T-Mobile dostarcza rozwiązanie, które zadba o bezpieczeństwo mieszkańców Wrocławia

Technologia może zdziałać wiele w służbie społeczeństwu i zrównoważonemu rozwojowi. Doskonale o tym wiemy, dlatego dla Urzędu Miasta Wrocław, który intensyfikuje działania na rzecz poprawy jakość wód oraz bezpieczeństwa i zdrowie mieszkańców, dostarczamy rozwiązanie polegające na zdalnym monitoringu parametrów czystości wody. To kolejny krok miasta, a także T-Mobile na rzecz poprawy jakości życia wrocławian oraz środowiska. Rosnąca świadomość społeczeństwa na temat wpływu środowiska na jakość naszego życia sprawia, że tematy takie jak zanieczyszczenie powietrza i wody stają się coraz bardziej istotne dla wielu z nas. Mierząc się ze zmianami klimatycznymi, istnieją już rozwiązania, dzięki którym zarówno ludzie, jak i zwierzęta mogą na co dzień czuć się bezpieczniej. Dużą rolę odgrywają tu samorządy, które widzą potrzebę odpowiedzi na te problemy i aktywnie działają na rzecz zrównoważonego rozwoju oraz społeczności lokalnej. Warto przypomnieć, że latem 2022 roku na Odrze doszło do jednej z największych katastrof ekologicznych w Polsce. Prawdopodobnie na skutek masowego zakwitu złotych alg doszło do śnięcia tysięcy ryb oraz innych organizmów wodnych. Katastrofa objęła kilkaset kilometrów rzeki, powodując ogromne straty w ekosystemie.
Prewencja i monitoring dzięki nowym bojkom
Wprowadzenie powyższego rozwiązania ma na celu zapobieganie takim sytuacjom w przyszłości. Dzięki dwóm bojkom analitycznym możliwy jest stały monitoring parametrów wody, takich jak zawiesina, tlen rozpuszczony, przewodność, pH, temperatura, azotany i chlorki, który pozwoli na szybkie wykrywanie niepokojących zmian w jakości wody. Dzięki temu możliwe będzie podjęcie natychmiastowych działań zapobiegawczych, zanim dojdzie do degradacji środowiska wodnego.
Bojki analityczne, wykorzystywane w ramach usługi świadczonej dla Miasta Wrocław, mogą odegrać kluczową rolę w dbaniu o zdrowy rozwój ekosystemu wodnego. Monitorowanie jakości wód jest niezbędne do utrzymania bioróżnorodności oraz zdrowia organizmów wodnych. „Jesteśmy dumni, że możemy wspierać Wrocław w jego dążeniach do zapewnienia czystości wód. Nasze zaawansowane bojki analityczne pozwalają na bieżąco monitorować kluczowe parametry jakości wody, co jest niezbędne do szybkiego reagowania na wszelkie zagrożenia. Dzięki zastosowaniu najnowszych technologii IoT możemy dostarczać dane w czasie rzeczywistym, co znacząco zwiększa efektywność działań prewencyjnych i ochronnych” – powiedział Piotr Biały, Dyrektor Sprzedaży Rynku Smart City & IoT T-Mobile Business Solutions.
Znaczenie dla społeczności lokalnej
Technologia monitoringu jakości wody wspomaga władze Wrocławia w wysiłkach na rzecz zdrowego ekosystemu Odry. Może być również kluczowa z perspektywy wielu lokalnych biznesów, działających w branżach, takich jak rolnictwo (zdrowe ekosystemy wodne zapewniają czystą wodę do nawadniania upraw, co jest niezbędne dla produkcji żywności), rybołówstwo (utrzymanie dobrej jakości wody dla hodowli ryb oraz innych organizmów wodnych), przemysł spożywczy czy turystyka.
T-Mobile i strategia ESG
W T-Mobile stawiamy na innowacje w ramach strategii ESG (Środowisko, Społeczna odpowiedzialność, Ład korporacyjny). Aktywnie wspieramy miasta w realizacji projektów z zakresu Smart City i IoT, mających na celu ochronę środowiska oraz poprawę jakości życia mieszkańców. Projekty takie jak zdalne monitorowanie jakości wody w rzekach przy wykorzystaniu bojek analitycznych są przykładem naszego zaangażowania w zrównoważony rozwój oraz ochronę naturalnych ekosystemów.
„Cele ESG mamy nie tylko na papierze. Widzimy ogromny potencjał w technologii, która poprawia jakość życia oraz pomaga chronić naszą planetę. Zmiany zaczęliśmy od siebie – dlatego m.in. elektryfikujemy flotę aut czy inwestujemy w zieloną energię – ale w trosce o przyszłość planety i kolejne pokolenia ważny jest efekt skali, dlatego zachęcamy również inne podmioty do działania na rzecz zrównoważonego środowiska. Jako T-Mobile chętnie dołączymy do tej zmiany” – dodaje Olga Wółkiewicz-Kosior, Kierowniczka Działu ESG w T-Mobile Polska.

źródło: informacja prasowa T-Mobile