Program stażowy Siemensa ułatwia start w zawodzie

Program stażowy Siemensa ułatwia start w zawodzie. Lider transformacji cyfrowej, wspiera rozwój ambitnych studentek i studentów poprzez programy stażowe.
Trwa nabór do kolejnej edycji.
Program stażowy Siemensa przeznaczony jest dla studentów ostatniego roku i absolwentów. Kierowany jest do osób zmotywowanych do działania, które chcą zapewnić sobie dobry start na rynku pracy. Nabór do kolejnej edycji właśnie ruszył. A warto, bo według Rankingu Forbes, Poland’s Best Employers 2022, Siemens to w wielu kategoriach pracodawca numer 1 w Polsce!
Link do zapisów:
https://challengerocket.com/siemens-internship-challenge

Relacja win-win
Studenci aplikując do programu stażowego chcą się rozwijać i zdobywać doświadczenie. Zależy im na pogłębianiu wiedzy i zdobywaniu tej praktycznej, której nie mieli okazji poznać na studiach. Do organizacji wnoszą zaś spojrzenie z perspektywy młodego pokolenia, kreatywność i nieszablonowe podejście do pracy. Każdy ze stażystów ma przypisanego mentora – zazwyczaj jest to przełożony lub członek zespołu – który w partnerskiej relacji kompleksowo wdraża podopiecznego w życie organizacji. Relacja ta opiera się na zaufaniu, otwartości  i wzajemnej inspiracji.
Absolwenci projektu stażowego podają pałeczkę dalej
Stałym elementem rocznego programu rozwojowego Siemensa jest przygotowanie i przeprowadzenie projektu cross-biznesowego. Stażyści i stażystki tegorocznej edycji, we współpracy z IAESTE Polska – organizatorem największego cyklu warsztatów inżynierskich w Polsce, przygotowali dla studentów praktyczne case study. W trakcie warsztatów zaproszeni eksperci i ekspertki przybliżyli uczestnikom zagadnienia m.in. zrównoważonego rozwoju, przedsiębiorstwa przyszłości oraz przemysłu 4.0. Podczas zadania konkursowego studenci czterech uczelni technicznych (Politechniki Gdańskiej, Warszawskiej, Poznańskiej i Wrocławskiej) mieli okazję wykorzystać świeżo zdobytą wiedzę i swoje umiejętności w przygotowaniu projektu strategii rozwoju zrównoważonego przedsiębiorstwa przyszłości. Studenci stanęli na wysokości zadania – w centrum przedsiębiorstwa przyszłości stawiając człowieka. Zadbali o jego bezpieczeństwo, well-being i rozwój. Nie zapomnieli również o efektywności energetycznej procesów, zrównoważonym łańcuchu dostaw, stabilności zasilania zakładu, digitalizacji  oraz ochronie środowiska.

źródło: Siemens