Chełmsko Śląskie: droga do dwóch granic Państwa: w Mieroszowie i w Okrzeszynie

Prezentujemy jakość transmisji danych na południowym sektorze stacji każdego z operatorów, zlokalizowanej w miejscowości Chełmsko Śląskie, skąd wiedzie droga do dwóch granic Państwa na południe: w Mieroszowie i w Okrzeszynie oraz na północny-zachód w Lubawce. Właścicieli obiektów telefonii komórkowej zastaniemy dwóch. Są nimi:
1. Plus, który uruchomił tu swoją stację bazową jako pierwszy. Na obiekt Plusa weszli operatorzy globalni. Instalacje zawieszone są na niższej galerii
2. Play, który wybudował maszt około 1,5 roku temu, niemniej uruchomienie stacji nastąpiło kilka miesięcy temu
Każdy z operatorów posiada stację trzysektorową, choć ze względu na braki sygnału w sąsiedztwie wskazane byłyby cztery sektory. Ogromne problemy z dostępem do sieci notujemy choćby w turystycznym Krzeszowie, do którego stacja ma marginalny dostęp, czy na drodze Chełmsko Śląskie – Mieroszów/Golińsk, gdzie brak zasięgu na zewnątrz napotkamy w miejscowościach: Łączna i Różana. Play oferuje ze swojej stacji 30MHz pasma (LTE2100/LTE1800), Plus – 25MHz: LTE1800/LTE900, natomiast operatorzy globalni pozostawili w Chełmsku Śląskim nieco kompromitującą dziś konfigurację w postaci LTE800 only (10MHz). Z racji za niskich względem topografii terenu obiektów obu właścicieli, gdzie zainstalowano infrastrukturę telekomunikacyjną – sektor południowy jest obciążony marginalnie przez Plusa i Play, zaś w przypadku operatorów globalnych możemy mówić niemal o stopniu zerowym.
Zrzuty ekranów aplikacji testowych na południowym sektorze stacji Chełmsko Śląskie u każdego z operatorów:
1. T-Mobile:

2. Orange:

3. Play:

4. Plus:

Pomijając ruch drogowy, operatorem którego karty SIM mieszkańcy miejscowości: Uniemyśl oraz Okrzeszyn mają najczęściej jest Plus. Tak wynika z naszych rozmów z mieszkańcami obu tych lokalizacji.

źródło: informacja własna