Premiera HUAWEI FreeBuds 5 w Polsce, czyli futurystyczny design z gwarancją wysokiej jakości dźwięku

Premiera HUAWEI FreeBuds 5 w Polsce, czyli futurystyczny design z gwarancją wysokiej jakości dźwięku. Warszawa, 17 kwietnia 2023 r. – Huawei CBG Polska prezentuje najnowsze słuchawki douszne – HUAWEI FreeBuds 5. Model ten, będący następcą popularnych HUAWEI FreeBuds 4, oferuje znaczne udoskonalenia, z wyjątkowym wyglądem i certyfikatem jakości dźwięku Hi-Res na czele. Nowy model cechuje się ponadto świetnym dopasowaniem, długą żywotnością baterii aż do 30 h, a także możliwością połączenia z dwoma dowolnymi urządzeniami. Jest to produkt dla modnych i wymagających słuchaczy, którzy zamiast kompromisu, wybierają wielofunkcyjny produkt.
Styl i komfort na najwyższym poziomie
HUAWEI FreeBuds 5 to świetny wybór dla pasjonatów designu, a to dzięki futurystycznym, opływowym kształtom. Zostały stworzone tak, by zerwać z powtarzalnym, kojarzącym się z funkcjonalnością wyglądem. Uzupełniają styl użytkownika jednocześnie gwarantując komfort podczas noszenia. Ich niepowtarzalny kształt inspirowany jest krzywiznami kropli księcia Ruperta, a precyzyjna konstrukcja słuchawek sprawia, że dostosują się do niemal każdego ucha, wyglądając przy tym awangardowo. Zadbano również o optymalne umiejscowienie elementów, takich jak przetwornik, bateria czy obwód sterujący, dzięki czemu dostarczana jest najlepsza jakość dźwięku przy najwyższym komforcie. Słuchawki skrywają się w lekkim i komfortowym etui o zaokrąglonym kształcie, które jest tak kompaktowe, że zmieści się nawet w najmniejszej kieszeni. Na fanów klasyki czekają wersje biała oraz srebrna, a dla wielbicieli modnego wzornictwa czeka wersja w kolorze koralowym.
Usłysz najdrobniejsze niuanse
Dzięki wykorzystaniu technologii kodowania dźwięku LDAC™, HUAWEI FreeBuds 5 uzyskały certyfikat Hi-Res Audio Wireless. Dzięki temu generowany przez nie dźwięk jest czysty i bogaty w szczegóły, a to za sprawą transmisji danych w wysokiej rozdzielczości do 990 kb/s i z częstotliwości próbkowania 96 kHz / 24 bit, typowej dla materiałów Hi-Fi. Najnowszy model słuchawek to również zapewnienie wyrazistego i soczystego basu, za który odpowiada dynamiczny przetwornik z podwójnym obwodem magnetycznym oraz zoptymalizowana, autorska konstrukcja. Te innowacyjne rozwiązania sprawiają, że zwiększony jest przepływ powietrza, przy jednoczesnym minimalizowaniu oporu podczas drgań membrany, co jest znaczącą przewagą w porównaniu do wykorzystywanego w większości słuchawek typowego magnesu. HUAWEI FreeBuds 5 zachwycają ultragłębokim basem w zakresie nawet od 16 Hz, a to wszystko dzięki zwiększonej o 30% czułości w niskich częstotliwościach. Aby zapewnić wrażenia dźwiękowe na jeszcze wyższym poziomie, słuchawki wyposażono w adaptacyjny korektor EQ, który automatycznie dostosuje dźwięk w oparciu o szczelność i dopasowanie do kanału słuchowego. Słuchawki posiadają również zdolność płynnej regulacji pasm dźwięku w zakresie od 100 Hz do 2 kHz, a to wszystko w ciągu zaledwie 2 sekund. To połączenie zapewnia najwyższy poziom wrażeń podczas słuchania ulubionej muzyki.
Ulubiona muzyka bez przerw
HUAWEI FreeBuds 5 wyróżniają się wydłużonym czasem użytkowania, nawet do 30 h słuchania muzyki i rozmów głosowych bez ANC lub 20 h przy włączonej redukcji szumów, z wykorzystaniem stylowego i kompaktowego etui ładującego. Bateria w słuchawkach pozwala na ciągłe użytkowanie przez 5 h bez ANC lub przez 3,5 h przy włączonym ANC, na jednym ładowaniu. Istotną przewagą jest wsparcie dla technologii szybkiego ładowania, dzięki której wystarczy zaledwie 5 minut w etui, aby korzystać ze słuchawek przez kolejne dwie godziny. Pełne ładowanie słuchawek trwa nieco ponad 20 minut. Etui obsługuje ładowanie bezprzewodowe, a także zwrotne z telefonu lub tabletu.
Funkcjonalne w każdych warunkach
Dzięki inteligentnej łączności, słuchawki mogą jednocześnie działać np. z laptopem i telefonem, z związku z czym również podczas pracy można na nich błyskawicznie odebrać połączenie ze smartfonu. Stopień ochrony IPX4 zapewnia wyższy komfort i funkcjonalność, pozwalając na bezproblemowe użytkowanie słuchawek w deszczowe dni lub podczas treningu. Słuchawki są również odporne na pył.
Otwórz aplikację HUAWEI AI Life, aby doświadczyć więcej interaktywnych funkcji
Aplikacja HUAWEI AI Life (dostępna na systemy Android i iOS) umożliwia dostęp do wielu użytecznych i ciekawych, interaktywnych funkcji, takich jak znalezienie słuchawek, wykrywanie ich noszenia, dopasowywanie wkładek dokanałowych, czy wreszcie regularna aktualizacja ich oprogramowania.
Dostępność i cena
Sugerowana cena detaliczna HUAWEI FreeBuds 5 w Polsce wynosi 699 zł. Słuchawki można nabyć u partnerów biznesowych Huawei: u operatorów sieci Plus oraz T-Mobile, jak również w sklepach sieci Media Expert, Media Markt, RTV Euro AGD, x-kom i Komputronik, a także w oficjalnej Strefie Marki na Allegro oraz na platformie Amazon. Klienci sklepu Huawei.pl w ramach oferty premierowej w okresie od 17 do 30 kwietnia 2023 r. otrzymają etui zabezpieczające w prezencie oraz usługę uprawniającą do zniżki 50% przy zakupie nowej słuchawki w miejsce zagubionej lub zniszczonej. Na kupujących czekają dodatkowe korzyści w postaci szybkiej dostawy, dodatkowej obniżki o wartości 50 zł za zapisanie się na newsletter oraz zdobycia punktów w programie lojalnościowym, które można wymienić na zniżki. Szczegóły dostępne są u Sprzedawców.

