Na szosie, dookoła toru… NEXERA wspiera kolarski duet bez barier

Na szosie, dookoła toru… NEXERA wspiera kolarski duet bez barier. Walka z samym sobą, przełamywanie barier, wychodzenie ze strefy komfortu – tak można opisać świat rywalizacji kolarskiej. W ramach autorskiego programu pomocowego NEXERA Heroes, firma wspiera jedyny w swoim rodzaju tandem rowerowy. Monika Grzybczyńska to utalentowana kolarka, której wrodzona wada wzroku nie zatrzymuje w realizacji pasji, a Katarzyna Kornasiewicz to odważna liderka tego wyjątkowego duetu. Zawodniczki na co dzień udowadniają, że nie ma rzeczy niemożliwych.
Na przekór przeciwnościom
Monika Grzybczyńska i Katarzyna Kornasiewicz to dwie utytułowane sportsmenki, które od trzech lat współtworzą zgrany tandem kolarski. Pochodząca z Łodzi Monika urodziła się z zanikiem nerwów wzrokowych. Mimo przeszkód z powodzeniem realizuje swoją pasję – rywalizację kolarską, na polu której odnosi kolejne sukcesy. Pierwsze miejsce w Pucharze Polski Open, trzecie miejsce w Górskich Mistrzostwach Polski, a także wicemistrzostwo Polski w kolarstwie torowym na 1000 metrów ze startu zatrzymanego oraz w sprincie – to tylko kilka z jej wielu dokonań. Zamiłowanie do sportu oraz osiągnięcia dzieli ze swoją partnerką i pilotką tandemu, Katarzyną Kornasiewicz, która ma na swoim koncie pierwsze miejsce i tytuł Górskiej Mistrzyni Polski w kolarstwie szosowym. – Poznałyśmy się z Kasią trzy lata temu, tuż przed mistrzostwami Polski w jeździe na czas. Od samego początku połączyła nas nić sympatii -kol mówi Monika Grzybczyńska. – Nasza dyscyplina jest z pewnością wymagająca. Jadąc 90 km/h, musisz umieć pokonywać strach. Długie godziny treningu uczą cierpliwości, a oczekiwania na zamierzony efekt zmuszają do pokory. Z Kasią wyznajemy podobne wartości. Ważne są dla nas przede wszystkim otwartość, wyrozumiałość i zaufanie, ale także determinacja i chęć do przezwyciężania swoich ograniczeń – podkreśla Monika. W tak wymagającej rywalizacji sportowej niezbędna jest samodyscyplina, umiejętność współpracy, wytrwałość i dążenie do celu mimo porażek. Podobnie jest w przypadku prowadzenia biznesu. – Nexera zdecydowała się na partnerstwo z dwiema sportsmenkami przede wszystkim ze względu na ich godną podziwu postawę. Zawodniczki przekonują, że nie ma rzeczy niemożliwych, a ciężką pracą i determinacją można pokonać własne ograniczenia oraz osiągnąć sukces. To, co łączy Kasię i Monikę z Nexerą, to wartości takie jak odwaga, otwartość, entuzjazm i przedsiębiorczość, którymi i my kierujemy się na co dzień – mówi Paweł Biarda, Członek Zarządu Nexery.
Zaufanie to podstawa
Tandem kolarski to wyjątkowa dyscyplina, ponieważ pozwala na rywalizację osób niewidomych lub niedowidzących, którym towarzyszą piloci-przewodnicy. Podczas wspólnej jazdy Monika musi w 100 procentach zaufać kierowcy. Kasia Kornasiewicz jest odpowiedzialna za kierowanie, hamowanie, zmianę biegów, odczyt parametrów i czasu. Współpraca z Moniką to nie tylko wielogodzinne treningi. Podczas jazdy, na pilotce spoczywa pełna odpowiedzialność za wspólne bezpieczeństwo. – Tandem wymaga przede wszystkim wzajemnego zaufania. Ja jestem naszymi oczami i to jest ogromna odpowiedzialność – mówi Kasia Kornasiewicz. – Nie wiedziałam, że podczas treningów połączy nas taka zażyłość, dzięki której łatwo będzie nam znaleźć wspólny rytm. Źródłem sukcesu naszego tandemu to porozumienie oraz głęboka więź emocjonalna. Żadna z nas nie chce zawieść swojej partnerki i to nas motywuje do przekraczania kolejnych granic – dodaje Kasia.
Każdy może zostać bohaterem
Projekt NEXERA Heroes to działania firmy na rzecz lokalnych społeczności. Jego beneficjentami są organizacje funkcjonujące na obszarach, na których operator buduje i rozwija swoją infrastrukturę światłowodową. Nexera zasponsorowała roczny program dla rowerowego duetu – zakupiła stroje kolarskie, kaski oraz pokryła koszty związane z serwisem roweru tandemowego. – W ramach naszego autorskiego programu NEXERA Heroes kierujemy się przekonaniem, że wspólnymi siłami możemy wpływać na codzienność oraz przyczyniać się do poprawy życia innych. Za każde 1000 kroków postawionych przez nasz zespół przekazujemy złotówkę do wspólnej puli. Pracownicy, którzy pokonają najdłuższy dystans, wybierają organizację bądź cel, na który zostaną przeznaczone pieniądze – mówi Paweł Biarda, członek Zarządu Nexery. – Monika i Kasia na co dzień udowadniają, że każdy może zostać bohaterem, a podejmowane inicjatywy mają szansę zapoczątkować wiele pozytywnych zmian. Cały czas śledzimy poczynania zawodniczek i trzymamy kciuki za ich kolejne sukcesy – komentuje Paweł Biarda.
Zachęcamy serdecznie do zapoznania się z wideo przedstawiającym historię duetu.

źródło: Nexera