realme GT NEO 2 na drugim miejscu w teście baterii DXOMARK

realme GT NEO 2 na drugim miejscu w teście baterii DXOMARK. realme GT NEO 2 zajął drugie miejsce w globalnym teście baterii benchmarku DXOMARK, uzyskując aż 94 punkty. Najnowszy smartfon z serii GT wyprzedził w zestawieniu m.in.: iPhone 13 Pro Max oraz Xiaomi 11T Pro. Bateria realme GT NEO 2 została zmierzona w trzech testach częściowych, które składają się na ostateczny wynik benchmarku. Są to żywotność (autonomy), ładowanie (charging) oraz efektywność (efficiency). Z łącznym wynikiem 94 punktów smartfon realme lokuje tuż za liderem klasyfikacji – Oppo Reno6 5G.

Smartfon uzyskał 74 punkty w teście żywotności, zajmując 1. miejsce wśród urządzeń z górnej półki – 60 godzin w scenariuszu uśrednionym. Jego ładowanie zostało ocenione na 101 punktów, co zapewniło mu 4. miejsce w rankingu smartfonów z wyższej półki – zmierzony czas ładowania to 25 minut (od 0 do 80% baterii). Jeśli chodzi o efektywność, a więc to, ile energii smartfon zużywa podczas ładowania i jak nią zarządza w różnych scenariuszach rozładowywania – realme GT NEO 2 został oceniony na 99 punktów. DXOMARK jest niezależną francuską firmą technologiczną i międzynarodowym liderem w ocenie jakości smartfonów oraz innych urządzeń elektronicznych.

Materiały dodatkowe:
· Raport DXOMARK – podsumowanie testu baterii dla realme GT NEO 2: https://www.dxomark.com/realme-gt-neo-2-5g-battery-review/
· Więcej informacji o realme GT NEO 2 (oficjalna strona): https://www.realme.com/pl/realme-gt-neo-2
źródło: realme