Specyfikacja techniczna HUAWEI FreeBuds 5:

Słuchawki
Wersja Bluetooth – Bluetooth: Bluetooth 5.2
– Jednoczesne połączenie Bluetooth z dwoma urządzeniami: obsługiwane
– Automatyczne parowanie: obsługiwane*
– Wykrywanie założenia: obsługiwane**
*Wymaga smartfonu lub tabletu z systemem EMUI 10.1 lub nowszym.
**Wymaga smartfonu lub tabletu z systemem HarmonyOS 3.0 lub nowszym.
Wspierane protokoły A2DP 1.3, Hands-free profile (HFP) 1.7, AVRCP 1.6
Ładowanie Poprzez etui ładujące
Czas i sposób ładowania ok.20 minut dla słuchawek (w etui ładującym)
ok. 40 minut dla etui ładującego bez słuchawek (przewodowo)
ok. 240 minut dla etui ładującego bez słuchawek (bezprzewodowo)
Bateria 42 mAh (min.)
Czas pracy na baterii Odtwarzanie muzyki na jednym ładowaniu:
5 h (wyłączona redukcja szumów), 3,5 h (włączona redukcja szumów)
Odtwarzanie muzyki przy użyciu etui ładującego:
30 h (wyłączona redukcja szumów), 20 h (włączona redukcja szumów)Dane na podstawie wewnętrznych testów laboratoryjnych Huawei, przy użyciu HUAWEI FreeBuds 5 i HUAWEI P50 Pro w wersji HarmonyOS 3.0. Etui obsługuje ładowanie bezprzewodowe oraz przewodowe (USB-C). Odtwarzanie: dane na podstawie wewnętrznych testów laboratoryjnych Huawei, słuchawki połączone z telefonem przez Bluetooth, przy głośności na poziomie 50% i włączonej aktywnej redukcji szumów podczas odtwarzania plików AAC, do momentu rozładowania jednej z słuchawek.
Zakres częstotliwości 16 Hz do 40000 Hz (dla odtwarzania dźwięku)
Kodek A2DP LDAC™ HD, AAC, SBC, L2HC2.0, LC3 (do gier)
Głośnik Dynamiczny przetwornik magnetyczny LCP 11 mm
Mikrofony 3 (2x zewnętrzne + wewnętrzny)
Waga 5,4 g
Wymiary

(Wysokość x Szerokość x Grubość)

32,4 mm x 17,6 mm x 22,8 mm
*Wymiary i waga produktu mogą nieznacznie różnić się dla poszczególnych produktów.
Certyfikaty SRRC, BQB, Halogen-free, RoHS

 

Etui ładujące
Port ładowania USB-C
Przyciski Przycisk parowania.
1.  Tryb parowania: Otwórz etui ładujące i pozostaw słuchawki w etui, a następnie naciśnij i przytrzymaj przycisk przez dłużej niż 2 sekundy.
2.  Przywracanie słuchawek do ustawień fabrycznych: Otwórz etui do ładowania i pozostaw słuchawki w środku, a następnie naciśnij i przytrzymaj przycisk przez dłużej niż 10 sekund. Spowoduje to wyczyszczenie wszystkich danych dotyczących parowania.
3.  Resetowanie etui ładującego: Naciśnij i przytrzymaj przycisk przez ponad 16 sekund.
Wskaźnik Dioda LED na zewnątrz etui informuje o ładowaniu słuchawek i etui, zmieniając kolor na czerwony, żółty, zielony lub biały, w zależności od stanu.
Wejście 5 V/2 A
Czas ładowania Ładowanie przewodowe: 40 minut (bez słuchawek)
Ładowanie bezprzewodowe: ok. 4 h (ze słuchawkami)
*Dane pochodzą z testów laboratoryjnych Huawei, przeprowadzonych w kontrolowanej temperaturze 25°C.
Bateria Pojemność: 505 mAh (min.)
Waga 45 g
Wymiary

(W x Sz x G)

66,6 mm x 50,1 mm x 27,3 mm
*Wymiary i waga produktu oraz powiązane specyfikacje są jedynie wartościami teoretycznymi. Parametry mogą różnić się dla poszczególnych produktów.
W zestawie Słuchawki, etui ładujące, opcjonalne nakładki na słuchawki (2 pary), przewód ładujący USB-C, skrócona instrukcja obsługi

źródło: Huawei