QC2.0 i AFC, ładowanie bezprzewodowe kompatybilne z WPC i PMA.
**Bezprzewodowe udostępnianie energii dotyczy tylko smartfonów Samsung i innych marek obsługujących ładowanie bezprzewodowe WPC Qi, takich jak Galaxy serii S21, Galaxy Z Fold2, Galaxy Note20, Galaxy Note20 Ultra, Galaxy S20, S20+, S20 Ultra, Galaxy Z Flip, Galaxy Note10, Note10+, Galaxy S10e, S10, S10+, S9, S9+, S8, S8+, S8 Active, S7, S7 edge, S7 Active, S6, S6 edge, S6 Active, S6 edge+, Note9, Note8, Note FE i Note5, a także urządzeń ubieralnych, takich jak Galaxy Watch Active, Gear Sport, Gear S3, Galaxy Watch i Galaxy Buds. Może nie działać w zestawieniu z określonymi akcesoriami, etui lub urządzeniami innych marek. W zależności od otoczenia sieciowego może wpływać na jakość połączeń i usług przesyłu danych.
Wodoodporność IPX8
*Certyfikacja IPX8 przyznawana jest po pomyślnym przejściu testu polegającego na zanurzeniu w słodkiej wodzie na głębokość do 1,5 metra przez maks. 30 minut. Nie zaleca się używania na plaży i w pobliżu basenu. Urządzenie nie jest odporne na pył.
System operacyjny Android 11
Sieć [LTE]*: Udoskonalone 4X4 MIMO, 7CA, LAA, LTE kat. 20
[5G]**: Niesamodzielne (NSA), samodzielne (SA), Sub6 / mmWave
*Rzeczywista prędkość może się różnić w zależności od rynku, operatora i środowiska użytkownika.**Wymaga optymalnego połączenia 5G. Rzeczywista prędkość może się różnić w zależności od rynku, operatora i środowiska użytkownika.
Łączność [Wi-Fi 6E] 802.11 a/b/g/n/ac/ax HE160 MIMO, 1024QAM[Bluetooth] Bluetooth® v 5.2 (LE do 2 Mbps), USB typu C, NFC, lokalizacja (GPS, Galileo, Glonass, BeiDou)
[Przesył ultraszerokopasmowy]
*Zasięg Galileo i BeiDou może być ograniczony. BeiDou może nie być dostępne w niektórych krajach.
Karta SIM Jedna karta eSIM i dwie karty Nano SIM
*Karta SIM jest sprzedawana osobno. Dostępność może się różnić w zależności od rynku i operatora.
**Dostępność eSIM może się różnić w zależności od wersji oprogramowania, regionu i operatora. Prosimy sprawdzić, czy dany abonament komórkowy obsługuje eSIM.
Płatności Karty kredytowe i debetowe: obsługa MST i/lub NFC
Karty członkowskie, karty podarunkowe, karty miejskie, usługi zbierania punktów lojalnościowych
*Dostępne na wybranych rynkach. Rozwiązania w zakresie płatności i dostępne funkcje mogą się różnić w zależności od rynku, operatora i dostawców usług.
Czujniki Pojemnościowy skaner linii papilarnych (boczny), akcelerometr, barometr, żyroskop, czujnik geomagnetyczny, czujnik Halla, czujnik zbliżeniowy, czujnik światła
Uwierzytelnienie Typ blokady: wzór, PIN, hasło
Typ blokady biometrycznej: skaner linii papilarnych*, rozpoznawanie twarzy
*Galaxy Z Fold3 5G wyposażono w umieszczony z boku pojemnościowy skaner linii papilarnych.
Audio Głośniki stereoDźwięk przestrzenny z technologią Dolby Atmos (w tym Dolby Digital i Dolby Digital Plus.)
