NEXERA nabyła infrastrukturę światłowodową od Fan-Texu. Nexera konsekwentnie rozszerza zasięg swojej sieci szerokopasmowej. Hurtowy operator telekomunikacyjny zakupił infrastrukturę światłowodową od firmy Fan-Tex, operującej w województwie warmińsko-mazurskim. Pozyskana sieć obejmuje kilkanaście tysięcy gospodarstw domowych zlokalizowanych w powiatach ełckim i oleckim. Umowę podpisano w maju br. i jest to piąta tego rodzaju transakcja hurtowego operatora światłowodowego. W zasięgu nabytej przez Nexerę doziemnej sieci znajdzie się ponad 11 tysięcy gospodarstw domowych w Ełku i okolicach, Olecku oraz Kowalach Oleckich. Długość przejętej infrastruktury to ponad 140 km. W najbliższej perspektywie Nexera będzie prowadzić działania mające na celu integrację pozyskanej sieci, co umożliwi jej udostępnienie w modelu hurtowym wszystkim zainteresowanym operatorom detalicznym. Mieszkańcy zyskają w ten sposób dostęp do szerokiego wachlarza usług telekomunikacyjnych, oferowanych przez wielu operatorów. – Wybierając kontrahentów, stawiamy przede wszystkim na sprawdzonych, operujących lokalnie partnerów. Zakupy i integracja istniejącej infrastruktury światłowodowej to, obok inwestycji własnych, kluczowy element rozwoju sieci dostępowej Nexery. W wyniku akwizycji sieci Fan-Tex w naszym zasięgu znalazły się kolejne gospodarstwa domowe z Regionu Warmii i Mazur. Od tej pory mieszkańcy, którzy mają dostęp do naszej infrastruktury, zyskają niespotykaną dotąd swobodę wyboru spośród szerokiej cyfrowej oferty kilkunastu dostawców korzystających z naszej sieci – mówi Jacek Wiśniewski, Prezes Zarządu Nexery.
W zasięgu Nexery
Do tej pory Nexera zakupiła infrastrukturę od czterech lokalnych ISP (Telcent, Uninet, Symetra i IT Partners Telco), działających na terenie województwa świętokrzyskiego. Do końca 2022 roku w zasięgu najnowocześniejszej sieci światłowodowej operatora znajdzie się blisko 1 mln gospodarstw domowych oraz prawie 3 tys. szkół zlokalizowanych w czterech Regionach: Świętokrzyskim, Warmii i Mazur, Kujaw z Pomorzem i Mazowszem oraz Łódzkim. Zabudowania mieszkalne, firmy oraz wszystkie instytucje, które znajdują się w zasięgu sieci Nexery, mają możliwość dostępu do szybkiego internetu o przepustowości co najmniej 100 Mb/s. Szkoły i jednostki edukacyjne mające dostęp do infrastruktury operatora mogą korzystać bezpłatnie z szerokopasmowego łącza w ramach projektu OSE.
Na koniec pierwszego kwartału 2022 roku w zasięgu sieci Nexery znaleźli się mieszkańcy ponad 300 000 gospodarstw domowych, zlokalizowanych w ponad 2 700 miejscowościach!
O firmie NEXERA
Nexera to pierwszy w Polsce wyłącznie hurtowy operator telekomunikacyjny o dużej skali, rozwijający światłowodową sieć dostępową (NGA) o wysokiej przepustowości (min. 100 Mb/s). Udziałowcami Nexery są firmy od lat działające na globalnym rynku telekomunikacyjnym: Infracapital oraz Nokia. Na bazie Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC) Nexera buduje sieć światłowodową w 14 obszarach centralnej i północno-wschodniej Polski. Docelowo w zasięgu najnowocześniejszej sieci światłowodowej znajdzie się ponad 1 mln gospodarstw domowych oraz prawie 3 tys. szkół i jednostek edukacyjnych, objęte siecią Nexery poprzez dofinansowanie z POPC oraz w ramach realizacji projektów własnych. Nexera jest laureatem wielu nagród. Firma zdobyła tytuł „Innowatora Roku” w konkursie Złotych Anten, w ramach 18. Sympozjum Świata Teleinformatyki i Infrastruktury. Operator uzyskał też nagrodę za Najlepsze Wdrożenie Usługi Chmurowej w konkursie Best in Cloud 2019 oraz laury Global Carrier Awards 2020 w kategorii najlepsze wdrożenie BSS/OSS. W 2021 r. Nexera otrzymała prestiżowe Godło Teraz Polska oraz tytuł Dream Employer 2021. W 2022 r. operator uzyskał wyróżnienie w konkursie Mocarze HiperAutomatyzacji 2022. W maju br. prezes Nexery, Jacek Wiśniewski, został uhonorowany prestiżową nagrodą FTTH Individual Award 2022. Przyznawane przez branżową organizację FTTH Council Europe laury są wyrazem szczególnego uznania dla osób i organizacji, które aktywnie przyczyniły się do przyspieszenia rozwoju sieci światłowodowej w Europie.
źródło: Nexera