Lenovo ThinkReality VRX – nowe uniwersalne rozwiązanie do wirtualnej rzeczywistości zaprojektowane z myślą o przedsiębiorstwach

Lenovo ThinkReality VRX – nowe uniwersalne rozwiązanie do wirtualnej rzeczywistości zaprojektowane z myślą o przedsiębiorstwach.
Najnowsza wersja zestawu VR do mieszanej rzeczywistości w kompaktowej obudowie zapewnia możliwości prowadzenia efektywnych szkoleń, współpracy i projektowania 3D;
Jest to kompleksowe rozwiązanie dla przedsiębiorstw, wspierane oprogramowaniem w chmurze, funkcjami bezpieczeństwa i usługami ułatwiającymi rozwój biznesu.
Research Triangle, NC – 28 września 2022 r. – Lenovo™ zaprezentowało dziś nowy zestaw do wirtualnej rzeczywistości (VR) typu all-in-one. ThinkReality™ VRX to wygodne, dopasowane  o smukłych profilach narzędzie z sześcioma stopniami pracy (6DoF). Posiada optykę typu pancake oraz funkcje pass-through, umożliwiające przejście w pełnym kolorze i wysokiej rozdzielczości do aplikacji rzeczywistości mieszanej (MR). ThinkReality™ VRX jest również wspierany przez pełny pakiet usług end-to-end, który pomaga przedsiębiorstwom szybciej wyzwolić pełny potencjał tego rozwiązania, a tym samym uzyskać zwrot z inwestycji.