Obsługa 32-bitowego UHQ i DSD64/128*, PCM: do 32 bitów, DSD: DSD64/128
Odtwarzane formaty audio: MP3, M4A, 3GA, AAC, OGG, OGA, WAV, AMR, AWB, FLAC, MID, MIDI, XMF, MXMF, IMY, RTTTL, RTX, OTA, APE, DSF, DFF
*Odtwarzanie DSD64 i DSD128 może być ograniczone w zależności od formatu pliku.
Wideo Odtwarzane formaty wideo: MP4, M4V, 3GP, 3G2, AVI, FLV, MKV, WEBM
Połączenie z TVBezprzewodowe: Smart View (mirroring ekranu 1080p przy 30 kl./sek.) / Przewodowe: obsługa Display Port przy użyciu USB typu C. Obsługa wyjścia wideo przy połączeniu za pomocą adaptera HDMI. (DisplayPort 4K UHD przy 60 kl./sek.)
Zabezpieczenia Platforma Knox: monitorowanie i ochrona w czasie rzeczywistym.
Zapobieganie wirusom i złośliwemu oprogramowaniu.Bezpieczny Folder: bezpieczna przestrzeń na urządzeniu pozwalająca oddzielić i chronić treści takie jak aplikacje, zdjęcia, filmy i prywatne pliki.
*Dostawcy rozwiązań na rzecz zapobiegania wirusom i złośliwemu oprogramowaniu mogą się różnić w zależności od rynku. Dostępność może się różnić w zależności od rynku i operatora.
Kolory Mglista czerń, butelkowa zieleń, szlachetne srebro
Elementy zestawu Galaxy Z Fold3 5G, kabel do przesyłu danych, otwieracz gniazda karty SIM, skrócona instrukcja obsługi
*Rzeczywiste komponenty mogą nie być dostępne w zależności od modelu i regionu. Kolor opakowania może się różnić w zależności od koloru urządzenia.
 
Specyfikacja Galaxy Z Flip3 5G
Wyświetlacz Ekran główny Wyświetlacz FHD+ Dynamic AMOLED 2X (22:9) 6,7”Infinity-O 2640 x 1080, 425 ppi
Adaptacyjna częstotliwość odświeżania 120 Hz
900 nitów (HBM), 1200 nitów (jasność szczytowa)
*Mierzony po przekątnej ekran główny Galaxy Z Flip3 5G ma 6,7” jako pełen prostokąt i 6,6”, jeśli uwzględnić zaokrąglone narożniki; rzeczywista powierzchnia wyświetlania jest mniejsza z uwagi na zaokrąglone narożniki i wycięcie na aparat.
Ekran dodatkowy Wyświetlacz Super AMOLED 1,9”260 x 512, 302 ppi
935 nitów (HBM)
*Mierzony po przekątnej ekran wierzchni Galaxy Z Flip3 5G ma 1,9” jako pełen prostokąt i 1,8”, jeśli uwzględnić zaokrąglone narożniki; rzeczywista powierzchnia wyświetlania jest mniejsza z uwagi na zaokrąglone narożniki.
Wymiary i waga Złożony 72,2 x 86,4 x 17,1 mm (od strony zawiasu) – 15,9 mm (spadek)
Rozłożony 72,2 x 166,0 x 6,9 mm
*Grubość rozłożonego Galaxy Z Flip3 5G nie uwzględnia ramki ekranu głównego.
Waga 183 g
Aparat Aparat przedni Aparat selfie 10 MP: F2,4, rozmiar pikseli: 1,22 μm, pole widzenia: 80˚
Podwójny aparat tylny Aparat ultraszerokokątny 12 MP: F2,2, rozmiar pikseli: 1,12 μm, pole widzenia: 123˚
Aparat szerokokątny 12 MP: Dual Pixel AF, OIS, F1,8Rozmiar pikseli: 1,4 μm, pole widzenia: 78˚
Superprzejrzyste szkło z Corning® Gorilla® Glass DX
Zoom cyfrowy do 10x, nagrywanie HDR10+, śledzenie AF
AP Ośmiordzeniowy 64-bitowy procesor 5㎚※ 2,84㎓ (maksymalna prędkość taktowania) + 2,4㎓ + 1,8㎓
Pamięć 8 GB RAM z 256 GB pamięci wewnętrznej (UFS 3.1)8 GB RAM z 128 GB pamięci wewnętrznej (UFS 3.1)
*Dostępność może się różnić w zależności od rynku. Rzeczywista ilość pamięci może się różnić w zależności od rynku i modelu, a także rozmiaru i formatu plików.
