Hammer partnerem Grupy Karkonoskiej GOPR

HAMMER partnerem GK GOPR! Przedstawiciele HAMMER, marki wzmocnionych telefonów i smartfonów polskiej firmy mPTech, nawiązali współpracę z Grupą Karkonoską Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. W efekcie partnerstwa, ratownicy w swoich działaniach będą od teraz korzystać z zaawansowanych i bardziej odpornych smartfonów HAMMER Explorer PRO z dodatkową dedykowaną baterią. Góry, to piękno przyrody, rekreacja i turystyka tak latem jak i zimą. Lecz wszędzie tam, gdzie górzysty teren łączy się z wypoczynkiem czy sportem i wymagającymi, często zmiennymi warunkami, pojawia się ryzyko wypadków, urazów czy zagubienia się turystów. Z pomocą w takich sytuacjach, bez względu na warunki, przychodzą ratownicy GOPR. Teraz przy współpracy z HAMMER, ratownicy GK GOPR będą mieli do dyspozycji 20 smartfonów HAMMER Explorer PRO wraz z dodatkowymi bateriami 5000mAh z funkcją power bank. Sprzęt będzie im pomagać w codziennej pracy, podczas działań górskich i ratunkowych oraz szkoleń. – Cieszymy się z partnerstwa HAMMER z GK GOPR. To dla nas potwierdzenie, że kierunek przez nas obrany jest słuszny, a to co robimy jest pomocne i warte uwagi. To też ogromne wyróżnienie dla nas, tym bardziej, że propozycja współpracy to oddolna inicjatywa ratowników GK GOPR – tłumaczy Mateusz Byś, PR Manager z firmy mPTech. – Wierzymy, że smartfony HAMMER Explorer PRO sprawdzą się w pracy ratowników czyniąc ją bardziej bezpieczną, a dodatkowe baterie pozwolą działać i pozostać w zasięgu, kontakcie jeszcze dłużej pomimo niesprzyjających warunków – dodaje Mirosław Górecki, prezes Grupy Karkonoskiej GOPR. Myślą przewodnią współpracy jest bezpieczeństwo i jeszcze większa pewność działań dzięki wydajności, wytrzymałości, odporności i pojemnej baterii jakie oferuje sprzęt. Wszystkie te cechy łączy Explorer PRO (6/128 GB) – 5,7-calowy smartfon z eSIM i konstrukcją odporną na wodę i pył, co potwierdza certyfikat IP69 (dodatkowo certyfikat militarny MIL-STD-810) oraz wytrzymałością przed przypadkowymi upadkami i uderzeniami zgodną z normą IK07. Model z potężnym akumulatorem 5000mAh posiada też wyjątkowe udogodnienia: wskaźnik laserowy, który może stanowić nieocenione wsparcie w razie niebezpieczeństwa, a także czujnik jakości powietrza przydatny np. w jaskiniach. Modele dobrze znoszą skrajnie ujemne i dodatnie temperatury. W efekcie Explorer PRO wydaje się idealnie skrojony na potrzeby ratowników górskich. Przedstawiciele HAMMER zadeklarowali też wsparcie i pomoc GK GOPR we wszelkich działaniach społecznych i tych służących propagowaniu bezpieczeństwa w górach. Partnerstwo jest lokalne bowiem mPTech ma swoją siedzibę we Wrocławiu, a GK GOPR w Jeleniej Górze (Dolny Śląsk), lecz przewiduje się możliwość rozwinięcia współpracy o inne grupy. Sprzęt został przekazany jako darowizna.

O marce HAMMER:
Marka HAMMER należąca do firmy mPTech działa z sukcesem od 2014 roku. Jest krajowym liderem wśród wzmocnionych telefonów odpornych na wodę, pył i wstrząsy. W portfolio znajdują się zarówno modele z klasycznymi przyciskami jak i smartfony o różnej specyfikacji oferowane w trzech subliniach: HAMMER Adventure, HAMMER Athlete, HAMMER Industrial. HAMMER był partnerem cyklu największych biegów przeszkodowych w Polsce – Runmageddon, sponsorem Mountainboardowych Mistrzostw Świata 2019 czy wyprawy Tomka Kuczyńskiego na niezdobyty szczyt „HAMMER Khosar Gang Winter Expedition”. Wspiera ludzi czynu, sportowców, podróżników i wszystkich, którzy marzą o przekraczaniu własnych granic. A od teraz także Grupą Karkonoską Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

O GK GOPR:
Grupa Karkonoska GOPR działa na terenie Sudetów Zachodnich w Górach Izerskich, Karkonoszach, Górach Kaczawskich, Rudawach Janowickich oraz Wzgórzach Bramy Lubawskiej. Zabezpieczany teren rocznie odwiedza 4 mln turystów z całego świata. W ciągu roku Grupa przeprowadza ok. 70 wypraw, 400 akcji oraz 50 interwencji ratunkowych. W swojej pracy Ratownicy korzystają z technik alpinistycznych, wykorzystują umiejętności z zakresu ratownictwa lawinowego, jaskiniowego, poruszania się po rzekach górskich oraz poszukiwań osób zaginionych. Grupa współpracuje z jednostkami dysponującymi śmigłowcami i prowadzi wspólne akcje ratunkowe z powietrza w trudno dostępnym terenie. Dzięki wyszkolonej kadrze składającej się z blisko 150 Ratowników Grupa jest w ciągłej gotowości do niesienia sprawnej pomocy w górach. Ratownicy Grupy Karkonoskiej GOPR pełnią służbę przez 24 godziny na dobę, 365 dni w roku. Dyżury odbywają się w Stacji Centralnej w Jeleniej Górze oraz w stacjach ratunkowych w: Karpaczu, Szklarskiej Porębie, Świeradowie-Zdroju i Lubawce. Grupa współpracuje z organizacjami ratowniczymi w Polsce i Europie. Wysiłek i zaangażowanie Ratowników oraz profesjonalne przygotowanie doceniane są zarówno w kraju, jak i zagranicą.

źródło: mPTech [Hammer]