realme w TOP 6 największych smartfonowych marek na świecie według Counterpoint

realme w TOP 6 największych smartfonowych marek na świecie według Counterpoint.
– Według najnowszego raportu Counterpoint Research 5G Smartphone Shipments Rising in Emerging Markets realme zajęło szóstą pozycję na świecie pod względem dostaw smartfonów. Marka awansowała o jedno miejsce w globalnym rankingu;
– Awans na pozycję TOP 6 w branży mobilnej, to kolejny kamień milowy realme osiągnięty w 2021 roku. Niedawno marka ogłosiła także przekroczenie progu 100 milionów sprzedanych urządzeń.
realme, najszybciej rozwijająca się marka smartfonów na świecie, awansowała na pozycję TOP 6 wśród dostawców tych urządzeń w skali globalnej według najnowszego raportu Counterpoint Research. Marka awansowała na szóstą pozycję z 15 milionami dostarczonych sztuk oraz 135,1% wzrostem rok do roku w Q2 2021. Drogę od małego producenta z siedzibą w Shenzhen do rzucającego wyzwanie największym światowym markom istotnego gracza w branży mobilnej realme pokonało w zaledwie trzy lata. Jest to bezprecedensowym wynikiem wśród producentów smartfonów.

Od idei do TOP 6 w branży
Pomysł na stworzenie marki smartfonów dla pokolenia młodych konsumentów, który narodził się w głowie założyciela realme – Sky Li, okazał się dużym sukcesem. Marka szybko znalazła swoje miejsce w branży, mimo charakteryzującego rynek mobilny wysokiego poziomu konkurencji pomiędzy producentami. Rozwój sprzedaży urządzeń realme w okresie od Q3/2018 do Q2/2021 widoczny w analizach Counterpoint pokazuje, jak dynamicznie marka pokonała drogę od 47. pozycji w branży do TOP 6. Osiągnęła to w zaledwie 12 kwartałów.

Dziś, po trzech latach od rozpoczęcia działalności, realme obecne jest w 61 krajach, a w ponad 18 z nich znajduje się wśród pięciu wiodących marek smartfonów. W Polsce w drugim kwartale 2021 roku realme dołączyło do ścisłego TOP 3 (według Canalys), stając się jednocześnie piątym graczem w skali ogólnoeuropejskiej. Producent jest również największym dostawcą smartfonów na Filipinach i w Bangladeszu oraz czwartym na tak kluczowych rynkach jak Indie oraz Rosja. Zgodnie z danymi firmy badawczej Strategy Analytics w zeszłym miesiącu realme zostało najszybciej sprzedającą smartfony marką w historii branży, osiągając w rekordowym tempie próg 100 milionów urządzeń dostarczonych do rąk użytkowników.
Dare to Leap w strategii marki
Swoje motto „Dare to Leap”, a więc „Odważ się wykonać skok”, marka wdrożyła w strategii biznesowej, podejmując odważne decyzje m.in. o globalizacji sprzedaży już na samym początku działalności. Śmiałe wejścia na kolejne rynki, postawienie potrzeb młodych konsumentów na pierwszym miejscu oraz demokratyzacja najnowszych technologii i wyjątkowo konkurencyjna polityka cenowa sprawiły, że społeczność użytkowników realme błyskawicznie się rozrosła. Marka utrzymuje dynamiczny wzrost w Azji Południowo-Wschodniej, Indiach, Azji Środkowej i Afryce Środkowo-Wschodniej, a także prowadzi ekspansję na rynkach Ameryki Łacińskiej i Europy, gdzie dokonuje znacznych inwestycji w celu wykorzystania potencjału wzrostu w tej części świata. Producent stawia sobie za cel także popularyzację sieci 5G. Udział realme w dostawach smartfonów 5G na rynkach wschodzących wzrósł z 8,8% w Q1/2021 do 15,9% w Q2/2021, zapewniając marce 3. miejsce, zgodnie z danymi Counterpoint Market Monitor Service Q2/2021.
Cel: podwojenie liczby sprzedanych smartfonów do końca 2022 roku
Jak ogłosił Sky Li, następnym kamieniem milowym w rozwoju realme będzie sprzedanie kolejnych 100 milionów smartfonów do końca 2022 roku oraz powtórzenie tego osiągnięcia w 2023 roku. Jeśli chodzi o strategię produktową, realme optymalizuje swoje linie produktowe i poszerza ofertę o kolejne kategorie urządzeń. Znana już w Polsce seria smartfonów GT stanie się jedyną flagową linią produktów z wyższej półki, zachowując przy tym bardzo atrakcyjne ceny w stosunku do urządzeń oferowanych przez konkurencję.

źródło: realme