RFBenchmark: Przebudzenie Orange? – Internet mobilny w Polsce (wrzesień 2021)

Serwis internetowy RFBenchmark.pl opublikował wrześniowy ranking operatorów komórkowych w Polsce. Ponownie zbadano i przeanalizowano jakość i szybkość Internetu mobilnego w Polsce. T-Mobile nadal prowadzi pod względem średniej szybkości pobierania danych i najniższej wartości ping. Pod względem wysyłania danych pozycje lidera odzyskało Orange. We wrześniu zanotowano zauważalny wzrost liczby pomiarów. Najnowszy ranking został przygotowany w oparciu o 288108 pomiarów, to jest blisko 80 tysięcy więcej niż w sierpniu.
Średnia szybkość pobierania danych
T-Mobile we wrześniu zajął ponownie pierwsze miejsce w klasyfikacji średniej szybkości pobierania danych. Osiągnięty rezultat 45,9 Mb/s jest wyższy o 0,5 Mb/s w porównaniu do sierpniowych wyników. Orange, które zajęło drugą pozycję w tabeli, także odnotowało lepszy rezultat niż w ubiegłym miesiącu. Tym razem Pomarańczowy operator osiągnął 42 Mb/s. Z kolei spory spadek wyników zanotował Play (z 37,8 Mb/s w sierpniu do 35,8 Mb/s we wrześniu) i Plus (z 30,5 Mb/s do 29,2 Mb/s).
Średnia szybkość wysyłania danych
Po przerwie na pozycję lidera klasyfikacji średniej szybkości wysyłania danych wróciło Orange. Pozwolił na to wynik 18,7 Mb/s. Po raz ostatni na pierwszym miejscu w tej kategorii Orange był w lutym 2021. Warto zauważyć, że w międzyczasie zdarzyło się, że zajęli nawet ostatnie miejsce w tym zestawieniu. Wiceliderem został Play (18,3 Mb/s), a tym razem w dolnej połowie zestawienia znalazł się T-Mobile (16,9 Mb/s) i Plus (16,6 Mb/s).
Najniższa wartość ping
Bez niespodzianek obyło się w kategorii dotyczącej najniższej wartości ping. Tutaj na czele utrzymał się T-Mobile (30,1 ms), choć tuż za nim uplasowało się Orange (30,5 ms). Wygląda na to, że Pomarańczowy operator rozochocił się powrotem na szczyt w kategorii wysyłania danych i liczył na coś więcej. Na trzecim miejscu znalazł się Play (33,3 Mb/s), a zestawienie zamknął Plus (39,5 ms).
Pełny raport dostępny jest na portalu RFBenchmark.pl

źródło: Notel