Wejście firmy do rzeczywistości mieszanej
Lenovo ThinkReality™ VRX zostało stworzone dla pracy z każdego miejsca na świecie. Możliwości nowych narzędzi cyfrowych doświadczane przez urządzenia rozszerzonej rzeczywistości (XR) oznaczają, że pracownicy stają się niemal nieograniczeni przez czas i przestrzeń. Od poprawy efektywności szkoleń i wirtualnej współpracy po rozszerzenie zadań projektowych i inżynieryjnych w 3D, technologie XR zyskują na znaczeniu bardziej niż kiedykolwiek w przedsiębiorstwach, które umożliwiają pracownikom hybrydowym komfortową i efektywną pracę w wielu kolejnych dziedzinach. VR w szczególności przynosi imponujące wyniki w zastosowaniach szkoleniowych. Firmy mogą zapewnić nawet czterokrotnie szybsze i efektywniejsze treningi z umiejętności miękkich w porównaniu ze szkoleniem stacjonarnym oraz 275% większej pewności w stosowaniu nabytych w wirtualnej przestrzeni umiejętności. Ponadto szkolenie VR może zmniejszyć ryzyko urazów w miejscu pracy nawet o 43%.i,ii Jako światowy lider w tworzeniu rozwiązań do inteligentnej transformacji, Lenovo zbudowało ThinkReality™ VRX w taki sposób, aby stanowił wysokiej jakości, wszechstronne i bezpieczne narzędzie dające możliwość wejścia organizacji do rzeczywistości mieszanej. Lenovo ThinkReality™ VRX współpracuje z contentem o trzech lub sześciu stopniach swobody i może działać zarówno jako samodzielne urządzenie, ale także jako podłączone do komputera czy stacji roboczej do przesyłania strumieniowego.iii W przypadku intensywnych procesów graficznych XR,  ThinkReality™ VRX może również wykorzystywać narzędzia renderujące oparte na chmurze, takie jak NVIDIA CloudXR™, które wymagają wysokiej wydajności opartej na GPU. Dzięki możliwości wdrażania, konfigurowania i zarządzania urządzeniami XR w skali, wbudowana platforma oprogramowania ThinkReality™ optymalizuje operacje działów IT. Klienci korporacyjni mogą również wspierać pracowników za pomocą aktualizacji i analityki w celu optymalizacji ich wydajności. Lenovo ThinkReality™ VRX jest wspierane przez pełen pakiet usług end-to-end – od doradztwa i tworzenia treści, poprzez wdrażanie w chmurze i wsparcie klienta, dzięki któremu organizacje będą mogły osiągać sukces w nowej rzeczywistości. Biznesowe rozwiązanie VR wspiera również praktyki bezpieczeństwa klasy korporacyjnej dzięki bezpiecznemu łańcuchowi dostaw i procesowi produkcji, w którym każdy dostawca komponentów i usług jest dokładnie sprawdzany.
Funkcje projektowania VR na najwyższym poziomie
Zestaw słuchawkowy ThinkReality™ VRX zawiera kilka kluczowych rozwiązań konstrukcyjnych, które zwiększają komfort podczas dłuższych sesji VR w biurze, w domu i wszędzie tam, gdzie pracownicy hybrydowi wykonują swoje zadania. Innowacyjny układ optyczny typu pancake i smukła obudowa zmniejszają wielkość zestawu, a optymalne umiejscowienie akumulatora, dzięki lepszemu rozłożeniu masy i odpowiedniemu wyważeniu, zapewnia lepsze dopasowanie i odczucia z korzystania z urządzenia. Zestaw VR typu all-in-one jest również wykonany z materiałów, które łatwo utrzymać w czystości po użyciu. Cztery kamery zamontowane z przodu zapewniają śledzenie 6DoF, a dwa pełnokolorowe, wysokiej rozdzielczości pass-through zapewniają pracownikom lepsze, niezakłócone wrażenia podczas wykonywania zadań. Technologia pass-through oferuje również możliwości aplikacji rzeczywistości mieszanej, umożliwiając użytkownikom nakładanie grafiki 3D na świat rzeczywisty, zapewniającą pracownikom większe możliwości za pomocą jednego urządzenia XR. ThinkReality™ VRX jest napędzany przez platformę Snapdragon™ XR, która dla zmaksymalizowania doświadczeń i interaktywności podczas korzystania z urządzenia, zapewnia wydajność na najwyższym poziomie. Co więcej, dzięki odpowiedniej mocy, pracownicy mogą płynnie korzystać z wirtualnych środowisk.
Otwarta platforma, rozwijający się ekosystem
Nasi klienci szukają niezawodnych, elastycznych i skalowalnych możliwości wejścia  do szybko rozwijającej się wirtualnej czy mieszanej rzeczywistości w celu wykorzystania jej w codziennej pracy w swoich organizacjach. Potrzebują rozwiązań klasy biznesowej do nowych realiów pracy w scenariuszach hybrydowych i środowiskach wirtualnych” – powiedział Vishal Shah, GM of XR and Metaverse, Lenovo. „Zaprojektowaliśmy Lenovo ThinkReality VRX tak, aby był rozwiązaniem VR pierwszego wyboru do szkoleń i współpracy w immersyjnym 3D„. ThinkReality™ VRX jest wspierany przez portfolio rozwiązań XR, które obejmuje platformę oprogramowania w chmurze, ułatwiającą wdrażanie i zarządzanie aplikacjami i treściami korporacyjnymi w skali globalnej, a także ThinkReality™ XR Services. Profesjonalne usługi XR zapewniają niezależne od dostawcy, kompleksowe usługi typu white-glove, które pomagają klientom na każdym etapie wdrożenia – od strategii do realizacji. Lenovo współpracuje również z wiodącymi dostawcami oprogramowania dla przedsiębiorstw, w tym z ENGAGE XR, platformą komunikacyjną Metaverse do współpracy, szkoleń i edukacji. Przestrzeń Lenovo w ramach ENGAGE będzie „zawsze dostępnym” wirtualnym domem, w którym Lenovo będzie prezentować produkty i rozwiązania, a także spotykać się i współpracować z partnerami oraz klientami.
Ceny i dostępność w Polsce podamy wkrótce.
Aby dowiedzieć się więcej, zapraszamy na stronę internetową ThinkReality VRX lub do kontaktu z lokalnym przedstawicielem handlowym Lenovo.

PWC – VR Soft Skills Training Efficacy Study; 2020
ii Enterprise Apps Today – 80+ Virtual Reality Statistics 2022; May 2022
iii USB-C link cable sold separately

źródło: Lenovo