MWC 2024: Deutsche Telekom zapewni dodatkową ochronę przed atakami w oparciu o własną sieć

Deutsche Telekom zapowiada na MWC 2024 nowe produkty z zakresu cyberbezpieczeństwa. Magenta Security on Net zadebiutuje już w 2025 roku i zapewni ochronę bezpośrednio z sieci, nie wymagając dodatkowego oprogramowania i konfiguracji. To unikatowe rozwiązanie przyniesie korzyści dla wszystkich urządzeń wyposażonych w karty SIM. Na targach Mobile World Congress w Barcelonie Deutsche Telekom pokazuje, w jaki sposób jego klienci będą mogli chronić się przed rosnącymi zagrożeniami w cyberprzestrzeni, które dotyczą urządzeń mobilnych. Od 2025 roku grupa DT będzie oferować nową linię produktów Magenta Security on Net, które zostaną oparte bezpośrednio na zasobach sieci i do skutecznego funkcjonowania nie będą wymagać dodatkowego oprogramowania oraz konfiguracji. Przekłada się na szeroką dostępność rozwiązania oraz możliwość rozszerzenia ochrony, by zaspokoić nawet najwyższe wymagania klientów. Dotychczas nikt nie oferował podobnego rozwiązania – prezentuje ono unikatowe i przełomowe podejście do ochrony firmowych zasobów. Dotychczasowe produkty z zakresu cyberbezpieczeństwa, mimo swojej skuteczności były czasami zbyt złożone, a ich pełne wdrożenie mogło oznaczać dla organizacji spore wyzwanie.
Prosta i skuteczna ochrona
“Dzięki ochronie opartej o naszą sieć kompletnie zmieniamy podejście do tematu cybersecurity, ale też wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów. Do tej pory, mówiliśmy dużo o tym, że swoboda korzystania z firmowej sieci niesie spore zagrożenia, ale też widzieliśmy, że profil działania niektórych firm wymaga elastycznego podejścia, co często było bardzo niebezpieczne. Dzięki Magenta Security on Net pokazujemy, że prostota i bezpieczeństwo nie muszą być pojęciami sprzecznymi” – mówi Thomas Tschersich, Chief Security Officer w Deutsche Telekom. “Nawet przy podstawowej ochronie zabezpieczamy urządzenia za pomocą karty SIM w naszej sieci i poprzez roaming”. Deutsche Telekom oferuje kilka poziomów ochrony, dostosowanych do konkretnych wymagań. Organizacje wykorzystują w swoich sieciach firmowych różne rozwiązania, od Secure Access Service Edge (SASE), po podejście zero trust, czyli mocno ograniczony dostęp do zasobów. Celem zespołu ekspertów ds. sieci i bezpieczeństwa w DT jest zapewnienie, by klienci korzystali z nowoczesnych standardów w sposób płynny i oparty na sieci mobilnej. Chodzi też o zapewnienie kluczowych funkcji SASE poprzez komunikację mobilną w sieci Deutsche Telekom oraz poprzez roaming, gdy klienci opuszczają zasoby sieci DT.
Rozwiązanie skrojone na miarę
Najbardziej wymagający klienci korzystający z produktów Magenta Security on Net mogą również uzyskać dostęp do dodatkowych poziomów bezpieczeństwa dostosowanych do ich konkretnych potrzeb. Mogą na przykład sprawdzać udostępniane treści, zanim te trafią do sieci firmowej. Bezpieczeństwo klientów dla Deutsche Telekom jest kluczową wartością, a rozwiązania Magenta Security on Net pokazują nieprzerwany rozwój całej Grupy w kierunku zapewnienia jak najlepszej i jednocześnie niewidocznej ochrony.

Więcej informacji na temat nowości prezentowanych przez Deutsche Telekom na MWC 2024 można znaleźć na tej stronie:
www.telekom.com/mwc-special
DT wraz ze swoim specjalnym stoiskiem jest obecne na targach od 26 do 29 lutego 2024 r., w hali 3 na stoisku 3M31. Kluczowe wydarzenia są dodatkowo transmitowane na żywo.
O Deutsche Telekom:
https://www.telekom.com/companyprofile
źródło: informacja prasowa T-Mobile