Madhav Sheth Dyrektorem Zarządzającym realme International Business Group i oficjalnym liderem globalnej ekspansji marki

Madhav Sheth Dyrektorem Zarządzającym realme International Business Group i oficjalnym liderem globalnej ekspansji marki. Warszawa, 25 października 2021 r. – realme, najszybciej rozwijająca się marka smartfonów na świecie, awansowała Madhava Shetha, Wiceprezesa realme oraz CEO realme na Europę na stanowisko Dyrektora Zarządzającego realme International Business Group. Jego zadaniem będzie koordynacja ekspansji marki na globalnym rynku.

Madhav Sheth na nowym stanowisku będzie w pełni odpowiedzialny za działalność marki realme w Europie, Azji (z wyłączeniem Chin), Ameryce Łacińskiej oraz Afryce, podlegając bezpośrednio CEO i Dyrektorowi generalnemu realme – Sky Li. Do awansu przyczyniły się wyczucie rynku oraz umiejętność strategicznego wizjonerstwa Shetha, dzięki której realme będzie mogło jeszcze skuteczniej dostarczać konsumentom z całego świata najnowocześniejsze technologie oraz wyznaczające trendy wzornictwo.
Lider rozwoju najszybciej rosnącej marki w branży
realme zostało współzałożone w 2018 roku przez Madhava Shetha oraz Sky Li. Marka w ciągu zaledwie 37 miesięcy pojawiła się na 61 rynkach na całym świecie. Zdobyła również tytuł producenta smartfonów, który w rekordowo krótkim czasie osiągnął próg 100 milionów dostarczonych urządzeń (wyprzedzając pod tym względem m.in. Apple oraz Samsunga). Jako CEO realme na region Europy i Indii, Sheth kierował zespołem, który nieustannie poszerzał obecność realme na podległych mu rynkach. Pozostając na tym stanowisku oraz łącząc go z nowymi wyzwaniami, będzie on jeszcze intensywniej wspierał markę w zdobywaniu rynku średniej i wysokiej półki urządzeń w Europie oraz ugruntowaniu pozycji realme jako jednej z najpopularniejszych marek technologicznych wśród młodzieży. Madhav Sheth wniósł ogromny wkład w rozwój zagranicznej działalności realme w przeszłości i jesteśmy w pełni przekonani, że także w przyszłości poprowadzi realme do kolejnych przełomowych osiągnięć oraz umożliwi dostęp do naszych produktów z przełomowymi technologiami i wyznaczającym trendy wzornictwem jeszcze większej liczbie młodych ludzi na całym świecie – mówi Sky Li, CEO i Dyrektor generalny realme – mówi Sky Li, CEO i Dyrektor generalny realme. Według wrześniowego raportu Counterpoint Research 5G Smartphone Shipments Rising in Emerging Markets realme objęło szóstą pozycję na świecie pod względem dostaw smartfonów. Z kolei wyniki badań Canalys za II kwartał 2021 r. wykazały, że realme awansowało na miejsce Top 5 w Europie, Top 4 w Europie Środkowo-Wschodniej i Top 3 w Polsce pod względem liczby dostarczanych urządzeń. Kolejnym celem marki jest podwojenie osiągniętego progu 100 milionów sprzedanych urządzeń do końca 2022 roku i powtórzenie tego samego kamienia milowego w roku kalendarzowym 2023.

O marce realme:
realme to marka technologiczna, którą 4 maja 2018 r. stworzył Sky Li. Ambicją realme jest wyznaczenie trendów i dostarczanie młodym ludziom produktów gwarantujących niezapomniane wrażenia. Smartfony oraz urządzenia AIoT od realme wyróżniają się nie tylko designem czy wydajnością, ale również przystępnymi cenami. W globalnym zestawieniu smartfonowych marek realme zajmuje 6. miejsce. Jej produkty są obecne w 61 krajach, a na 15 rynkach należy do ścisłego TOP 5. W Polsce realme obecne jest od kwietnia 2020 roku, a już w drugim kwartale 2021 dołączyła do TOP 3 dostawców smartfonów w kraju. W niecałe trzy lata, a więc w rekordowo krótkim czasie, marka realme sprzedała 100 milionów smartfonów na całym świecie, co pozwoliło jej zachować tytuł najszybciej rozwijającego się producenta smartfonów.
źródło: realme