ZST w Mielcu zwycięzcą sezonu „0” międzyszkolnego turnieju esportowego Predator Games 2023

Wręczono nagrody najlepszym szkolnym drużynom w zawodach esportowych Predator Games 2023, organizowanego przez firmę Acer. Reprezentacje ze 128 szkół z całej Polski rywalizowały ze sobą w dwóch grach: League of Legend i Fortnite. W trakcie rozgrywek finałowych, które odbyły się w dniach 9-13 stycznia br. zespoły walczyły o nagrody o łącznej wartości ponad 160 000 złotych. W klasyfikacji generalnej najlepszą drużyną okazała się reprezentacja Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu. Rozgrywki wspierali partnerzy: Intel, Google, Media Expert i patroni: Minister Edukacji i Nauki, GovTech Polska, Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych i SPIDOR.
Zapotrzebowanie na gaming w Polsce
Rozegrany w połowie stycznia finał sezonu „0” międzyszkolnego turnieju esportowego Predator Games 2023 to pierwsza odsłona projektu, gdyż już w marcu rozpocznie się rekrutacja do pierwszego sezonu rozgrywek. Dla organizatora wydarzenia, firmy Acer, turniej poza źródłem dobrej zabawy, jest okazją do edukacji rodziców, pedagogów i uczniów na temat ryzyk, korzyści oraz wartości dodanych, jakie niesie ze sobą gaming. Rywalizacja w wirtualnym świecie przestała być rozrywką zarezerwowaną dla wąskiej grupy odbiorców zafascynowanych światem gamingu. Już dziś widać, że rozgrywki Predator Games 2023 trafiły w właściwą niszę, która do tej pory w Polsce pozostawała niezagospodarowana. Do edycji zapowiadającej główny turniej zgłosiło się bowiem ponad 8-krotnie więcej szkół niż dostępnych miejsc. Z roku na rok gaming, poza walorami rozrywkowymi, odgrywa coraz większą rolę między innymi w edukacji młodych ludzi. Stanowi bowiem sposób na rozwój wielu kompetencji, które mogą zostać wykorzystane przez nich w późniejszym, dorosłym życiu. Jedną z najskuteczniejszych metod ich rozwoju jest rywalizacja w duchu „fair play”. Esport jest nieodłącznym elementem DNA marek Acer i Predator, dlatego gdy zdaliśmy sobie sprawę, że w Polsce brakuje przestrzeni na tego typu rywalizację postanowiliśmy ją stworzyć. Jak pokazało tempo zgłoszeń do sezonu „0” turnieju Predator Games mieliśmy racje. Wystarczyło kilkanaście dni, by chętnych było 8 krotnie więcej niż przewidzianych miejsc. W trakcie rozgrywek odnotowaliśmy również dwa przypadki hejtu, które skutkowały dyskwalifikacją zawodników. Wierzymy, że to pierwsze i ostatnie tego typu zachowania w trakcie naszego turnieju oraz, że rozgrywki w sezonie pierwszym toczyć się będą w duchu wzajemnego szacunku i esportowych emocji – mówi Łukasz Łopuszyński, Country Manager z Acer Polska i dodaje: Gratulujemy wszystkim zawodnikom biorącym udział w rozgrywkach w sezonie „0”, a w szczególności zwycięzcom ze szkoły z Mielca. Jesteśmy przekonani, że pasja do gamingu łączy, a nieodłącznie związana z nim rywalizacja rozwija. Predator Games 2023 to nie tylko świetna zabawa i nagrody dla uczestników, lecz także okazja na wzmocnienie więzi i budowę mocniejszego porozumienia pomiędzy uczniami a rodzicami, jak również szkołą i pedagogami. Esport i edukacja stanowią jeden z filarów strategii Acera na kolejne lata, dlatego bardzo cieszy nas wsparcie projektu ze strony przedstawicieli organów rządowych, m.in. MEN czy GovTech. Chcemy dalej edukować o zaletach gamingu, który ma szansę stać się platformą edukacyjną przyszłości. Naszym celem jest, pokazanie rodzicom i nauczycielom, że gaming może mieć wiele korzyści dla dzieci, ale równocześnie nie zapominamy również o edukacji nt. potencjalnych zagrożeń.
Wyniki sezonu „0” turnieju
W ramach turnieju, reprezentacje 128 szkół z całego kraju rywalizowały między sobą w dwóch grach: League of Legeds oraz Fortnite. Na zwycięzców poszczególnych rozgrywek czekały atrakcyjne nagrody, w postaci m.in. laptoptów Acer Chromebook Gaming 516, hulajnóg Acer e-Scooter, czy zestawów klawiatur i myszek od marki Predator.
Wyniki Turnieju w Sezonie „0” Predator Games 2023 – Klasyfikacja Generalna:
1. Zespół Szkół Technicznych w Mielcu;
2. Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 3 im. Jana Pawła II w Krotoszynie;
3. Technikum im. Św. Józefa w Kaliszu.
Wyniki turnieju W Sezonie „0” Predator Games 2023 – Fortnite:
1. Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 3 im. Jana Pawła II w Krotoszynie;
2. Zespół Szkół Elektrycznych w Kielcach;
3. Zespół Szkół Łączności w Warszawie.

