Zyxel łączy siły z Lumens, aby oferować proste we wdrożeniu rozwiązania AV over IP

Zyxel łączy siły z Lumens, aby oferować proste we wdrożeniu rozwiązania AV over IP. Firma Zyxel Networks, lider w dziedzinie dostarczania bezpiecznych, opartych na chmurze rozwiązań sieciowych, poinformowała dziś, że jej przełączniki zostały w pełni certyfikowane do wdrożeń z innowacyjnymi kamerami IP, nadajnikami i procesorami mediów firmy Lumens Digital Optics Inc. Integracja przyniesie korzyści firmom typu VAR, integratorom systemów i dystrybutorom z branży audio-wideo, poprzez zapewnienie prostszej obsługi, większego bezpieczeństwa, skalowalności i odporności zarządzanych systemów. Partnerstwo z Lumens następuje po tym, jak Zyxel w 2020 r. wprowadził tryb sieciowego audio-wideo (Networked AV), aby ułatwić partnerom oferowanie systemów AV do szerokiej gamy instalacji bez kompromisów pod względem wydajności streamingu.
Tryb Networked AV do zoptymalizowanego zarządzania
Instalatorzy bez doświadczenia sieciowego często mają problemy podczas przechodzenia z technologii opartej na HDMI na sieciowe audio-wideo z powodu dziesiątek protokołów używanych w przełącznikach sieciowych. Z pomocą przychodzi im tryb Networked AV firmy Zyxel: jego uproszony kreator instalacji pozwala skonfigurować całą sieć AV over IP w ciągu kilku minut. Aby uprościć instalację przełącznika sieciowego na potrzeby AV over IP, wyspecjalizowany tryb Networked AV integruje wszystkie najczęściej używane funkcje wymagane w takich środowiskach. Oprócz intuicyjnego kreatora instalacji dostępna jest specjalna konsola, która pokazuje w postaci graficznej informacje o systemie i portach, wykorzystaniu pasma oraz zużyciu energii, ułatwiając administratorom sieci zarządzanie przełącznikiem. „Zależy nam na tym żeby przejście na sieci IP było tak proste i wydajne, jak to możliwe – powiedział Kell Lin, starszy wiceprezes działu łączności sieciowej w Zyxel Networks. – Nasz tryb Networked AV zaprojektowaliśmy specjalnie z myślą o maksymalnym uproszczeniu skomplikowanej konfiguracji AV over IP. Partnerstwo z technologicznymi liderami branży sieciowego audio-wideo, takimi jak Lumens, pomoże klientom zoptymalizować wdrożenia, żeby mogli skupić się na dostarczaniu najlepszych usług audio i wideo”.
Długoterminowy trend rynkowy
Steven Liang, wiceprezes ds. rozwoju produktów w firmie Lumens, powiedział, że partnerstwo z firmą Zyxel odzwierciedla rosnące zapotrzebowanie rynku na rozwiązania AV over IP. „Jako globalny lider branży profesjonalnego audio-wideo, Lumens chce zaoferować użytkownikom niezawodne rozwiązania AV over IP – powiedział Liang. – Przesyłanie sygnałów AV przez infrastrukturę IP jest już rzeczywistością i oczekujemy, że zdominuje rynek w nadchodzących latach. Cieszymy się, że we współpracy z Zyxel Networks będziemy mogli zaoferować rozwiązania IP, które są bezpieczne, przyjazne dla użytkownika i łatwe w zarządzaniu”. Tryb Zyxel Networked AV jest dostępny w przełącznikach XS3800, GS2220 i XGS2210 od wersji oprogramowania układowego v4.70.
Więcej informacji można znaleźć pod adresem:
www.zyxel.com

Zyxel Networks
Zyxel od ponad 30 lat zapewnia użytkownikom domowym i biznesowym dostęp do Internetu, od samego początku polegając na innowacjach i usługach zorientowanych na potrzeby klientów. W 1989 roku oznaczało to modemy analogowe. Dziś to wykorzystanie sztucznej inteligencji i chmury, by zapewniać szybkie, niezawodne i bezpieczne rozwiązania sieciowe dla domu i firmy.
Zyxel jest znaczącą marką na globalnym rynku urządzeń sieciowych:
– obecny na 150 rynkach na całym świecie
– 1 mln firm pracuje lepiej, dzięki produktom marki Zyxel
– 100 milionów urządzeń łączących na globalną skalę
Obecnie, Zyxel tworząc sieci przyszłości, uwalnia potencjał i spełnia wymagania nowoczesnych miejsc pracy – wspiera ludzi w biurze, codziennym życiu i w czasie wolnym.
Dołącz do nas na Facebooku i LinkedIn!

źródło: Zyxel