mPTech ogłasza nowy model bestsellerowej linii smartfonów oraz zapowiada kolejnego HAMMERA z serii Blade

mPTech ogłasza nowy model bestsellerowej linii smartfonów oraz zapowiada kolejnego HAMMERA z serii Blade. Powrót do najchętniej wybieranej przez klientów linii smartfonów wzmocnionych w postaci HAMMERA Energy X, a także zapowiedź premiery HAMMERA Blade 4 z unikatową funkcją wbudowanego termometru. Tak wyglądają plany na III kwartał 2023 roku spółki mPTech – największego polskiego dostawcy telefonów komórkowych i elektroniki użytkowej. Telefony z linii Energy to bestsellery w portfolio polskiego dostawcy smartfonów wzmocnionych. Kolejny HAMMER Energy X, oprócz charakterystycznego designu nawiązującego do nazwy, otrzyma także szereg cenionych funkcjonalności – możliwość wykorzystania go jako powerbanka oraz technologię eSIM.

Urządzenie charakteryzować się będzie także typową dla marki HAMMER wytrzymałością, spełniającą standardy militarne i potwierdzoną odpowiednimi certyfikatami.

Jeśli chodzi o model HAMMER Blade 4, to oprócz wyjątkowej funkcji wbudowanego termometru zbliżeniowego na podczerwień, która będzie umożliwiać punktowy pomiar temperatury, wyposażony zostanie także w dwa programowalne przyciski, których zastosowanie każdy użytkownik będzie mógł ustawić według własnych potrzeb oraz bardzo wytrzymałą baterię gwarantującą jeszcze dłuższe działanie telefonu. Premiera obydwu modeli planowana jest na III kwartał 2023 roku.

HAMMER – lider na rynku telefonów wzmocnionych
Obecna na rynku od ponad 15 lat firma mPTech od początku stawia na rozbudowaną ofertę. Na początku były to telefony klasyczne, dla seniorów oraz smartfony marki myPhone. Po kilku latach w portfolio mPTech pojawiły się telefony wzmocnione HAMMER, które dziś są liderem w swoim segmencie na rynku polskim, a niedawno dołączyły także laptopy techbite przeznaczone do nauki i pracy zdalnej. Dodatkowo mPTech dostarcza aktualnie także smartwatche, tablety i inne akcesoria z kategorii elektroniki użytkowej. Swojej przewagi konkurencyjnej firma szuka dziś nie tylko w jakości wykonania swoich urządzeń oraz szerokiej ofercie, ale także w dostarczaniu nowoczesnych technologii. – Dzięki współpracy z Google oraz największymi operatorami telefonicznymi na polskim rynku, nasze urządzenia spełniają najwyższe standardy technologiczne. Pod tym względem wyróżniamy się w naszym segmencie. Odważnie sięgamy po nowoczesne rozwiązania takie jak VoLTE, VoWiFi oraz funkcjonalność eSIM, która pozwala na zdalne aktywowanie usług operatorskich, a także korzystanie z usług wielu operatorów jednocześnie, w tym wirtualnych i stacjonarnych oraz na określony czas. Jako jedni z pierwszych wprowadziliśmy na rynek wzmocniony smartfon z 5G – HAMMER Blade 5G – mówi Piotr Spychalski, dyrektor sprzedaży mPTech.
mPTech szuka partnerów na rynkach zagranicznych
Sprzedaż zagraniczna od początku działania firmy była ważnym elementem planu rozwojowego. Dystrybucja odbywa się poprzez sieci handlowe i e-commerce w kilkunastu krajach na świecie. Obecnie największe portfolio z brandów oferowanych przez mPTech – HAMMER, myPhone i techbite – dostępne jest w Czechach, na Słowacji, Węgrzech, we Włoszech i w krajach Bałtyckich. Firma działa także na rynkach w Wielkiej Brytanii i Francji. HAMMER-y sprzedają się także na Półwyspie Iberyjskim (Portugalia i Hiszpania) oraz w Bułgarii i Rumunii. I właśnie na tych kierunkach, jak zapewnia Piotr Spychalski, firma chce się skupić. – Planujemy dalszy rozwój sieci kontaktów i partnerów w tych częściach Europy. Już teraz współpracujemy z lokalnymi operatorami i sieciami dystrybucyjnymi. Naszą przewagą jest umiejętność dopasowania funkcjonalności urządzeń do specyfiki konkretnego rynku – dodaje dyrektor sprzedaży mPTech. mPTech jest częścią Grupy Kapitałowej TelForceOne, jednego z największych producentów i dystrybutorów elektroniki użytkowej w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej, działającej na rynku od 2001 roku. Firma działa na rynku od 2007 roku i zatrudnia ponad 150 wykwalifikowanych specjalistów w kraju i na rynkach międzynarodowych.

źródło: mPTech