Bateria Podwójna bateria 3300 mAh (typowa)
*Wartość typowa testowana przez inną firmę w warunkach laboratoryjnych. Wartość typowa to szacowana wartość średnia uwzględniająca zróżnicowanie pojemności wśród próbek baterii testowanych w ramach standardu IEC 61960. Oceniona (minimalna) wartość wynosi 3203 mAh (oceniana moc baterii). Rzeczywista żywotność baterii może się różnić w zależności od otoczenia sieciowego, schematu użytkowania i innych czynników.
Ładowanie Szybkie ładowanie kompatybilne zarówno w wersji przewodowej, jak i bezprzewodowej*Bezprzewodowe PowerShare**
Szybkie ładowanie 15 W
Szybkie ładowanie bezprzewodowe 10 W
Odwrócone ładowanie bezprzewodowe 4,5 W
*Ładowanie przewodowe kompatybilne z QC2.0 i AFC, ładowanie bezprzewodowe kompatybilne z WPC i PMA.
**Bezprzewodowe PowerShare dotyczy tylko smartfonów Samsung i innych marek obsługujących ładowanie bezprzewodowe WPC Qi, takich jak Galaxy serii S21, Galaxy Z Fold2, Galaxy Note20, Galaxy Note20 Ultra, Galaxy S20, S20+, S20 Ultra, Galaxy Z Flip, Galaxy Note10, Note10+, Galaxy S10e, S10, S10+, S9, S9+, S8, S8+, S8 Active, S7, S7 edge, S7 Active, S6, S6 edge, S6 Active, S6 edge+, Note9, Note8, Note FE i Note5, a także urządzeń ubieralnych, takich jak Galaxy Watch Active, Gear Sport, Gear S3, Galaxy Watch i Galaxy Buds. Może nie działać w zestawieniu z określonymi akcesoriami, etui lub urządzeniami innych marek. W zależności od otoczenia sieciowego może wpływać na jakość połączeń i usług przesyłu danych.
Wodoodporność IPX8
*Certyfikacja IPX8 przyznawana jest po pomyślnym przejściu testu polegającego na zanurzeniu w słodkiej wodzie na głębokość do 1,5 metra przez maks. 30 minut. Nie zaleca się używania na plaży i w pobliżu basenu. Urządzenie nie jest odporne na pył.
System operacyjny Android 11
Sieć [LTE]*: Udoskonalone 4X4 MIMO, 7CA, LAA, LTE kat. 20
[5G]**: Niesamodzielne (NSA), samodzielna (SA), Sub6 / mmWave
*Rzeczywista prędkość może się różnić w zależności od rynku, operatora i środowiska użytkownika.**Wymaga optymalnego połączenia 5G. Rzeczywista prędkość może się różnić w zależności od rynku, operatora i środowiska użytkownika.
Łączność [Wi-Fi] 802.11 a/b/g/n/ac/ax HE80 MIMO, 1024QAM[Bluetooth] Bluetooth® v 5.1 (LE do 2 Mbps), USB typu C, NFC, lokalizacja (GPS, Galileo, Glonass, BeiDou)
*Zasięg Galileo i BeiDou może być ograniczony. BeiDou może nie być dostępne w niektórych krajach.
Karta SIM Jedna karta eSIM i jedna karta Nano SIM
*Karta SIM jest sprzedawana osobno. Dostępność może się różnić w zależności od rynku i operatora.
