Wybrane słuchawki i smartwatche Galaxy z nowymi możliwościami korzystania z aparatu na smartfonach Galaxy

Wybrane słuchawki i smartwatche Galaxy z nowymi możliwościami korzystania z aparatu na smartfonach Galaxy. Dzięki najnowszej aktualizacji słuchawek Galaxy Buds2 Pro i smartwatchy Galaxy Watch5 oraz Galaxy Watch5 Pro nagrania wykonane smartfonami Galaxy oddadzą rzeczywistość wierniej niż kiedykolwiek. Samsung wprowadził aktualizacje oprogramowania dla słuchawek Galaxy Buds2 Pro i smartwatchy Galaxy Watch, usprawniając rejestrację treści dla użytkowników Galaxy w każdym miejscu. Smartfony Galaxy od dawna oferują najlepsze wrażenia w dziedzinie fotografii i nagrań wideo Teraz jednak, w połączeniu z możliwościami urządzeń wearables, aparat smartfonu Galaxy zostanie dodatkowo wzbogacony o funkcję 360 Audio Recording. Ta unikalna funkcja pozwoli wprowadzić dźwięk przestrzenny do treści wideo, wraz z aktualizacją sterownika kamery, która ułatwi zdalne powiększanie i oddalanie obrazu.
360 Audio Recording: Stwórz realistyczny, audiowizualny obraz otaczającego cię świata. Nowa funkcja 360 Audio Recording umożliwia użytkownikom rejestrację dźwięku na wideo dokładnie tak jak słyszą go w prawdziwym życiu. Łącząc słuchawki Galaxy Buds2 Pro ze smartfonem Galaxy, każdy może filmować jak profesjonalista i rejestrować wysokiej jakości realistyczny dźwięk do filmów bez konieczności dźwigania drugiego profesjonalnego sprzętu w dowolnym momencie i w dowolnym miejscu. Funkcja ta przechwytuje dźwięk z 360 stopni za pomocą mikrofonu w każdej słuchawce, umieszczając widzów pośród festiwalowego tłumu lub nad szumiącym potokiem w lesie. Użytkownicy mogą założyć połączone słuchawki i odtwarzać wideo na swoim urządzeniu lub na kanale w mediach społecznościowych, aby usłyszeć realistyczne i przestrzenne dźwięki, które pozwolą im poczuć się tak, jakby brali udział w wydarzeniu, które oglądają na ekranie. 360 Audio Recording to pierwsza funkcja w linii produktów Galaxy, która wykorzystuje LE Audio, zaawansowany i zupełnie nowy standard dźwiękowy Bluetooth. Urządzenia korzystające z tej technologii zyskują niższe opóźnienia sygnału i lepszą pracę na baterii, nie tracąc zupełnie  na jakości dźwięku. Poza zapewnieniem lepiej brzmiącej muzyki, LE Audio poszerza również spektrum doświadczeń dźwiękowych, aby zapewnić bardziej złożony i bogaty dźwięk, którym można podzielić się z innymi. LE Audio umożliwia obecnie binauralne nagrywanie dźwięku na słuchawkach Galaxy Buds2 Pro – korzystając jednocześnie zarówno z lewego, jak i prawego mikrofonu. Po połączeniu słuchawek Buds2 Pro z smartfonem Galaxy Z Flip4 lub Z Fold4 użytkownicy mogą cieszyć się wysoką jakością obrazu i realistycznym dźwiękiem stereo.
Camera Controller: Wykadruj idealne ujęcie prosto ze swojego nadgarstka
Fotografia i kręcenie filmów smartfonami serii Galaxy to zachowanie kreatywnej kontroli w każdej sytuacji. Jednym z przykładów jest Camera Controller – aplikacja dostępna w inteligentnych zegarkach od Galaxy  – umożliwia ona użytkownikom sterowanie aparatem telefonu bezpośrednio z nadgarstka. Nowa aktualizacja – wkrótce dostępna w zegarkach serii Galaxy Watch5 i Watch4 – dodaje funkcję zoom do aplikacji Camera Controller ,2 poszerzając dodatkowo wrażenia z użytkowania aparatu w smartfonie Galaxy. Od teraz użytkownicy będą mogli zdalnie sterować zoomem aparatu w telefonie za pomocą prostego gestu dwoma palcami na ekranie zegarka lub obracania pierścienia – wykadrowanie grupowego zdjęcia lub korygowanie przybliżenia z dala od smartfonu nie będzie wymagało od teraz podchodzenia co chwilę do statywu w celu korekty.
Dostępność3
Nowa funkcja 360 Audio Recording będzie stopniowo udostępniana w modelach Galaxy Buds2 Pro oraz Galaxy Z Flip4 i Z Fold4 poprzez aktualizacje oprogramowania, które rozpoczną się dziś.1 Zaktualizowana funkcja Camera Controller będzie dostępna w zegarkach Galaxy Watch5, Watch5 Pro, Watch4 i Watch4 począwszy od lutego 2023 roku.2  Nowe funkcje urządzeń wearables zapewnią zupełnie nowe, unikalne wrażenia dzięki współpracy z aparatami smartfonów Galaxy. Po więcej szczegółów na temat zaawansowanego smartfonu Galaxy, który zostanie zaprezentowany w trakcie wydarzenia Galaxy Unpacked – zapraszamy już 1 lutego 2023.
Więcej informacji na temat Galaxy Buds2 Pro, Galaxy Watch5 i Galaxy Watch5 Pro, można znaleźć na stronach:
– Galaxy Buds2 Pro: www.samsung.com/galaxy-buds2-pro
– Galaxy Watch5: www.samsung.com/galaxy-watch5
– Galaxy Watch5 Pro: www.samsung.com/galaxy-watch5-pro

1 Funkcja ta będzie dostępna dla słuchawek Galaxy Buds2 Pro połączonych ze smartfonem Galaxy z systemem operacyjnym One UI 5,0 lub wyższym z obsługą LE Audio, w tym Galaxy Z Filip4, Z Fold4 i nowym smartfonami Galaxy wprowadzanymi na rynek. Wymagane jest zainstalowanie najnowszych wersji oprogramowania smartfonu Galaxy i Galaxy Buds2 Pro. Aby aktywować funkcję, przejdź do aplikacji Samsung Camera > naciśnij ustawienia aparatu po wybraniu trybu Wideo > Naciśnij Zaawansowane opcje wideo > włącz 360 Audio Recording.
2 Funkcja będzie dostępna na Galaxy Watch5, Watch5 Pro, Watch4 i Watch4 Classic w połączeniu ze smartfonem Galaxy z systemem operacyjnym UI 5.1 lub wyższym z obsługą aplikacji Camera Controller. Wymagane jest zainstalowanie najnowszej wersji oprogramowania za pośrednictwem aplikacji Galaxy Wearable.
3 Dostępność zależy od rynku, modelu i sparowanego smartfonu. Aktualizacja będzie początkowo dostępna w wersjach Bluetooth, a później zostanie wprowadzona do wersji LTE.

źródło: Samsung