HONOR zaprezentował w Europie serię smartfonów HONOR 200 z profesjonalnymi możliwościami fotograficznymi

Paryż, Francja, 12 czerwca 2024, Globalna marka technologiczna HONOR podczas dzisiejszej premiery w Hipódromo de París-Longchamp w Paryżu zaprezentowała linię smartfonów HONOR 200. W trakcie wydarzenia firma poinformowała, że w Europie rusza właśnie przedsprzedaż nowej serii. Po raz pierwszy w historii model Pro z numerowanej serii produktów będzie dostępny w tym regionie. Urządzenia można będzie kupić również w Polsce – na początku lata 2024.
Podczas prezentacji dyrektor generalny marki HONOR George Zhao podzielił się szczegółami dotyczącymi partnerstwa marki z legendarnym paryskim domem fotografii portretowej – Studio Harcourt. Zespół HONOR współpracował z doświadczonymi fotografami Harcourt, analizował tysiące zdjęć i współtworzył inteligentny algorytm, poprawiający jakość fotografii portretowych – Mechanizm Portretowy HONOR AI. Dzięki połączeniu eksperckiej wiedzy Studia Harcourt z najnowocześniejszymi możliwościami sztucznej inteligencji HONOR 200 Pro pozwala użytkownikom na zapanowanie nad światłem i cieniem, czyli fundamentami profesjonalnego zdjęcia wykonywanego w studiu. „Wraz z serią smartfonów HONOR 200 wprowadzamy do Europy idealne połączenie sztuki i technologii, które umożliwia wykonywanie portretów na profesjonalnym poziomie” – powiedział Tony Ran, prezes HONOR Europe. „Wcześniej robienie ujęć o studyjnej jakości było poza zasięgiem wielu osób. Seria HONOR 200 wyznacza nowy standard fotografii portretowej, umieszczając profesjonalne studio w kieszeni każdego użytkownika. To bezprecedensowe osiągnięcie w obszarze sztucznej inteligencji pokazuje zaangażowanie marki HONOR w tworzenie innowacyjnych rozwiązań i podkreśla nasze nieustanne dążenie do doskonałości w redefiniowaniu granic fotografii mobilnej” – dodał Tony Ran. W trakcie wydarzenia poinformowano również o współpracy marki HONOR z popularnym fotografem portretowym Rankinem, znanym z wykonania kultowych zdjęć takich postaci jak królowa Elżbieta II, David Bowie czy Kate Moss.
Fotografia portretowa Studia Harcourt w zasięgu ręki
Najważniejszymi elementami w fotografii portretowej są światło i cień, dlatego urządzenia z serii HONOR 200 zostały wyposażone w zaawansowane technologie i oprogramowanie oparte na sztucznej inteligencji, które potrafi rozpoznać nawet najbardziej subtelne zmiany oświetlenia. Za głównym aparatem portretowym HONOR 200 Pro znajduje się światłoczuła matryca Super Dynamic H9000 o rozdzielczości 50 MP, która umożliwia użytkownikom robienie zdjęć z idealnym balansem światła i cienia nawet w trudnych warunkach oświetleniowych. Dzięki technologii łączenia 4 pikseli w 1 o rozmiarze 2,4 μm użytkownicy mogą uchwycić na swoich zdjęciach złożone szczegóły także w słabym świetle. Oprócz tego HONOR 200 Pro jest wyposażony w portretowy teleobiektyw o rozdzielczości 50 MP i matrycę Sony dostosowaną do zdjęć o długiej ogniskowej. HONOR 200 Pro ma również mechanizm portretowy HONOR AI, który wspierany jest przez ulepszoną sztuczną inteligencję. Ponad 20 ekspertów Studio Harcourt i HONOR przez 400 dni wspólnie przeanalizowało 1000 scenariuszy oświetleniowych i miliony zestawów danych, dzięki czemu kwintesencja fotografii paryskiego studia może zostać uchwycona także na smartfonach. Dodatkowo potrójny aparat portretowy 50 MP jest wyposażony w ulepszony format zapisu nieobrobionych zdjęć – HONOR RAW Domain Algorithm, który rejestruje ujęcia portretowe z poprawną ekspozycją w jasnych obszarach, a jednocześnie zachowuje szczegóły w ciemniejszych przestrzeniach.
Wyświetlacz, który wpływa na komfort użytkowania