**Dostępność eSIM może się różnić w zależności od wersji oprogramowania, regionu i operatora. Prosimy sprawdzić, czy dany abonament komórkowy obsługuje eSIM.
Płatności Karty kredytowe i debetowe: obsługa MST i/lub NFC
Karty członkowskie, karty podarunkowe, karty miejskie, usługi zbierania punktów lojalnościowych
*Dostępne na wybranych rynkach. Rozwiązania w zakresie płatności i dostępne funkcje mogą się różnić w zależności od rynku, operatora i dostawców usług.
Czujniki Pojemnościowy skaner linii papilarnych (boczny), akcelerometr, barometr, żyroskop, czujnik geomagnetyczny, czujnik Halla (analogowy), czujnik zbliżeniowy, czujnik światła
Uwierzytelnienie Typ blokady: wzór, PIN, hasło
Typ blokady biometrycznej: skaner linii papilarnych, rozpoznawanie twarzy*
*Rozpoznawanie twarzy dostępne tylko na rozłożonym urządzeniu z użyciem aparatu przedniego.
Audio Głośniki stereoDźwięk przestrzenny z technologią Dolby Atmos (w tym Dolby Digital i Dolby Digital Plus.)
Obsługa 32-bitowego UHQ i DSD64/128*, PCM: do 32 bitów, DSD: DSD64/128
Odtwarzane formaty audio: MP3, M4A, 3GA, AAC, OGG, OGA, WAV, AMR, AWB, FLAC, MID, MIDI, XMF, MXMF, IMY, RTTTL, RTX, OTA, APE, DSF, DFFBluetooth
Podwójne audio: po podłączeniu dwóch urządzeń Bluetooth do Galaxy Z Flip3 możliwe jest odtwarzanie dźwięku na obu tych urządzeniach równocześnie.
Skalowalny kodek: ulepszone połączenie Bluetooth w przypadku zakłóceń częstotliwości radiowej.Nagrywanie
Poprawiona jakość nagrywania dzięki mikrofonowi High AOP, który minimalizuje zniekształcenia w głośnym otoczeniu.
*Odtwarzanie DSD64 i DSD128 może być ograniczone w zależności od formatu pliku.*Dźwięk odtwarzany przez dwa podłączone urządzenia może się nieco różnić.
*Dostępne tylko w przypadku określonych akcesoriów stworzonych przez Samsung i AKG.
*AOP: punkt przeciążenia akustycznego
Wideo Odtwarzane formaty wideo: MP4, M4V, 3GP, 3G2, AVI, FLV, MKV, WEBMPołączenie z TV
Bezprzewodowe: Smart View (mirroring ekranu 1080p przy 30 kl./sek.)
Zabezpieczenia Platforma Knox: monitorowanie i ochrona w czasie rzeczywistym.
Zapobieganie wirusom i złośliwemu oprogramowaniu.Bezpieczny Folder: bezpieczna przestrzeń na urządzeniu pozwalająca oddzielić i chronić treści takie jak aplikacje, zdjęcia, filmy i prywatne pliki.
*Dostawcy rozwiązań na rzecz zapobiegania wirusom i złośliwemu oprogramowaniu mogą się różnić w zależności od rynku. Dostępność może się różnić w zależności od rynku i operatora.
Kolory Beż, zieleń, lawenda, mglista czerń[Ekskluzywne kolory dostępne na Samsung.com] szary, biały, różowy
Elementy zestawu Galaxy Z Flip3 5G, kabel do przesyłu danych, otwieracz gniazda karty SIM, skrócona instrukcja obsługi
*Rzeczywiste komponenty mogą nie być dostępne w zależności od modelu i regionu. Kolor opakowania może się różnić w zależności od koloru urządzenia.

