FRITZ!Repeater 3000 AX: nowy trójzakresowy wzmacniacz sygnału z Wi-Fi 6 pokryje nawet duże mieszkania

FRITZ!Repeater 3000 AX: nowy trójzakresowy wzmacniacz sygnału z Wi-Fi 6 pokryje nawet duże mieszkania.
– Wysoka wydajność dzięki trzem modułom radiowym z ośmioma antenami
– Łatwa konfiguracja za naciśnięciem jednego przycisku
– Znajdź idealną lokalizację dzięki FRITZ!App WLAN
Firma AVM, niemiecki producent rozwiązań sieciowych, wprowadza do Polski FRITZ!Repeater 3000 AX, trójpasmowy wzmacniacz sygnału rozszerzający funkcjonalność sieci domowej o szybkie Wi-Fi 6 i inteligentną technologię Mesh. Dzięki trzem modułom radiowym, wyposażonym w łącznie osiem anten, nowy repeater oferuje wysoką, łączną prędkość transmisji danych do 4 200 Mbit/s, co przekłada się na wyższe transfery zarówno w przypadku urządzeń końcowych, jak i w transmisji pomiędzy wzmacniaczem a centralnym routerem w sieci domowej. A dzięki dwóm wbudowanym portom LAN, dane można przesyłać z gigabitowymi prędkościami. Za pomocą nowego wzmacniacza FRITZ!Repeater 3000 AX i systemowi Mesh Wi-Fi, w połączeniu z routerem FRITZ!Box, można łatwo zbudować inteligentną sieć domową, która optymalnie pokryje zasięgiem nawet duże mieszkania, składające się z wielu pokoi, a także domy.. Dla użytkownika oznacza to jedno: wszystkie aktywności w internecie, tj. wideo, gry, telekonferencje, filmy i in. będą działały płynnie przy równoczesnym korzystaniu z nich kilku osób oraz w każdym pomieszczeniu domu. Najwyższą jakość transmisji i odbioru zapewnia także pionowa budowa wzmacniacza. Nowy FRITZ!Repeater 3000 AX to kolejne wydajne urządzenie w portfolio AVM, które wspiera system Mesh i pozwala na modułową rozbudowę każdej sieci domowej.
To wzmocni domową sieć: trzy moduły radiowe i Wi-Fi 6
Wzmacniacz FRITZ!Repeater 3000 AX jest wyposażony w trzy moduły radiowe: jeden pracujący w paśmie 2,4 GHz i dwa kolejne pracujące w paśmie 5 GHz. Zgodnie z filozofią trójpasmowych wzmacniaczy firmy AVM, jeden z modułów radiowych 5 GHz jest dedykowany obsłudze bezprzewodowej komunikacji z routerem FRITZ!Box, stanowiącym centrum sieci Mesh. Moduł ten, aby zapewnić stabilne połączenie, obsługuje cztery strumienie danych. Dwa pozostałe moduły radiowe – każdy obsługujący dwa strumienie – przeznaczone są do realizacji połączeń z urządzeniami końcowymi. Dzięki takiej architekturze możliwe jest osiągnięcie sumarycznej przepustowości urządzenia do 4 200 Mbit/s. FRITZ!Repeater 3000 AX obsługuje standard Wi-Fi 6, dzięki czemu może jednocześnie i sprawnie obsługiwać wiele urządzeń końcowych z wymaganą prędkością – nawet w lokalizacjach o dużym zagęszczeniu użytkowników, gdzie działa wiele sąsiadujących sieci Wi-Fi. Dwa wbudowane w urządzenie porty LAN umożliwiają także integrację z siecią urządzeń nieposiadających interfejsów radiowych za pomocą kablowego ethernetu o gigabitowej przepustowości.
Crossband repeating, Mesh Wi-Fi steering
Innowacyjne, rozbudowane funkcje, takie jak crossband repeating, Mesh Wi-Fi steering i mechanizm automatycznej naprawy połączenia sprawiają, że sieć Wi-Fi Mesh oparta na produktach FRITZ! zapewnia w każdych warunkach najwyższe możliwe transfery. Konfiguracja sieci Mesh Wi-Fi opartej na routerze FRITZ!Box jest przy tym łatwa jak nigdy dotąd i wymaga tylko naciśnięcia jednego przycisku. Bezpłatna aplikacja FRITZ!App WLAN pomaga użytkownikom znaleźć najlepszą lokalizację dla wzmacniacza. Ponieważ wzmacniacz FRITZ!Repeater 3000 AX współpracuje również z routerami innych producentów, użytkownicy mogą szybko rozbudować swoją sieć domową.

Dane techniczne w skrócie:
– Trójzakresowy wzmacniacz Wi-Fi Mesh z obsługą Wi-Fi 6
– Współpraca z routerami FRITZ!Box oraz rozwiązaniami innych producentów
– Trzy moduły radiowe, wyposażone łącznie w osiem anten: 2 x 5 GHz (4×4/2×2) i 1 x 2,4 GHz (2×2)
– Sumaryczna szybkość bezprzewodowej transmisji danych do 4200 Mbit/s: 2400 i 1200 Mbit/s w paśmie 5 GHz i 600 Mbit/s w 2,4 GHz (szerokość kanału 80 MHz, obsługiwane jest także 160 MHz w paśmie 5 GHz)
– Dedykowany interfejs radiowy 5 GHz do połączenia szkieletowego z routerem lub kolejnym wzmacniaczem
– Kompatybilność ze starszymi standardami Wi-Fi
– Inteligentne mechanizmy, takie jak Mesh steering, zapewniają optymalne działanie Wi-Fi
– Obsługa nowego standardu szyfrowania WPA3
– 2 x gigabitowy port LAN
– Aplikacja FRITZ!App WLAN do wyboru optymalnej lokalizacji
– Łatwa konfiguracja za naciśnięciem jednego przycisku
– System operacyjny FRITZ!OS z funkcjami dostępu do Wi-Fi dla gości, reżimem nocnym itp. oraz regularne aktualizacje oprogramowania
– Gwarancja producenta: 5 lat
– Sugerowana cena brutto: 163 euro
– Produkt dostępny w Strefie Marek Allegro:
https://allegro.pl/uzytkownik/SMA-FRITZBox oraz
w sklepie partnerskim:
https://fritzbox.com.pl/

Więcej informacji:
https://pl.avm.de/produkty/fritzwlan/fritzrepeater-3000-ax/

AVM w social mediach:
https://www.facebook.com/FRITZBoxPolska
https://twitter.com/AVM_PL
https://pl.avm.de/

źródło: AVM