Orange zasięg: operator uruchomił nową stację w turystycznym Trzcińsku na Dolnym Śląsku

Orange uruchomił nową stację bazową w turystycznej miejscowości Trzcińsko w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim, gm. Janowice Wielkie. Stacja pokryje również część biegu linii kolejowej Republika Czeska – Polana Jakuszycka – Szklarska Poręba – Jelenia Góra – Wrocław, w sąsiedztwie miejscowości Trzcińsko. Przy okazji uruchomienia nowej stacji bazowej zmieniono również parametry emisji stacji T-Mobile na maszcie Play w sąsiednim Radomierzu (69588N!). Nie zmienia to postaci rzeczy, że pilnie, od lat potrzebna jest wszystkim operatorom dedykowana stacja bazowa w gminnej miejscowości Janowice Wielkie, w których zlokalizowana jest również jedna z istotniejszych stacji kolejowych na szlaku, o którym mowa wyżej. Z nowego obiektu Orange w Trzcińsku, mimo najszczerszych chęci operatorów, z racji trudnej topografii terenu sygnał do Janowic Wielkich nie dotrze. Nowa stacja Orange pracuje w oparciu o trzy sektory, z wykorzystaniem pasm: LTE800/LTE1800 i LTE2100. Kodowy numer stacji: 609603N!
Współrzędne geograficzne lokalizacji: 50.875944N / 15.888361E.
Będąc w temacie biegu linii kolejowej od granicy Państwa z Republiką Czeską po Wrocław – każdemu z operatorów potrzebna jest również od zaraz stacja bazowa w miejscowości Sędzisław (również jedna z bardziej istotnych stacji kolejowych na szlaku), dodatkowe stacje w Wałbrzychu oraz stacje bazowe, które byłyby w stanie dokryć wspomnianą linię kolejową pomiędzy Imbramowicami – gdzie swojego obiektu nie ma już tylko Plus – a Wrocławiem. Na pokrycie sygnałem, na tym samym szlaku kolejowym – oczekuje również turystyczny Wojanów koło Jeleniej Góry. Tu z kolei stację bazową planuje Plus, ale znając tendencje tego operatora do przesuwania terminów realizacji inwestycji, w tym do nagłego wypadania pozycji z planów – inwestycja nie jest pewna dopóki nie będzie widać, że rozpoczęły się jakiekolwiek prace.

Przy okazji nowej stacji w niedalekim sąsiedztwie linii kolejowej Jelenia Góra – Wrocław – przypominamy operatorom o zaniedbanej zasięgowo linii kolejowej od Jeleniej Góry, przez Rybnicę, Starą Kamienicę, Kwieciszowice, Gryfów Śląski, Zarębę, przez Zgorzelec do Gorlitz – niemieckiego miasta, graniczącego z Polską. Lada moment wystartuje również turystyczna linia kolejowa od Gryfowa Śląskiego do Mirska, a potem do Świeradowa-Zdroju. Tu w zakresie zapewnienia pokrycia sygnałem sieci również u każdego z operatorów pozostało bardzo wiele. Jeśli kolej dotrze do Świeradowa-Zdroju są również szanse na docelowy dojazd pociągiem od tego kierunku do kolejnego miasta w Republice Czeskiej.

źródło: informacja własna