 

Specyfikacja Galaxy Buds2
Wymiary i waga Słuchawka douszna: 17,0 (szer.) x 20,9 (wys.) x 21,1 (głęb.) mm; 5,0 gEtui ładujące: 50 (szer.) x 50,2 (wys.) x 27,8 (głęb.) mm; 41,2 g
Głośnik 2-drożny (woofer + wysokotonowy)
Mikrofon 3 mikrofony (2 zewnętrzne + 1 wewnętrzny) + VPU+DNN
Bateria Pojemność Słuchawki douszne: 61 mAh (typowo)Etui ładujące: 472 mAh (typowo)
*Wartość typowa testowana przez inną firmę w warunkach laboratoryjnych. Wartość typowa to szacowana wartość średnia uwzględniająca zróżnicowanie pojemności wśród próbek baterii testowanych w ramach standardu IEC 61960.
Czas odtwarzania Do 5 godz. / Łącznie do 20 godz. (przy włączonym ANC)Do 7,5 godz. / Łącznie do 29 godz. (przy wyłączonym ANC)
*Rzeczywista żywotność baterii może zależeć od warunków użytkowania, takich jak ustawienia funkcji, typ odtwarzanych plików i moc sygnału Bluetooth®.
Czas rozmowy Do 3,5 godz. / Łącznie do 13 godz. (przy włączonym ANC)Do 3,5 godz. / Łącznie do 14 godz. (przy wyłączonym ANC)
*Rzeczywista żywotność baterii może zależeć od warunków użytkowania, takich jak ustawienia funkcji, typ odtwarzanych plików i moc sygnału Bluetooth®.
Ładowanie 1 godz. odtwarzania / 5 min szybkiego ładowaniaŁadowanie bezprzewodowe z certyfikatem Qi
*Czas ładowania określono na podstawie sytuacji, w której w chwili rozpoczęcia ładowania moc słuchawek wynosi mniej niż 30%. Rzeczywista żywotność baterii i czas ładowania mogą się różnić w zależności od warunków użytkowania i liczby ładowań. W przypadku czasu odtwarzania pomiaru dokonano z wyłączonym trybem ANC.
Łączność Bluetooth 5.2®Kodek: skalowalny (opracowany przez Samsung), AAC, SBC
Czujniki Akcelerometr, żyroskop, czujnik zbliżeniowy, czujnik Halla, czujnik dotykowy, jednostka wychwytująca głos
Kolory Grafit, biel, oliwka, lawenda
*Dostępne kolory mogą się różnić w zależności od rynku, operatora i sprzedawcy detalicznego.
Elementy zestawu Słuchawki douszne, etui ładujące, nakładki, kabel ładowania, skrócona instrukcja obsługi

* Wszystkie podane w niniejszym dokumencie specyfikacje i opisy mogą się różnić od rzeczywistych specyfikacji i opisów urządzenia. Samsung zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian na tej stronie i w jej treści, w tym między innymi w odniesieniu do funkcji, cech, specyfikacji, graficznego interfejsu użytkownika, obrazów, materiałów wideo, korzyści, designu, cen, komponentów, wydajności, dostępności, możliwości i wszelkich innych informacji o urządzeniu, bez uprzedzenia.

[1] Mierzony po przekątnej ekran główny Z Fold3 5G ma 7,6” jako pełen prostokąt i 7,4”, jeśli uwzględnić zaokrąglone narożniki; rzeczywista powierzchnia wyświetlania jest mniejsza z uwagi na zaokrąglone narożniki.
[2] Rysik S Pen jest sprzedawany osobno. Rysik S Pen jest obsługiwany wyłącznie przez ekran główny Z Fold3 5G. Kompatybilność tylko z rysikiem S Pen Fold Edition i S Pen Pro. Wszelkie inne rysiki S Pen i inne rysiki nieprzeznaczone do Z Fold3 5G (w tym rysiki innych producentów) mogą uszkodzić ekran.
[3] W porównaniu do Galaxy Z Flip.
