HONOR udostępnił system MagicOS 8.0 dla smartfonów HONOR Magic V2

Warszawa, 5 czerwca 2024 Globalna marka technologiczna HONOR ogłosiła, że jej autorski system MagicOS 8.0 jest już dostępny dla smartfonów HONOR Magic V2. Od teraz użytkownicy zarówno HONOR Magic V2 jak i PORSCHE DESIGN HONOR Magic V2 RSR mogą pobrać i zainstalować aktualizację. MagicOS 8.0, którego podstawą jest Android 14, wprowadza interfejs oparty na intencjach użytkownika, korzystający ze sztucznej inteligencji. Nowa aktualizacja udostępnia również szeroki zakres ulepszeń w obszarze interfejsu użytkownika, wydajności, prywatności i zarządzania baterią.
Większa wygoda i wydajność
MagicOS 8.0 w smartfonach HONOR Magic V2 jest wspierany przez sztuczną inteligencję na poziomie systemu, zwiększając zdolność urządzenia do rozumienia intencji użytkownika i poprawiając doświadczenia z korzystania. Towarzyszący mu Magiczny Portal wykorzystujący wiedzę smartfona na temat zachowań użytkownika, usprawniając interakcje poprzez rekomendacje odpowiednich skrótów. Funkcja ta pozwala za pomocą szybkiego przesunięcia palcem, płynnie uzyskać dostęp do usług w różnych aplikacjach. Wybierając i przeciągając wybrane treści do krawędzi ekranu, otrzymujemy inteligentne podpowiedzi rekomendowanych programów. Magiczny Portal obsługuje ponad 100 popularnych aplikacji z takich kategorii jak podróże, praca, komunikacja, wyszukiwanie treści, rozrywka, zakupy i media społecznościowe. W celu zwiększenia wygody korzystania ze smartfona HONOR Magic V2, MagicOS 8.0 oferuje także funkcje osobistego asystenta wbudowanego w system, który skanuje zawartość aplikacji oraz wyświetla w sekcji „Mój dzień” nadchodzące wydarzenia, spotkania, notatki i inne działania.
Funkcje stworzone z myślą o ludzkich potrzebach
Wraz z MagicOS 8.0, do  smartfonów HONOR Magic V2 trafiła także Magiczna Kapsuła – funkcja, która pozwala użytkownikom na rozwijanie powiadomień na specjalnym pasku w górnej części ekranu zarówno na zewnętrznym, jak i wewnętrznym wyświetlaczu. Dzięki temu możemy uzyskać szybki dostęp do dodatkowych informacji związanych z powiadomieniami użytkowania bez konieczności nawigowania po wielu aplikacjach systemowych. Dodatkowo nowy tryb Ultra Power Saving Mode daje użytkownikom możliwość łatwego ograniczenia zużycia baterii. Animacje uruchamiania, wyjścia z aplikacji oraz przełączania się pomiędzy nimi są teraz bardziej naturalne i dyskretne co zapewnia płynniejszą obsługę urządzenia. Dzięki MagicOS 8.0 użytkownicy HONOR Magic V2 mogą teraz tworzyć niestandardowe skróty, naciskając i przytrzymując wybrane aplikacje. Posiadacze smartfonów mogą również korzystać z możliwości dostosowywania rozmiarów i umiejscowienia folderów na ekranie głównym. Nowy system pozwala też na zarządzania kartami pulpitu, pomiędzy którymi można się teraz płynnie przełączać, przesuwając palcem w górę i w dół. MagicOS 8.0 rozszerza możliwości swobodnej personalizacji nawet w przypadku układu trybów pracy aparatu.  Użytkownicy mogą teraz mieć łatwy dostęp do najczęściej używanych funkcji, aby usprawnić fotografowanie.
Prywatność i bezpieczeństwo chronione przez sztuczną inteligencję
Seria HONOR Magic V2 zapewnia bezpieczne przechowywanie danych osobowych na urządzeniu. MagicOS 8.0 we wspomnianych wcześniej smartfonach wprowadza funkcję Blur Private Info pojawiającą się w menu „Udostępnij”, która pozwala użytkownikom łatwo chronić poufne informacje, takie jak nazwiska, hasła i numery kontaktowe.

źródło: informacja prasowa Honor