Nowe przełączniki dostępowe L3 firmy Zyxel – pomagają sprostać rosnącym wymogom w zakresie przepustowości

Nowe przełączniki dostępowe L3 firmy Zyxel – pomagają sprostać rosnącym wymogom w zakresie przepustowości. Zyxel Networks, lider w dostarczaniu bezpiecznych, opartych na chmurze rozwiązań sieciowych, zaprezentował nową serię przełączników dostępowych XGS2220 warstwy 3, aby pomóc małym i średnim przedsiębiorstwom nadążyć za wymaganiami stawianymi ich sieciom. Rosnące oczekiwania dotyczące przepustowości i zwiększające się możliwości najnowszych urządzeń, w tym bezprzewodowych punktów dostępowych Wi-Fi 6/6E, laptopów, serwerów i stacji roboczych, stanowią ogromne obciążenie dla sieci. Seria XGS2220 oferuje małym i średnim przedsiębiorstwom, hotelom, szkołom, integratorom systemów i dostawcom usług przełącznik, który jest wszechstronny, bogaty w funkcje i stanowi dobrą odpowiedź na współczesne wymogi.
Kompleksowe rozwiązania spełniające wszelkie potrzeby
Seria XGS2220 obejmuje sześć różnych modeli, w tym wersje z 24 lub 48 portami gigabitowymi do standardowych połączeń sieciowych, trzy modele PoE do instalacji o dużym poborze mocy oraz model tylko światłowodowy do agregacji światłowodów, który umożliwia gigabitową modernizację wielu urządzeń w różnych infrastrukturach sieciowych.
Łatwe podłączenie, elastyczne zarządzanie
Przedsiębiorstwa mogą zarządzać przełącznikami serii XGS2220 według uznania, czy to w trybie samodzielnym, czy w trybie zarządzanym w chmurze Nebula, dostosowując je w zależności od potrzeb. Seria XGS2220 oferowana jest z roczną licencją Nebula Pro, która zapewnia zaawansowaną technologię IGMP, alerty analityki sieciowej i inne mechanizmy, które pozwalają resellerom, dostawcom usług zarządzanych i administratorom sieci zapoznać się z prostotą, skalowalnością i elastycznością rozwiązania sieciowego Nebula firmy Zyxel. – Linia XGS2220 to odpowiednie rozwiązanie w obliczu rosnących wymogów dotyczących przepustowości, jakie generują nowoczesne urządzenia – skomentował Kell Lin, Senior Associate Vice President Zyxel Networking SBU – Nowa seria przełączników została zaprojektowana tak, aby poradzić sobie z obciążeniem. Zapewnia również nowe funkcje i opcje zarządzania, które maksymalnie ułatwiają obsługę.


Najważniejsze cechy najnowszej serii XGS2220 firmy Zyxel to:
Budżet mocy z zapasem: 400W do 960W, z łatwością obsłuży punkty dostępowe Wi-Fi 6/6E, VoIP, monitoring i sieciowe urządzenia AV.
Elastyczne łącza uplink: Sześć łączy uplink 10G, cztery 10G SFP+ i dwa 10G Multi-Gig RJ 45.
Tryb sieciowy AV: Z trybem sieciowym AV gotowym do obsługi ekranów w szkołach, barach sportowych i innych miejscach; kreator konfiguracji upraszcza instalację, podczas gdy wyspecjalizowany pulpit trybu AV prezentuje przydatne elementy.
Odpowiedni do zastosowań korporacyjnych: Funkcje warstwy 2 (tunelowanie QinQ VLAN, translacja VLAN) oraz możliwości routingu statycznego warstwy 3.
Wysokiej jakości, inteligentna konstrukcja: Zbudowany z trwałych materiałów; wyposażony w adaptacyjny, energooszczędny i cichy system wentylatorów chłodzących.
Więcej informacji na temat nowej serii przełączników dostępowych XGS2220 L3 firmy Zyxel można znaleźć na stronie:
https://www.zyxel.com/global/en/products/switch/24-48-port-gbe-l3-access-switch-with-6-10g-uplink-xgs2220-series

źródło: Zyxel