Najnowszy HONOR 200 Pro ma ekran z częstotliwością modulacji PWM 3840 Hz [1] potwierdzony certyfikatami TÜV Rheinland Flicker Free Display Certification oraz TÜV Rheinland Full Care Display Certification. Dzięki wbudowanej technologii Natural Tone 2.0 i adaptacyjnemu ściemnianiu smartfon zapewnia większy komfort użytkowania i optymalizuje temperaturę barwową wyświetlacza oraz jego jasność na podstawie zewnętrznego oświetlenia. Najmocniejsze urządzenie z serii HONOR 200 oferuje również tryb AI Circadian, który wykorzystuje sztuczną inteligencję do filtrowania szkodliwego niebieskiego światła i dzięki temu nie zaburza naturalnego wydzielania melatoniny i nie powoduje obniżenia jakości snu. Smartfon ma też czterokrotnie zakrzywiony wyświetlacz [2] o rozdzielczości 1,5K i maksymalnej jasności HDR wynoszącej 4000 nitów [3], co zapewnia doskonałą widoczność w każdych warunkach.
Zwiększona wydajność
HONOR 200 Pro został wyposażony w krzemowo-węglową baterię o pojemności 5200 mAh[4], która pozwala na nieprzerwane słuchanie muzyki do 61 godzin bez ładowania. Smartfon obsługuje szybkie ładowanie 100 W oraz ładowanie bezprzewodowe o mocy 66 W, dzięki czemu użytkownicy mogą w pełni naładować go w zaledwie 41 minut. Urządzenie ma również wbudowane 12 GB pamięci RAM oraz 512 GB przestrzeni na pliki. Za szybkie działanie smartfona odpowiada procesor Snapdragon 8s Gen 3, z taktowaniem o wartości nawet do 3 GHz. Dodatkowo HONOR 200 Pro wyposażony jest w autorski system MagicOS 8.0 z wieloma funkcjami wspieranymi przez sztuczną inteligencję – takimi jak Magiczny Portal czy Magiczna Kapsuła, które znacznie ułatwiają użytkowanie.
Uchwyć każdy moment z potrójnym aparatem HONOR 200 Lite
Jednocześnie do sprzedaży trafił smartfon HONOR 200 Lite, który został wyposażony w potrójny system aparatów umożliwiający użytkownikom robienie zdjęć portretowych z wieloma szczegółami. W skład zestawu wchodzi główny obiektyw 108MP z przysłoną f/1.75 i trybem HIGH-RES, obiektyw 5MP Wide & Depth oraz obiektyw makro 2MP. Urządzenie ma też przedni aparat 50MP ze specjalną lampą błyskową Selfie Light, zapewniającą odpowiednie oświetlenie portretowanych osób. HONOR 200 Lite został również wyposażony w 6,7-calowy wyświetlacz AMOLED Eye-comfort z częstotliwością modulacji PWM 3840 Hz i maksymalną jasnością HDR 2000 nitów, 8 GB pamięci RAM i 256 GB pamięci masowej na pliki.
Cena i dostępność w Europie
HONOR 200 Pro będzie dostępny w sprzedaży w kolorze białym, czarnym oraz niebieskim w cenie 799 euro. Za smartfon HONOR 200 w wariancie zielonym, białym lub czarnym zapłacimy w zależności od wariantu 599 euro (8 GB/256 GB) lub 649 euro (12 GB/ 512 GB). Najtańsze z prezentowanych urządzeń, czyli HONOR 200 Lite, będzie dostępny w cenie 329 euro. Wszystkie 3 smartfony z serii HONOR 200 w wybranych kolorach będą dostępne w Polsce jeszcze na początku tego lata.
Więcej informacji na temat nowych smartfonów można znaleźć na stronie:
www.honor.com/

Objaśnienia odnośników:
[1] Technologia ściemniania PWM o ultrawysokiej częstotliwości 3840 Hz posiada certyfikat TÜV Rheinland Flicker-free i osiąga poziom ściemniania wolny od ryzyka. Standard testowania certyfikatu TÜV Rheinland Flicker-free jest zgodny z korelacją między poziomem ryzyka migotania a częstotliwością migotania w standardzie IEEE Std 1789-2015, który definiuje poziom wolny od migotania, gdy częstotliwość ściemniania jest wyższa niż 3125 Hz. Telefon nie jest sprzętem medycznym i nie jest przeznaczony do użytku terapeutycznego.
[2] Dzięki zaokrąglonym rogom wyświetlacza, przekątna ekranu wynosi 6,78 cala mierzona według standardowego prostokąta (rzeczywisty obszar wyświetlania jest nieco mniejszy).
[3] Dane dotyczące jasności pochodzą z laboratoriów HONOR i obowiązują tylko wtedy, gdy odpowiednie źródło wideo jest odtwarzane na pełnym ekranie.
[4] Typowa pojemność baterii to 5200 mAh, a znamionowa pojemność baterii to 5100 mAh.

źródło: informacja prasowa Honor