Nadchodzi przełom w dziedzinie weterynarii i nowy standard w opiece nad zwierzętami – VetApp

Startup VetApp zapowiedział launch aplikacji, która przyniesie znaczące zmiany w obszarze opieki zdrowotnej zwierząt oraz zapewni unikalne korzyści zarówno lekarzom weterynarii, jak i właścicielom. W pierwszej kolejności aplikacja zostanie udostępniona Polakom. Podczas konferencji Web Summit w Portugalii firma ogłosiła i zaprezentowała swoje przełomowe rozwiązanie pozwalające na profesjonalną pre-diagnozę w oparciu o autorskie algorytmy czerpiące wiedzę z bazy materiałów weterynaryjnych z całego świata. To znacząca zmiana dla opiekunów zwierząt domowych – dzięki sztucznej inteligencji w kilka chwil będą w stanie dowiedzieć się, co dolega i w jaki sposób mogą pomóc swojemu pupilowi. „VetApp powstał z troski o zwierzęta. Gdy wiemy, co może być przyczyną złego samopoczucia naszego zwierzaka, możemy natychmiastowo zareagować i pomóc – nasza aplikacja w kilka sekund postawi wstępną diagnozę, wskaże dalsze rekomendacje postępowania i w razie potrzeby ułatwi konsultację z lekarzem weterynarii. To nieocenione wsparcie dla właścicieli zwierząt domowych – mówi Mariusz Andrych, CEO VetApp. Aplikacja VetApp jest aplikacją webową i nie wymaga wcześniejszej rejestracji. Użytkownicy mogą korzystać z niezawodnej technologii 24/7 bezpłatnie. Stworzony raz profil zwierzaka, zostaje zapamiętany, by korzystanie z aplikacji było szybkie i wygodne.
Zyskają też lekarze weterynarii
Dla lekarzy weterynarii VetApp to wsparcie w codziennej pracy – aplikacja może pełnić funkcję wirtualnego asystenta, który ułatwi diagnostykę, zbieranie wywiadu, podpowie najbardziej prawdopodobne jednostki chorobowe czy pomoże w interpretacji wyników badań klinicznych i laboratoryjnych zwierząt. Aplikacja VetApp to również możliwość dotarcia do nowych klientów i zwiększenie przychodów poprzez dodatkowe wideokonsultacje. „Przeprowadziliśmy szereg badań w zakresie potrzeb lekarzy weterynarii, by stworzyć narzędzie, które będzie pełnić rolę profesjonalnego, wirtualnego asystenta. Aplikacja VetApp została rozbudowana o dodatkowe funkcje dostępne jedynie dla praktyków weterynarii – mogą potwierdzić w niej postawioną diagnozę, otrzymać wskazówki leczenia, dalszego postępowania czy prowadzić profile pacjentów. VetApp to również bezpieczeństwo w zakresie wstępnego wywiadu i przekazywania objawów choroby zwierząt domowych.” – dodaje Mariusz Andrych. VetApp ma na celu usprawnienie codziennej opieki nad zwierzętami i usprawnienie komunikacji między lekarzami weterynarii a właścicielami zwierząt. Od momentu testów aplikacja zdobyła uznanie wielu profesjonalistów oraz opiekunów zwierząt. Już wkrótce usługa będzie ogólnodostępna. Obecnie trwa nabór ekspercki – VetApp zaprasza wszystkich lekarzy weterynarii do współpracy przy rozwoju projektu.

VetApp to przełom w dziedzinie weterynarii i pierwsza taka aplikacja na świecie. Autorskie algorytmy napędzane sztuczną inteligencją w niezawodny sposób diagnozują jednostki chorobowe oraz podpowiadają metody leczenia wszystkich gatunków psów i kotów. Podstawą systemu jest opracowany przez światowy zespół ekspertów weterynarii algorytm postępowań, wspierany  zebranymi publikacjami weterynaryjnymi z całego świata. Całość systemu napędza nowoczesna technologia bazująca na sztucznej inteligencji i uczeniu maszynowym, aby całość działała błyskawicznie, z niemalże 100% precyzją.

źródło: informacja prasowa VetApp