[4] Certyfikacja IPX8 przyznawana jest po pomyślnym przejściu testu polegającego na zanurzeniu w słodkiej wodzie na głębokość do 1,5 metra przez maks. 30 minut. Nie zaleca się używania na plaży i w pobliżu basenu. Urządzenie nie jest pyłoszczelne.
[5] Tereftalan polietylenu.
[6] Tryb Flex jest obsługiwany w zakresie od 75° do 115°. Utrzymanie działania trybu Flex w ruchu może być utrudnione z uwagi na wstrząsy bądź drgania. Dlatego zaleca się, by podczas korzystania z trybu Flex smartfon pozostał nieruchomy.
[7] Wyniki te zostały zatwierdzone przez Bureau Veritas, światowego lidera w zakresie usług testowania, inspekcji i certyfikacji.
[8] Wymaga optymalnego połączenia z siecią 5G, dostępną na wybranych rynkach. Prosimy sprawdzić dostępność i szczegóły u operatora. Prędkość pobierania i streamingu może się różnić w zależności od dostawcy treści, połączenia z serwerem i innych czynników.
[9] W porównaniu do Galaxy Z Fold2.
[10] Wg testów wewnętrznych, pomiar na podstawie panelu wyświetlania.
[11] Rysik S Pen Pro jest kompatybilny z urządzeniami obsługującymi rysiki S Pen (Z Fold3 5G, S21 Ultra, urządzenia serii Galaxy Note, Tab S7 FE, Tab S7/7, Tab S6 Lite, Tab S6, Tab S4, Tab S3, Tab Active Pro, Tab Active3, Tab Active2, Tab Active, Tab A 8.0 2019 z rysikiem S Pen, Tab A 10.1 2016 z rysikiem S Pen, Tab A 9.7 z rysikiem S Pen, Tab A 8.0 2015 z rysikiem S Pen, Note Pro – 12.2, Note 8.0, Note 10.1 2012/2014, Galaxy Book Pro 360, Galaxy Book Flex2, Galaxy Book Flex S Pen, Galaxy Book Flex 5G, Galaxy Book Flex α z rysikiem S Pen, Galaxy Book 10.6, Galaxy Book 12.0, Chromebook Plus V2, Chromebook Pro, Notebook 7 spin, Notebook S51 Pen, Notebook 9 Pen i Notebook 9 Pro). Rysiki S Pen Pro i S Pen Fold Edition obsługują tylko ekran wewnętrzny,
[12] Multi Active Window obsługuje wybrane aplikacje; liczba kompatybilnych aplikacji wciąż rośnie za sprawą stron trzecich.
[13] Wymaga konfiguracji Labs na urządzeniu Samsung Galaxy.
[14] Akcesoria są sprzedawane osobno.
[15] W porównaniu do Galaxy Z Flip
[16] Dostępne tylko na ekranie głównym.
[17] Wymaga konfiguracji Labs na urządzeniu Samsung Galaxy.
[18] www.developer.samsung.com/remote-test-lab 
[19] Aktywna redukcja szumów Galaxy Buds2 otrzymało weryfikację UL poświadczającą, że przy częstotliwości 110,36 Hz niweluje do 98% dźwięków w tle.
[20] Funkcje takie jak aktywna redukcja szumów czy dźwięk otoczenia wymagają połączenia Bluetooth®. Zaawansowane ustawienia i funkcje, w tym poziom głośności dźwięków otoczenia, dostępne są za pośrednictwem aplikacji Galaxy Wearable w przypadku urządzeń z systemem Android oraz aplikacji Galaxy Buds PC w przypadku urządzeń z systemem Windows. Aplikacja Galaxy Wearable wymaga systemu Android 7.0 lub nowszego, co najmniej 1,5 GB RAM i można ją pobrać z Galaxy Store lub Google Play Store. Aplikacja Galaxy Buds PC wymaga systemu Windows 10 lub nowszego i można ją pobrać z Microsoft App Store.
[21] Dostępne kolory mogą się różnić w zależności od rynku.

źródło: Samsung