Zyxel Networks prezentuje przełącznik typu plug-and-play do obsługi szybkich połączeń i PoE o dużej mocy

Nowa seria XMG-100 zapewnia prędkości 2,5G wraz z łącznością uplink 10G i możliwościami PoE++.  Zyxel Networks, lider w dostarczaniu bezpiecznych, opartych na sztucznej inteligencji rozwiązań sieciowych w chmurze, wprowadził dziś na rynek serię niezarządzalnych przełączników 2.5GbE – XMG-100. Te przyjazne dla użytkownika urządzenia typu plug-and-play zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić wysoką przepustowość i obsługę Power-over-Ethernet (PoE) dla wielu urządzeń. Przełączniki XMG-100, dostępne w wersjach 5-portowych i 8-portowych, zapewniają prostą konfigurację i szybką prędkość 2,5G na wszystkich portach. Idealnie nadają się do podłączania urządzeń takich jak najnowsze punkty dostępowe Wi-Fi 6/6E lub Wi-Fi 7, kamery monitoringu IP, telefony VoIP, odtwarzacze multimedialne i inteligentne urządzenia domowe, takie jak światła LED i czujniki bezpieczeństwa. Przełączniki XMG-100 są również wyposażone w dodatkowy światłowodowy port uplink 10G (SFP+), który umożliwia łatwe podłączenie do urządzeń NAS i małych serwerów w celu szybkiego przesyłania dużych plików oraz treści wideo i obrazów.
Łatwa instalacja
Obsługa standardu PoE++ umożliwia zasilanie wielu urządzeń bezpośrednio z przełącznika, dzięki czemu podłączenie i korzystanie z wielu urządzeń jest łatwe i wygodne. Modele 5-portowe (XMG-105HP) i 8-portowe (XMG-108HP) PoE mają całkowity budżet mocy odpowiednio 70W i 100W. Dostępna jest również wersja 8-portowego przełącznika bez PoE (XMG-108). Te przełączniki o zerowej konfiguracji mogą być instalowane i używane z istniejącymi kablami Cat5, co pozwala obniżyć koszty i jeszcze bardziej uprościć wdrożenie.
Energooszczędna konstrukcja
Konstrukcja bez wentylatora, w połączeniu z solidną metalową obudową i wydajnym rozpraszaniem ciepła, zapewnia cichą pracę i oszczędność energii. Dzięki szerokiemu zakresowi temperatur pracy od -20°C do +40°C i niewielkim rozmiarom, przełączniki serii XMG-100 można łatwo umieścić na komputerach stacjonarnych, zamontować na ścianach lub w niewielkich przestrzeniach. “Wraz z pojawieniem się Wi-Fi 6 i Wi-Fi 7, standard 2.5G stał się nowym punktem odniesienia dla przełączników Ethernet” – komentuje Kell Lin, starszy wiceprezes Zyxel Networks Networking Strategic Business Unit. “Nasza seria XMG-100 to najlepszy wybór wśród wszystkich przełączników 2.5G. Oferuje ultra-wysoką wydajność, trwałość, wyjątkowy budżet PoE ++ i elastyczność łączenia się z sieciami 10G. Seria XMG-100 została zaprojektowana, aby zapewnić jak najlepsze doświadczenie w sytuacjach, gdzie szybkość przesyłu danych i minimalne opóźnienia są kluczowe. Seria XMG-100 ustanawia nowy standard w branży. Aby uzyskać więcej informacji na temat serii XMG-100 oraz dowiedzieć się więcej o tym, jak użytkownicy domowi mogą zmodernizować swoją sieć, odwiedź stronę:
https://www.zyxel.com/global/en/products/switch/5-8-port-2-5g-unmanaged-switch-with-10g-uplink-xmg100-series.

źródło: informacja prasowa Zyxel