Nowe abonenckie routery premium FRITZ!: wzrost wydajności dzięki Wi-Fi 7 dla światłowodów, DSL i łączy kablowych

Firma AVM po raz pierwszy w Polsce zaprezentuje nowe, topowe routery FRITZ!Box, które zapewniają szybsze i stabilniejsze łącze internetowe dla użytkowników światłowodów, sieci kablowych i DSL. Polska premiera urządzeń odbędzie się w Sopocie podczas konferencji telekomunikacyjnej PIKE (27-28 maja), gdzie AVM zaprezentuje wyposażone w Wi-Fi 7 i Zigbee: router FRITZ!Box 5690 Pro do światłowodu lub DSL, FRITZ!Box 6670 Cable i FRITZ!Box 7690 do DSL. Producent zademonstruje także modele routerów kompatybilne z technologią światłowodową XGS-PON pracujące z szybkością do 10 Gbit/s, a także dla DSL z G.fast, które uzyskują prędkość do 1 Gbit/s. Prezentowane przez AVM rozwiązania dedykowane są dla operatorów telekomunikacyjnych i lokalnych ISP, którzy poszukują dla swoich abonentów urządzeń premium. Ponieważ użytkownicy końcowi mogą samodzielnie i bez problemu podłączyć routery FRITZ!Box bezpośrednio do gniazdka światłowodowego lub kablowego i od razu korzystać z routera, dostawcy Internetu uzyskują korzyść w postaci m.in. mniejszego wysiłku po stronie służb serwisowych i instalatorskich oraz większego zadowolenia abonentów. Także wstępna konfiguracja routerów FRITZ!Box może odciążyć BOK, bowiem odbywa się w łatwy i szybki sposób: bezpłatna aplikacja MyFRITZ!App prowadzi użytkownika przez instalację krok po kroku i interaktywnie.
FRITZ!Box 5690 Pro: Nowoczesny trzyzakresowy router do obsługi Internetu światłowodowego i DSL, wykorzystujący technologię Wi-Fi 7 i Zigbee
W Sopocie AVM zaprezentuje router FRITZ!Box 5690 Pro, który dzięki zintegrowanym modemom może być używany zarówno na łączach światłowodowych, jak i DSL. Urządzenie osiąga maksymalne prędkości do 2,5 Gbit/s na dostępach optycznych i do 300 Mbit/s na łączach DSL. Aby mieć pewność, że w przyszłości bezprzewodowe przeglądanie stron, przesyłanie multimediów strumieniowych, gry i inne funkcje działały szybko i płynnie, nowy FRITZ!Box 5690 Pro oferuje bardzo wydajną trójzakresową technologię Wi-Fi Mesh także w trzecim, nowym paśmie 6 GHz. Nowy FRITZ!Box 5690 Pro obsługuje obecny standard bezprzewodowy Wi-Fi 6 w paśmie 2,4 GHz, ale także nową generację Wi-Fi 7 korzystającą z zakresów 5 i 6 GHz, charakteryzującą się mniejszymi opóźnieniami, wyższą prędkością i większą przepustowością. Zestaw 12 anten umożliwia osiągnięcie prędkości do 18,5 GBit/s. Oprócz wydajności Wi-Fi, FRITZ!Box 5690 Pro imponuje także możliwością pracy w sieci przewodowej. Posiada 2,5-gigabitowy port LAN/WAN i cztery gigabitowe porty LAN. Ten topowy model oferuje także ogromną elastyczność w zakresie budowy systemów inteligentnego domu Smart Home. Dzięki obsłudze technologii Zigbee, DECT ULE, a w przyszłości Matter, oprócz inteligentnych produktów FRITZ!, w Smart Home będzie można zintegrować urządzenia innych producentów. Posiadając wbudowaną centralkę telefoniczną ze zintegrowanymi automatycznymi sekretarkami, zaporę sieciową, Wi-Fi z dostępem dla gości, kontrolę rodzicielską i wiele innymi funkcji, FRITZ!Box 5690 Pro jest najbardziej wszechstronnym urządzeniem w cyfrowym domu użytkowników prywatnych oraz w małych biurach i oddziałach firm. Urządzenie zyskuje także przewagę nad konkurencją dzięki lepszej wydajności VPN: połączenia VPN za pośrednictwem protokołu IPsec są około dwukrotnie szybsze niż w poprzednich modelach, a dzięki WireGuard można osiągnąć wzrost nawet o 20 procent. Wprowadzenie na rynek routera FRITZ!Box 5690 Pro planowane jest na lato tego roku.
FRITZ!Box 5690 XGS: 10 gigabitów na sekundę na łączach światłowodowych
Operatorzy sieci, którzy korzystają już z technologii światłowodowej XGS-PON, będą mogli dowiedzieć się więcej na temat wydajności urządzenia FRITZ!Box 5690 XGS. Za sprawą imponującej przepustowości 10 gigabitów/s, uzyskiwanej dzięki wbudowanemu w router FRITZ!Box 5690 XGS modemowi, AVM wyznacza nowe standardy ultraszybkiego światłowodowego Internetu. Dzięki wydajnemu Wi-Fi 7 w konfiguracji 4×4, 10-gigabitowemu portowi LAN oraz pełnemu zakresowi funkcji telefonicznych, Smart Home i sieciowych, nowy router jest światłowodowym centrum komunikacji do wszystkich zastosowań cyfrowych w domu.
