Zakopane: testy jakości transmisji danych T-Mobile i Plusa

Nasz Czytelnik nadesłał nam testową korespodnencję z pobytu w Zakopanem. A możemy przeczytać jak niżej:
“Przy okazji kwietniowych odwiedzin w mieście “pod Giewontem” postanowiliśmy sprawdzić, jak wygląda kondycja operatorów w zakresie realizacji transmisji danych? Nasz terminal testowy (Samsung Galaxy S23) został wyposażony w kartę T-Mobile oraz Plus w ofertach prepaid. Z racji wizyty stricte narciarskiej, jako pierwsza została przetestowana stacja N zlokalizowana na budynku dolnej stacji PKL na Kasprowy Wierch. Tutaj przepustowości nas bardzo pozytywnie zaskoczyły.
Oto wynik z sektora skierowanego na Kuźnice:
T-Mobile:

Parametry sygnału:
Takie zaś wyniki dla sektora skierowanego na pośrednią stację PKL Myślenickie Turnie z dolnej stacji PKL na Kuźnicach:
Parametry sygnału:

Ze względu na praktycznie całkowity brak sygnału w okolicy stacji dolnej w segmencie LTE, test dla operatora Plus nie został przeprowadzony.

Kolejną przetestowaną lokalizacją była stacja na schronisku Murowaniec,  do której zalogował się terminal podczas jazdy koleją linową przy trasie Gąsienicowej. Jest to spowodowane zastosowaniem tylko jednego pasma czyli L2100 na stacji bazowej na górnej stacji PKL. Stąd też terminal nie chciał się logować do tej stacji pomimo bezpośredniego sąsiedztwa.
T-Mobile:
Parametry sygnału:

W przypadku Plusa terminal logował się na Hali Gąsienicowej do stacji jeszcze bardziej z punktu widzenia radiowego nielogicznej, bo odległej Bukowina Tatrzańska, ul. Leśna 20 Hotel Rysy!
Plus:
Parametry sygnału:

Prawdopodobnie ukształtowanie terenu sprawiło, że w przypadku Plusa zalogowaliśmy się do tak odległej stacji, a nie do tej na Myślenickich Turniach, gdzie Plus ma model L1800/900. Kolejną nawet bardziej prawdopodobną tezą jest fakt, że właśnie stacja do której się zalogowaliśmy jest lepiej wyposażona, gdyż posiada pasmo 2600 i dlatego terminal wybiera usilnie właśnie ją.”

źródło: informacja własna