T-Mobile jakość sieci: sygnał operatora od centrum Jeleniej Góry po Pałac Lenno w Łupkach

Po wyłączeniu segmentu 3G w sieci T-Mobile wybraliśmy się na turystyczną przejażdżkę od śródmieścia Jeleniej Góry do urokliwego Pałacu Lenno w miejscowości Łupki, w sąsiedztwie miasta Wleń (pow. lwówecki, woj. dolnośląskie). Naszym Czytelnikom prezentujemy poniżej jakość sygnału sieci T-Mobile w drodze. Podkreślmy – pozostawiającego wiele do życzenia, co znaczy że podobnie jak w Polkomtelu – również u tego operatora w wielu miejscach pozostało niemało do zrobienia. W drodze po prostu brakuje stacji.
Opis czcionek w pliku logu:
a) czcionka standardowa: zasięg w LTE
b) czcionka wytłuszczona: zasięg w segmencie GSM, ze stacji odległych od terminala mniej niż 5 kilometrów
c) czcionka jasna niebieska wytłuszczona: sygnał sieci w segmentach LTE i GSM ze stacji odległych od terminala o więcej niż 5 kilometrów
d) czcionka czerwona wytłuszczona: przejazd bez sygnału sieci
Przebieg trasy:
Jelenia Góra – Jeżów Sudecki – Czernica – Nielestno – Wleń – Łupki Pałac Lenno
W pałacu oprócz miejsc hotelowych odnajdziemy również sposobność spożycia posiłku, ale również podziwiania jego architektury. Będziemy mieli także możliwość zobaczenia ruin Zamku Wleń w sąsiedztwie (z przewodnikiem), zabytkowego przypałacowego kościoła pw. Św. Jadwigi Śląskiej oraz podziwiania cudnych widoków.
plik logu jakości sygnału T-Mobile od Jeleniej Góry po Pałac Lenno

Wewnątrz Pałacu Lenno, w restauracji na parterze przy oknie, w sieciach operatorów globalnych otrzymujemy na przemian sygnał sieci ze stacji: Wleń, Klecza oraz Strzyżowiec. Podobnie jest na zewnątrz pałacu.
A. zrzuty ekranów aplikacji testowych dla sieci T-Mobile
B. zrzuty ekranów aplikacji testowych dla sieci Orange
Test speedtest w Orange był zawieszany mimo podejmowania kilku prób

Dla tej samej trasy i sieci Plus oraz Play testy zrealizujemy przy okazji. Nie spodziewamy się jednak wielkiej różnicy, ponieważ obaj konkurenci T-Mobile, których nazwa rozpoczyna się od “P” sytuację w zakresie obecności stacji bazowych w drodze mają podobną, choć różnice są na innych odcinkach. Ponadto Plus jako jedyny operator nie posiada stacji w miejscowości Klecza, która to dla obsługi terminala w trasie, którą przejechaliśmy wiele razy bywa kluczowa.

źródło: informacja własna