FRITZ!Box 6670 Cable: wielofunkcyjny router do obsługi Internetu kablowego, wyposażony w Wi-Fi 7 i Zigbee
Dostępny już router FRITZ!Box 6670 Cable umożliwia korzystanie z nowej generacji sieci bezprzewodowej Wi-Fi 7 na łączach kablowych. Nowy model kablowy dla dostępów zgodnych z DOCSIS 3.1łączy w sobie szybki Internet oraz Wi-Fi 7, zapewniając gigabitowe prędkości w całej sieci domowej. Przesyłanie strumieniowe, gry, funkcje Smart Home lub praca z domu – FRITZ!Box 6670 Cable jest idealnym routerem do wszystkich zastosowań domowych.
Premiera: FRITZ!Box 7690 – wzrost wydajności łączy DSL
W Sopocie zaprezentowany będzie nowy router do DSL, flagowy FRITZ!Box 7690, który wyznacza nowe standardy w zakresie szybkości, wydajności i wszechstronności. FRITZ!Box 7690 może korzystać ze wszystkich technologii DSL i uzyskuje prędkość do 300 MBit/s. Ten najmocniejszy model routera dla DSL obsługuje Wi-Fi 7 na częstotliwości 5 i 2,4 GHz, a dzięki konfiguracji 4×4 transmituje za pośrednictwem ośmiu anten. Aby zapewnić ultraszybkie przeglądanie stron, przesyłanie mediów strumieniowych i granie, FRITZ!Box 7690 osiąga prędkość Wi-Fi do 7,2 Gbit/s, czyli dwukrotnie większą niż poprzedni model. Nowy router wyposażony jest w dwa 2,5-gigabitowe porty LAN, z których jeden może służyć jako port WAN, na przykład do podłączenia modemu światłowodowego, natomiast dwa gigabitowe porty LAN zapewniają szybkie i niezawodne połączenie z innymi urządzeniami w sieci. FRITZ!Box 7690 ma również wiele do zaoferowania, jeśli chodzi o wydajność VPN. W wypadku korzystania z WireGuard osiągane przepustowości połączenia VPN są sześciokrotnie, a przy IPsec trzykrotnie szybsze w porównaniu do poprzednich modeli. Nowy router obsługuje inteligentne produkty FRITZ!DECT, a także te, oparte na Zigbee, co oznacza, że wiele urządzeń Smart Home innych producentów można teraz podłączyć do ekosystemu FRITZ! Smart Home. Dodatkowo, FRITZ!Box 7690 jest przygotowany do obsługi platformy Matter. Szeroki zakres funkcji sprawia, że jest to idealny wybór dla wymagających użytkowników prywatnych oraz małych biur lub oddziałów terenowych firm, którym zależy na bezpiecznych i niezawodnych połączeniach. Wprowadzenie na rynek FRITZ!Box 7690 planowane jest na lato tego roku.
Nowość: więcej możliwości dzięki FRITZ! Mesh
AVM zademonstruje dostawcom usług internetowych i firmom, w jaki sposób mogą centralnie zarządzać produktami FRITZ!. Dzięki zgodności ze specyfikacją TR-069 i technologii Mesh opartej na międzynarodowych standardach, routery FRITZ!Box mogą być również używane do zarządzania siecią Wi-Fi w oparciu o rozwiązania backend i chmurę. AVM prezentuje także poszczególne funkcjonalności FRITZ! Mesh: Router FRITZ!Box obsługujący łącze internetowe i wzmacniacz FRITZ!Repeater tworzą potężny system Mesh, który w razie potrzeby pozwala użytkownikom elastycznie rozszerzać zasięg Wi-Fi. Nowością jest funkcja Mesh Master dla wzmacniaczy FRITZ!Repeater, za pomocą której można stworzyć elastycznie skalowalny system Mesh w istniejących sieciach, niezależnie od routera.
Smart Home z DECT ULE, Zigbee i obsługą standardu Matter
Wszystkie nowe routery FRITZ! oferują kompleksową obsługę inteligentnego domu dzięki sprawdzonemu standardowi DECT ULE. Różnorodne funkcje związane z zarządzaniem zużyciem energii, ogrzewaniem i oświetleniem mogą być kontrolowane w sposób inteligentny i energooszczędny za pomocą aplikacji FRITZ!App Smart Home. FRITZ!Box 5690 Pro, FRITZ!Box 7690 i 6670 Cable obsługują dodatkowo technologię Zigbee i są przygotowane do współpracy ze standardem Matter. Użytkownicy mają zatem do dyspozycji szeroką gamę inteligentnych funkcji i możliwości aplikacji bez konieczności stosowania dodatkowego koncentratora Smart Home.
Prezentacje nowych rozwiązań w Polsce
Operatorzy i dostawcy usług kablowych będą mogli zapoznać się z nowymi rozwiązaniami firmy AVM podczas konferencji PIKE w Sopocie w dniach 27-28 maja 2024 r.

źródło: informacja prasowa AVM