Predator Games Mielec Team

Wyniki turnieju w Sezonie „0” Predator Games 2023 – League Of Legends:
1. Zespół Szkół Technicznych w Mielcu;
2. Niepubliczne Technikum Zawodowe im. Żołnierzy Sił Pokojowych ONZ ZDZ w Kielcach;
2. Zespół Szkół Nr 1 w Grajewie.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i wszystkim laureatom sezonu „0” – mamy nadzieję, że zdobyte w tej edycji doświadczenia zaprocentują w następnej odsłonie turnieju, jak również w rozwijaniu kompetencji związanych właśnie z gamingiem w przyszłości. W trakcie zakończonej edycji turnieju Predator Games 2023 udział wzięło 128 reprezentacji szkół z całej Polski, składające się z 256 drużyn, w ramach których 1280 uczniów rywalizowało ze sobą w dwóch tytułach gier. Osobiście cieszy mnie zainteresowanie gamerek turniejem. W niektórych województwach odsetek zawodniczek, które podjęły rękawice i stanęły do walki w turnieju przekraczał 10%. Wynik ten motywuje nas do kolejnych działań, aby w sezonie pierwszym turnieju zwiększyć liczbę dziewczyn biorących udział w naszych rozgrywkach. Już teraz mogę zapewnić, że w kwestii zawodów esportowych Predator Games nie powiedzieliśmy ostatniego słowa i już niedługo ruszamy z rekrutacją do kolejnej edycji turnieju. – podkreśla Jeremi Rybak, Head of Marketing Acer Poland. Rekrutacja do pierwszej odsłony Predator Games 2023 rozpocznie się już w marcu. Wtedy też, udział będzie mogło wziąć w nich 1024 szkół, a uczniowie zmierzą się w aż 4 tytułach. Turniej zakończy się wielkim finałem live pod koniec maja br., w którym do wygrania będą jeszcze bardziej atrakcyjne nagrody. Zapisy do rozgrywek w sezonie 1 oraz wszystkie informacje o turnieju dostępne są na stronie:
https://predatorgames.pl/predator-games-sezon-1

O Predator Games 2023
Wierzymy, że pasja do gamingu łączy, a nieodłącznie związana z nim rywalizacja rozwija. Predator Games 2023 to nie tylko świetna zabawa i nagrody dla zawodników, lecz także okazja na wzmocnienie więzi i budowę mocniejszego porozumienia ze szkołą i pedagogami. Dlatego właśnie tworzymy jedyne tego rodzaju wydarzenie esportowe dla uczniów – Międzyszkolne Rozgrywki Gamingowe dla polskich szkół. Naszym celem jest stworzenie przestrzeni, w której młodzi pasjonaci gamingu mogą poczuć się jak profesjonalni esportowcy, choć nie muszą mieć do tego żadnego przygotowania. Wystarczy pasja… i wsparcie szkoły! Chcemy pokazać, że gaming może być mostem pomiędzy dziećmi a rodzicami. Szkołą a uczniem. Dobrą zabawą a samorozwojem.
www.predatorgames.pl

źródło: Predator Games 2023