MB230-4G oraz MB130-4G – nowe routery LTE od Mercusys

Mercusys przedstawia dwa nowe routery LTE – MB230-4G oraz MB130-4G. Urządzenia łączą wysoką wydajność z przystępną ceną, stanowiąc idealne rozwiązanie dla osób poszukujących niezawodnego i ekonomicznego sprzętu sieciowego.
MB230-4G to router LTE, który oferuje prędkości WiFi do 867 Mb/s w paśmie 5 GHz i do 300 Mb/s w paśmie 2,4 GHz. Dzięki obsłudze LTE kat. 6, umożliwiającej pobieranie danych z prędkością do 300 Mb/s i wysyłanie do 50 Mb/s, a także funkcji agregacji pasm, router ten zapewnia szybkie i stabilne połączenie internetowe. W MB230-4G zastosowano dwa gigabitowe porty RJ45. Tryb Routera Wi-Fi pozwoli wykorzystywać MB230-4G również z kablowym połączeniem internetowym, na wypadek zmiany dostawcy usług internetowych.
MB130-4G to router LTE stworzony dla osób, które potrzebują budżetowego rozwiązania bez kompromisów na jakości. Oferuje prędkości WiFi do 867 Mb/s w paśmie 5 GHz i do 300 Mb/s w paśmie 2,4 GHz oraz LTE kat. 4, umożliwiające pobieranie danych z prędkością do 150 Mb/s i wysyłanie do 50 Mb/s. Dwa pasma transmisji zapewnia płynne i niezawodne połączenie internetowe. Urządzenie zostało wyposażone w dwa porty RJ45 10/100 Mb/s, w tym jedno złącze WAN/LAN, dzięki któremu u MB130-4G może pracować w trybie routera.
Oba routery obsługują sieci 3G/4G.
Pełna zgodność z FDD-LTE i TDD-LTE umożliwia im działanie z większością operatorów na całym świecie. Dodatkowo urządzenia mają możliwość podłączenia zewnętrznych anten LTE, co pozwala na polepszenie zasięgu, szczególnie w obszarach o słabszym sygnale. Oba routery mogą rozgłaszać sieć bezprzewodową aż 64 urządzeniom jednocześnie. Intuicyjna aplikacja Mercusys sprawia, że konfiguracja i zarządzanie siecią są proste i wygodne, nawet dla osób bez zaawansowanej wiedzy technicznej. Te cechy sprawiają, że routery Mercusys są idealnym wyborem nawet dla wymagających użytkowników, dla których istotne jest doskonałe połączenie, funkcjonalność oraz przystępna cena. Nowe modele routerów oferują 3 lata gwarancji, co zapewnia długotrwałą niezawodność i spokój użytkowników.
Cena MB230-4G wynosi około 350 zł, a MB130-4G około 240 zł.
Więcej informacji o produktach dostępnych jest pod linkami: MB230-4G, MB130-4G.

Stworzona przez TP-Link marka Mercusys obecna jest na chińskim rynku od 2001 roku. W ciągu kilkunastu lat stała się drugą co do wielkości marką urządzeń sieciowych w Chinach, plasując się tuż za liderem rynku – TP-Link. Korzystając z wieloletniego doświadczenia, Mercusys zdecydował się rozpocząć działalność sprzedażową na 45 rynkach zagranicznych, w tym także na rynku polskim. Decyzja ta związana jest z oczekiwaniami klientów, którzy potrzebują dobrej jakości, tanich i niezawodnych urządzeń. Bazując na doświadczeniach TP-Link w zakresie technologii produkcji, kontroli jakości oraz dystrybucji urządzeń sieciowych, marka Mercusys wprowadza urządzenia, które są doskonałym przykładem optymalizacji jakości i ceny.

źródło: informacja prasowa Mercusys / TP-Link