Kurs na cyfrową rewolucję: Mobile Vikings wprowadza rejestrację SIM przez mObywatela oraz mojeID

Od 1. marca użytkownicy Mobile Vikings, społecznościowego operatora komórkowego, mogą zdalnie potwierdzać tożsamość, aby zarejestrować kartę SIM. Opcja dostępna jest poprzez aplikacją mobilną Viking App oraz stronę internetową operatora. Założenia Mobile Vikings są proste jak wiosło: nowy proces rejestracji ma być bardziej intuicyjny i zautomatyzowany. Możliwe jest to dzięki aplikacji mObywatel i dostawcy mojeID, którzy zapewniają szybką, wygodną i bezpieczną formę cyfrowej weryfikacji tożsamości.
Bezpieczny rejs z Vikingami
Użytkownicy chcą płynąć z postępem cyfrowej identyfikacji. Odpowiedzią na ich oczekiwania są usługi cyfrowej tożsamości w aplikacji mObywatel oraz integracja z dostawcą mojeID (wykorzystującym bankowość elektroniczną). MojeID – wspierane przez wybrane banki – jest doceniane za swoją wygodę i poziom zabezpieczeń. Dlatego zostało wdrożone do procesu rejestracji kart SIM w Mobile Vikings. Rozwiązanie oparte o aplikację mObywatel jest dostępne dla wszystkich obywateli Polski. Z mojeID mogą korzystać ponad 22 miliony klientów wybranych banków.
Zdalne potwierdzanie tożsamości – jak to działa?
Użytkownik składa zamówienie na stronie operatora. Otrzymuje unikalny kod QR na swoje konto oraz w aplikacji Viking App. Za pomocą kodu – przez aplikację mObywatel – potwierdza swoją tożsamość. Kod QR maksymalnie skraca czas potrzebny na rejestrację nowej karty SIM, a przy tym eliminuje ryzyko wpisania błędnych danych. Drugą możliwością jest weryfikacja tożsamości poprzez mojeID. Po wybraniu tej opcji – wystarczy zalogować się na swoje konto bankowe i w ten sposób potwierdzić swoją tożsamość.
Krok w stronę nowoczesności
Mobile Vikings rozwija swoje usługi, aby zapewnić jeszcze więcej wygody i bezpieczeństwa. – Poprzez uproszczenie procesów nie tylko ułatwiamy użytkownikom weryfikację tożsamości, ale realizujemy kluczowy krok, umożliwiający nam wdrożenie kompleksowego cyfrowego onboardingu dla naszych usług – komentuje Jakub Grzesiczak, Product Owner w Mobile Vikings. Potwierdzanie tożsamości online to pierwszy, ale nie ostatni port Vikingów w drodze do 100% cyfrowego procesu onboardingu. Operator komórkowy z Wrocławia, jeszcze w tym roku, zapowiada realizację kolejnych kroków w stronę cyfrowej rewolucji i ulepszaniu oferty. Nowe funkcjonalności zostaną wprowadzone także dla obecnych użytkowników, zgodnie z zasadą #DlaSwoichWszystko.

Mobile Vikings – społecznościowy wirtualny operator komórkowy z Wrocławia. Działa od ponad 10 lat. Swój wzrost opiera przede wszystkim na zadowoleniu społeczności Vikingów, którzy poprzez program poleceń zapraszają znajomych do sieci. Misją Mobile Vikings jest zniesienie granic między użytkownikiem a marką, dlatego claim marki brzmi: Sieć ludzi, nie numerów. Użytkowników obsługują tylko ludzie (ahoj z botami!), a Vikingowie mają realny wpływ na kierunek rozwoju marki i chętnie angażują się w jej działanie.

źródło: informacja prasowa Mobile Vikings