Jelenia Góra zasięg: Jeleniogórski Jarmark Staroci i Osobliwości 2023 już za moment

W najbliższy weekend odbędzie się kolejna edycja Jeleniogórskiego Jarmarku Staroci i Osobliwości. Podczas Imprezy wystawcy zajmują praktycznie cały obszar śródmieścia i jego obrzeża. Warto podkreślić, że z racji swojej popularności nie tylko w Polsce, ale również poza jej granicami – Jarmark uznawany jest za możliwą największą edycję tego typu Jarmarków w Europie. Z powodu zainteresowania przedsięwzięciem edycja wrześniowa została rozszerzona również na kwiecień – stąd w roku możemy gościć wystawców i handlowców na tak dużej imprezie dwa razy. Miasto co prawda od lat nie staje na wysokości zadania w zakresie zapewnienia miejsc parkingowych – pożądanych zresztą nie tylko przy okazji Jarmarku Staroci i Osobliwości, ale także dla potrzeb turystów przez cały rok oraz mieszkańców na co dzień, ale to już osobna kwestia. Choć wizerunek miasta na tym cierpi – zaś przy tak dużych imprezach jak Jarmark – w mieście, przy dojeździe do centrum panuje komunikacyjny chaos – w temacie od lat nic się nie dzieje. Wracając do tematów branżowych – warto zapytać, czy operatorzy śledzą to, co dzieje się w różnych częściach kraju, aby zapewnić należytą jakość swoich sieci choćby na takie okoliczności jak Jeleniogórski Jarmark? Sytuacja w zakresie pracujących instalacji stacji bazowych wygląda w otoczeniu obszaru, gdzie będzie występować największy ruch podczas Jeleniogórskiego Jarmarku Staroci i Osobliwości 2023 następująco:
a) operatorzy globalni:
– stacja przy ul. Sobieskiego 56
– stacja przy ul. Mostowej 2
– stacja przy ul. 1-go Maja 27
– stacja przy ul. 1-go Maja 76
b) Plus:
– stacja przy ul. Groszowej
– stacja przy Pl. Kościelnym 1
– stacja przy ul. Pocztowej 8/9 (GUL – stacja dookólna)
c) Play:
– stacja przy Pl. Niepodległości 1
– stacja przy Pl. Kościelnym 1
Najmłodszy operator w zakresie pokrycia śródmieścia Jeleniej Góry – nie tylko wewnątrz budynków – ma ogromne braki. W obszarze, o którym mowa od dawna planowane są stacje w punktach:
– przy ul. 1-go Maja 27
– przy ul. 1-go Maja 86
Niestety żadna ze stacji wyżej dotąd nie powstała. Podobnie nie powstała planowana stacja Play w miejscowości Pokrzywnik w województwie dolnośląskim, w powiecie lwóweckim, w bezpośrednim sąsiedztwie turystycznego obszaru Jeziora Pilchowickiego.

źródło: informacja własna (wk)